InfoNu.nl > Sport > Kampioenschappen > Winterspelen 2018 - medaillespiegel/Nederlands plakken

Winterspelen 2018 - medaillespiegel/Nederlands plakken

Winterspelen 2018 - medaillespiegel/Nederlands plakken Uiteraard volgen we ook in 2018 de medaillespiegel van de Winterspelen. We zijn reuze benieuwd hoe Nederland het gaat doen. In 2014 werden 24 medailles gewonnen. Het lijkt niet waarschijnlijk dat we dat gaan overtreffen.

Medaillespiegel Winterspelen 2018

Informatie volgt.

Medaillespiegel Winterspelen 2014

eindstand
standlandgoud
zilver
brons
totaal
1Rusland1311933
2Noorwegen1151026
3Canada1011425
4Verenigde Staten971228
5Nederland87924
6Duitsland86519
7Zwitserland63211
8Wit-Rusland5 16
9Oostenrijk48517
10Frankrijk44715
11Polen4116
12China3339
13Zuid-Korea3328
14Zweden27615
15Tsjechië2428
16Slovenië2248
17Japan1438
18Finland1315
19Groot-Brittannië1124
20Oekraïne/Kazachstan1 12
21Slowakije1 1
22Italië 268
23Letland 224
24Australië 213
25Kroatië 1 1
26Kazachstan 11

Nederlandse medailles 2014

standnaamgoud
zilver
brons
totaal
1Ireen Wüst - 3000 meter langebaanschaatsen (goud)/1000 meter langebaanschaatsen (zilver)/1500 meter langebaanschaatsen (zilver)12 3
2Sven Kramer - 5000 meter langebaanschaatsen (goud)/10.000 meter langebaanschaatsen (zilver)1 12
3Michel Mulder - 500 meter langebaanschaatsen (goud)/1000 meter langebaanschaatsen (brons)
Jorrit Bergsma - 10.000 meter langebaanschaatsen (goud)/5000 meter langebaanschaatsen (brons)
1 12
5Stefan Groothuis - 1000 meter langebaanschaatsen
Jorien ter Mors - 1500 meter langebaanschaatsen
1 1
7Jan Blokhuijsen - 5000 meter langebaanschaatsen
Jan Smeekens - 500 meter langebaanschaatsen
Koen Verweij - 1500 meter langebaanschaatsen
1
10Margot Boer -500 meter langebaanschaatsen (brons)/1000 meter langebaanschaatsen (brons) 22
11Bob de Jong - 10.000 meter langebaanschaatsen
Ronald Mulder - 500 meter langebaanschaatsen
Sjinkie Knegt - 1000 meter shorttrack
Lotte van Beek - 1500 meter langebaanschaatsen
11

Medaillespiegel Winterspelen 2010

Hoeveel medailles gaat Nederland halen? Zal Noorwegen ook in dit klassement bovenaan eindigen? Of wint de Verenigde Staten? En hoe zal China het doen na de succesvolle Zomerspelen van 2008? Zal het land ook op de Winterspelen gaan toeslaan?
standlandgoud
zilver
brons
totaal
1Canada147526
2Duitsland1013730
3Verenigde Staten9151337
4Noorwegen98623
5Zuid-Korea66214
6Zwitserland6 39
7China52411
8Zweden52410
9Oostenrijk46616
10Nederland4138
11Rusland35715
12Frankrijk23611
13Australië21 3
14Tsjechië2 46
15Polen1326
16Italië1135
17Slowakije, Wit-Rusland1113
19Groot Brittannië1 1
20Japan 325
21Slovenië, Kroatië 213
23Letland 2 2
24Finland 134
25Estland, Kazachstan 1 1

Nederlandse medailles 2010

standnaamgoud
zilver
brons
totaal
1Sven Kramer - 5000 meter lange baan schaatsen
Mark Tuitert - 1500 meter lange baan schaatsen
Ireen Wüst - 1500 meter lange baan schaatsen
Nicolien Sauerbreij - parallel reuzenslalom snowboarden
1 4x1
5Annette Gerritsen - 1000 meter lange baan schaatsen 1 1x1
6Laurine van Riessen - 1000 meter lange baan schaatsen
Bob de Jong - 10000 meter lange baan schaatsen
heren ploegenachtervolging schaatsen
13x1

Medaillespiegel Winterspelen aller tijden tot en met 2010

Verrassend genoeg, of misschien ook wel niet, is de nummer 1 positie van Noorwegen. Het land staat veruit bovenaan. Deze positie heeft het te danken aan de goede ski- en schaatsprestaties. Jammer genoeg is het schaatsen de afgelopen wat minder geweest in Noorwegen, anders stond het land nog verder bovenaan. Op de tweede plaats staan de Verenigde Staten. Nederland doet het niet slecht met een dertiende plaats, vooral omdat deze plek alleen maar te danken is aan de schaatsprestaties.

standlandgoud
zilver
brons
totaal
1Noorwegen10710690303
2Verenigde Staten879571253
3Sovjet Unie785759194
4Duitsland707248190
5Oostenrijk557076201
6Canada524548145
7Zweden483348228
8Zwitserland443746127
9Finland415955155
10Oost-Duitsland393635110
11Italië373237106
12Rusland36292691
13NEDERLAND29312686
14Frankrijk27274094
15Zuid-Korea2314845
16West-Duitsland11151339
17China9181744
18Japan9131537
19Gezamenlijk team96823
20Groot Brittannië931022
21Duits eenheidsteam86519
22Tsjechië55616
23Australië5139
24Kroatië45110
25Estland4217
26Tsjecho-Slowakije281525
27Polen26614
28Liechtenstein2259
29Wit-Rusland1449
30Kazachstan1326
31Bulgarije1236
32Slowakije1214
33België, Oekraïne1135
35Spanje1012
36Oezbekistan1001
37Joegoslavië0314
38Slovenië0257
39Hongarije0246
40Letland0213
41Luxemburg0202
42Noord-Korea0112
43Denemarken, Nieuw-Zeeland0101
45Letland0011

Startpagina Olympische Spelen
© 2009 - 2014 Etsel, gepubliceerd in Kampioenschappen (Sport) op . Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Winterspelen 2018 - Pyeongchang - programma SkeletonWinterspelen 2018 - Pyeongchang - programma SkeletonTijdens de Olympische Winterspelen 2018 worden in februari 2018 skeleton wedstrijden gehouden door zowel mannen als vrou…
Winterspelen 2018 - Pyeongchang - programma AlpineskiënWinterspelen 2018 - Pyeongchang - programma AlpineskiënAlpineskiën op de Olympische Winterspelen 2018 bevat 10 onderdelen: afdaling (mannen en vrouwen); super-combinatie (mann…
Winterspelen 2018 -Pyeongchang-programma Noordse combinatieWinterspelen 2018 -Pyeongchang-programma Noordse combinatieNoordse combinatie is één van de skisporten tijdens de Olympische Winterspelen 2018. Deze sport wordt alleen door mannen…
WK voetbal 2018 Rusland: speelschema en poulesWK voetbal 2018 Rusland: speelschema en poulesWK voetbal 2018 Rusland. Het WK voetbal 2018 wordt gehouden in Rusland. Dat heeft de internationale organisatie voor de…
Winterspelen 2018 - Pyeongchang - programma RodelenWinterspelen 2018 - Pyeongchang - programma RodelenTijdens de Olympische Winterspelen 2018 zijn er vier medailles te verdelen bij het rodelen: mannen, vrouwen, dubbel en t…
Bronnen en referenties
  • Website Sochi
  • Website Vancouver
  • Teletekst

Reageer op het artikel "Winterspelen 2018 - medaillespiegel/Nederlands plakken"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Infoteur: Etsel
Rubriek: Sport
Subrubriek: Kampioenschappen
Bronnen en referenties: 3
Schrijf mee!