InfoNu.nl > Sport > Kampioenschappen > Medaillespiegel Olympische Winterspelen 2014

Medaillespiegel Olympische Winterspelen 2014

Medaillespiegel Olympische Winterspelen 2014 De Olympische Winterspelen 2014 zullen worden gehouden in Rusland. De Russische badplaats Sotsji, gelegen aan de Zwarte Zee, zal van 7 februari t/m 21 februari 2014 het middelpunt van de Olympische Winterspelen zijn. Tijdens deze Winterspelen zijn de Nederlanders natuurlijk weer met z'n allen zeer benieuwd naar de verrichtingen van de Nederlandse sporters. Tijdens de Olympische Winterspelen zullen dan ook alle Nederlandse Olympische medailles hier worden bijgehouden. De medaillespiegel geeft dagelijks weer hoe de Nederlandse prestaties zich verhouden ten opzichte van de wereld. In 2010 was gastland Canada de winnaar van de medaillespiegel. Canada eindigde in de medaillespiegel voor Duitsland en de Verenigde Staten.

De medaillespiegel geeft dagelijks inzicht in het resultaat

De top tien van de medaillespiegel Olympische Winterspelen aller tijden

Zowel tijdens de Olympische Zomerspelen als tijden de Olympische Winterspelen wordt er een medailleklassement samengesteld. In dit klassement wordt eerst gekeken naar het aantal gouden medailles. Vervolgens wordt er gekeken naar het aantal zilveren en bronzen medailles. Het Internationaal Olympisch comité stelt zelf geen officiële medailleklassement op, maar stelt wel een medailletabel ter beschikking.

plaatslandgoudzilverbronstotaal
1Noorwegen10710690303
2Verenigde Staten879571253
3Sovjet-Unie785759194
4Duitsland707248190
5Oostenrijk557076201
6Canada524548145
7Zweden483348128
8Zwitserland443746127
9Finland415956156
10DDR393655110
13 Nederland 29 31 26 86

Deze medaillespiegel is bijgewerkt tot en met de Olympische Winterspelen van 2010 in Vancouver (Canada)

Olympische Winterspelen 2010

Canada

De Olympische Winterspelen van 2010 werd gehouden in de Canadese stad Vancouver. Tijdens de Olympische Winterspelen van 2010 werd er op 86 onderdelen gestreden om de Olympische medailles. Uiteindelijk wist gastland Canada de meeste Olympische medailles in de wacht te slepen. Daarmee was Canada het eerste land, na de Olympische Winterspelen van 1952, die het medailleklassement wist te winnen. Ook was Canada, met het winnen van 14 gouden medailles, het eerste land dat zoveel gouden medailles tijdens één Olympische Winterspelen wist te winnen.

100e gouden medaille Nederland

Tijdens de Olympische Winterspelen 2010 wist de Nederlandse snowboardster, Nicolien Sauerbreij, de 100e gouden Olympische Medaille voor Nederland op te eisen. Deze 100e medaille is de medaille die verkregen wordt door de verrichtingen van de Olympische Zomerspelen en Olympische Winterspelen samen te tellen.
De verwachting was dat deze 100e medaille naar een schaatser zou gaan, maar uiteindelijk wist de snowboardster in Vancouver zeer verrassend de titel te veroveren.

De top drie in de Medaillespiegel Olympische Winterspelen 2010 in Vancouver

plaatslandgoudzilverbronstotaal
1Canada147526
2Duitsland9151330
3Verenigde Staten98637
10Nederland 41 3 8

Medaillespiegel Olympische Winterspelen 2014

Gastland Rusland heeft aangegeven dat zij zichzelf als doel hebben gesteld om de eerste plaats in het medailleklassement te behalen. De Russen behaalden tijdens de Olympische Winterspelen nog de 11e plaats, maar de goede verrichtingen van de Russische atleten tijdens de Olympische Zomerspelen in 2012 geven de Russen extra vertrouwen. De Russen hebben in 2012 aangetoond dat er tegenwoordig door Rusland veel geïnvesteerd wordt in de sport en dat de Russische sporters ook duidelijk bezig zijn met een missie.

Tijdens de Olympische Winterspelen zal hier dagelijks de medaillespiegel worden bijgehouden.

Medaillespiegel na 98 van de 98 medailleonderdelen


plaatslandgoudzilverbronstotaal
1Rusland1311933
2Noorwegen1151026
3Canada1010525
4Verenigde Staten971228
5 NEDERLAND 87924
6Duitsland86519
7Zwitserland63211
8Wit-Rusland5 16
9Oostenrijk48517
10Frankrijk44715
11Polen4116
12China3429
13Zuid-Korea3328
14Zweden27615
15Tsjechië2428
16Slovenië2248
17Japan1438
18Finland1315
19Groot Brittannië1124
20Oekraïne1 12
21Slowakije1 1
22Italië 268
23Letland 224
24Australië 213
25Kroatië 1 1
26Kazachstan 11

De Medaillespiegel is voor het laatst bijgewerkt op maandag 24 februari om 10.20

Lees verder

© 2012 - 2017 Tekstschrijvert, het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Medaillespiegel Paralympische Winterspelen 2014Van 7 maart tot en met 16 maart 2014 worden de Paralympische Winterspelen gehouden. De Paralympische Spelen, ook wel Par…
Olympische Winterspelen 2014, de top 5 van de leukste appsOlympische Winterspelen 2014, de top 5 van de leukste appsVan 7 tot en met 23 februari 2014 worden in het Russische Sochi (Sotsji) de Olympische Winterspelen 2014 gehouden. Over…
Olympische Spelen 2014: IJshockey toernooi mannenOlympische Spelen 2014: IJshockey toernooi mannenSportwedstrijden hebben een brede publieke belangstelling. Ook de Olympische Winterspelen krijgt altijd veel publiciteit…
Belgische deelnemers en prestaties, Olympische Spelen 2014Belgische deelnemers en prestaties, Olympische Spelen 2014In 2014 worden de Olympische spelen georganiseerd. Veel sporters bereiden zich intensief voor op hun deelname. Ook Belgi…
1000m mannen OS 2014: Loting, deelnemers en favorietenVoor veel liefhebbers van schaatsen zijn de maanden november tot en met februari een mooie schaatsperiode. Zo zullen er…
Bronnen en referenties
  • www.wikipedia.org
  • www.nos.nl
  • www.ad.nl
  • www.nusport.nl

Reageer op het artikel "Medaillespiegel Olympische Winterspelen 2014"

Plaats een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Reacties

Suus, 08-02-2014 19:49 #2
Finland heeft 41 gouden, 59 zilveren 56 brons medailles en dat is samen 561? Reactie infoteur, 09-02-2014
Beste Suus,

Dank voor de opmerkzaamheid en het doorgeven van deze wel heel vreemde uitkomst van het behaalde resultaat.

TekstSchrijverT

Hennie Hehsusius, 04-02-2014 11:22 #1
Mag ik vragen hoeveel medailles er in totaal uitgereikt gaan worden deze olympische winterspelen? Reactie infoteur, 06-02-2014
Goedemorgen Hennie,

Bedankt voor je vraag.

Er zijn 15 sporten waaraan deelgenomen kan worden. Daarnaast is het mogelijk om op onderdelen van deze sporten deel te nemen. Er zijn 98 wedstrijden waar een sporter een medaille kan winnen. Voor deze 98 wedstrijden zijn ongeveer 1.300 medailles beschikbaar.
Hoeveel medailles er daad werkelijk worden uitgereikt hangt af van het aantal sporters die aan deze 98 wedstrijden deelnemen en een medaille weten te veroveren.

TekstSchrijverT

Infoteur: Tekstschrijvert
Laatste update: 24-02-2014
Rubriek: Sport
Subrubriek: Kampioenschappen
Special: Olympische Winterspelen
Bronnen en referenties: 4
Reacties: 2
Schrijf mee!