InfoNu.nl > Sport > Voetbal > UEFA Champions League 2008-2009: speelschema

UEFA Champions League 2008-2009: speelschema

Traditioneel wordt het nieuwe voetbalseizoen op gang gefloten met de voorrondewedstrijden in de Champions League. We houden u op de hoogte van alle resultaten. Van eerste voorronde tot de finale!

Inleiding

De UEFA Champions League is de belangrijkste clubcompetitie ter wereld, omdat de beste clubs uit Europa zich hier met elkaar meten. De vorige editie werd gewonnen door Manchester United, dat toen na strafschoppen Chelsea wandelen stuurde.

De eerste twee voorrondes worden betwist via een knock-out systeem, waarna er samen met de rechtstreeks geplaatste teams poules van vier worden gevormd. De eerste twee van elke poule gaan door naar de achtste finales, terwijl de derde verder mag deelnemen aan de UEFA-Cup. De uiteindelijke finale zal plaatsvinden in het Stadio Olimpico te Rome.

Real Madrid is nog steeds recordhouder met negen trofeëen in de kast. All-time topscorer is ook een speler van Real, namelijk Raul.

Eerste voorronde (15-16/07 - 22-23/07)

A. Linfield FC (NIR)Dinamo Zagreb (CRO) 0-21-1
B. Valetta FC (MLT)Artmedia Petrzalka (SVK 0-20-1
C. Dinamo Tblisi (GEO) NSI Runavik (FRO)3-00-1
D. FC Santa Coloma (AND)FBK Kaunas (LTU) 1-41-3
E. SS Murata (SMR)IFK Göteborg (SWE) 0-50-4
F. Llanelli AFC (WAL)FK Ventspils (LVA) 1-00-4
G. Anorthosis Famagusta (CYP) FC Pyunik (ARM)1-02-0
H. FK Inter Bakoe (AZE) Rabotnicki (MKD)0-01-1
I. Tampere United (FIN) Buducnost Podgorica (MNE)2-11-1
J. F91 Dudelange (LUX)Domzale (SLO) 0-10-2
K. Dinamo Tirana (ALB)FK Modrica (B-H) 0-21-2
L. FK Aktobe (KAZ)FC Sheriff Tiraspol (MDA) 1-00-4
M. Drogheda United FC (IRL) FC Levadia Tallinn (EST)2-11-0
N. BATE Borisov (BLR) Valur Reykjavik (ISL)2-01-0

Tweede voorronde (29-30/07 - 05-06/08)

A. Glasgow Rangers (SCO)FBK Kaunas (LTU) 0-01-2
B. Brann Bergen (NOR) FK Ventspils (LVA)1-01-2
C. FK Inter Bakoe (AZE)Partizan Belgrado (SER) 1-10-2
D. Tampere United (FIN)Artmedia Petrzalka (SVK) 1-32-4
E. Anorthosis Famagusta (CYP) Rapid Wenen (AUT)3-01-3
F. Domzale (SLO)Dinamo Zagreb (CRO) 0-32-3
G. Panathinaikos (GRE) Dinamo Tblisi (GEO)3-00-0
H. IFK Göteborg (SWE)FC Basel (SUI) 1-12-4
I. FC Sheriff Tiraspol (MDA)Sparta Praag (CHE) 0-10-2
J. Drogheda United (IRL)Dinamo Kiev (UKR) 1-22-2
K. Anderlecht (BEL)BATE Borisov (BLR) 1-22-2
L. Beitar Jeruzalem (ISR)Wisla Krakau (POL) 2-10-5
M. Fenerbahçe (TUR))MTK Boedapest (HUN)2-05-0
N. AaB Aalborg (DEN) FK Modrica (B-H)5-02-1

Derde voorronde (12-13/08 - 26-27/08)

Anorthosis Famagusta (CYP) Olympiacos Piraeus (GRE)3-00-1
Vitoria Guimaraes SC (POR)FC Basel (SUI) 0-01-2
FC Shaktar Donetsk (UKR) Dinamo Zagreb (CRO)2-03-1
Schalke 04 (GER)Atletico Madrid (ESP) 1-00-4
AaB Aalborg (DEN) FBK Kaunas (LTU)2-02-1
FC Barcelona (ESP) Wisla Krakau (POL)4-00-1
Levski Sofia (BUL)BATE Borisov (BLR) 0-11-1
Standard Luik (BEL)FC Liverpool (ENG) 0-00-1
Partizan Belgrado (SER)Fenerbahce (TUR) 2-21-2
FC Twente (HOL)FC Arsenal (ENG) 0-20-4
Spartak Moskou (RUS)Dynamo Kiev (UKR) 1-41-4
Juventus Turijn (ITA) Artmedia Petrzalka (SVK)4-01-1
Brann Bergen (NOR)Ol. Marseille (FRA) 0-11-2
Fiorentina (ITA) Slavia Praag (CZE)2-00-0
Galatasaray (TUR)Steaua Boekarest (ROM) 2-20-1
Sparta Praag (CZE)Panathinaikos (GRE) 1-20-1

Poulefase

Groep A

CFR CLUJ (ROM)

Opgericht: 1907
Voorzitter: Iuliu Muresan
Trainer: Maurizio Trombetta (ITA)
CHELSEA (ENG)

Opgricht: 1905
Voorzitter: Bruce Buck (USA)
Trainer: Luiz Felipe Scolari (BRA)
BORDEAUX (FRA)

Opgericht: 1881
Voorzitter: Jean-Louis Triaud
Trainer: Laurent Blanc
AS ROMA (ITA)

Opgericht: 1927
Voorzitter: Rosella Sensi
Trainer: Luciano Spalletti

Groep B

ANORTHOSIS FAMAGUSTA (CYP)

Opgericht: 1911
Voorzitter: Andreas Panteli
Trainer: Temuri Ketsbaia (GEO)
PANATHINAIKOS (GRE)

Opgericht: 1908
Voorzitter: Nikos Pateras
Trainer: Henk ten Cate (HOL)
INTER (ITA)

Opgericht: 1908
Voorzitter: Massimo Moratti
Trainer: José Mourinho (POR)
WERDER BREMEN (GER)

Opgericht: 1899
Voorzitter: Jürgen Ludger Born
Trainer: Thomas Schaaf

Groep C

SPORTING CP (POR)

Opgericht: 1906
Voorzitter: Filipe Soares Franco
Trainer: Paulo Bento
FC BASEL (SUI)

Opgericht: 1893
Voorzitter: Gisela Gigi Oeri
Trainer: Christian Gross
SHAKTAR DONETSK (UKR)

Opgericht: 1936
Voorzitter: Rinat Akhmetov
Trainer: Mircea Lucescu (ROM)
FC BARCELONA (ESP)

Opgericht: 1899
Voorzitter: Joan Laporta
Trainer: Josep Guardiola

Groep D

LIVERPOOL FC (ENG)

Opgericht: 1892
Voorzitter: George Gillet Junior en Tom Hicks (USA)
Trainer: Rafael Benitez (ESP)
PSV (HOL)

Opgericht: 1913
Algemeen directeur: Jan Reker
Trainer: Huub Stevens
ATLETICO MADRID (ESP)

Opgericht: 1903
Voorzitter: Enrique Cerezo Torres
Trainer: Javier Aguirre (MEX)
OLYMPIQUE MARSEILLE (FRA)

Opgericht: 1899
Voorzitter: Pape Diouf
Trainer: Erik Gerets (BEL)

Groep E

AALBORG (DEN)

Opgericht: 1885
Voorzitter: Per Sondergaard
Trainer: Bruce Rioch (SCO)
MANCHESTER UNITED (ENG)

Opgericht: 1878
Voorzitter: Joel en Evram Glazer (USA)
Trainer: Alec Ferguson (SCO)
VILLARREAL (ENG)

Opgericht: 1923
Voorzitter: Fernando Roig Alfonso
Trainer: Manuel Pellegrini (CHL)
CELTIC GLASGOW (SCO)

Opgericht: 1888
Voorzitter: John Reid (ENG)
Trainer: Gordon Strachan

Groep F

FIORENTINA (ITA)

Opgericht: 1926
Voorzitter: Andrea Della Valle
Trainer: Cesare Prandelli
STEAUA BOEKAREST (ROM)

Opgericht: 1947
Voorzitter: George Gigi Becali
Trainer: Marius Lacatus
BAYERN MUNCHEN (GER)

Opgericht: 1900
Voorzitter: Karl-Heinz Rummenigge
Trainer: Jürgen Klinsmann
OLYMPIQUE LYON (FRA)

Opgericht: 1950
Voorzitter: Jean-Michel Aulas
Trainer: Claude Puel

Groep G

ARSENAL FC (ENG)

Opgericht: 1886
Voorzitter: Peter Hill-Wood
Trainer: Arséne Wenger
FC PORTO (POR)

Opgericht: 1893
Voorzitter: Jorge Nuno Pinto da Costa
Trainer: Jesualdo Ferreira
FENERBAHCE (TUR)

Opgericht: 1907
Voorzitter: Aziz Yildirim
Trainer: Luis Aragones (ESP)
DYNAMO KIEV (UKR)

Opgericht: 1927
Voorzitter: Igor Surkis
Trainer: Yuri Semin (RUS)

Groep H

BATE BORISOV (BLR)

Opgericht: 1973
Voorzitter: Anatoli Kapski
Trainer: Viktor Goncharenko
JUVENTUS TURIJN (ITA)

Opgericht: 1897
Voorzitter: Giovanni Cobolli Gigli
Trainer: Claudio Ranieri
ZENIT SINT-PETERSBURG (RUS))

Opgericht: 1925
Voorzitter: Alexander Dukov
Trainer: Dick Advocaat (HOL)
REAL MADRID (ESP)

Opgericht: 1902
Voorzitter: Ramon Calderon
Trainer: Bernd Schuster (GER)

Groep A

16-09Chelsea (ENG)Bordeaux (FRA)4-0
16-09AS Roma (ITA)CFR Cluj (ROM)1-2
01-10CFR Cluj (ROM)Chelsea0-0
01-10Bordeaux (FRA)AS Roma (ITA)1-3
22-10Bordeaux (FRA)CFR Cluj (ROM)1-0
22-10Chelsea (ENG)AS Roma (ITA)1-0
04-11CFR Cluj (ROM)Bordeaux (FRA)1-2
04-11AS Roma (ITA)Chelsea (ENG)3-1
26-11Bordeaux (FRA)Chelsea (ENG)1-1
26-11CFR Cluj (ROM)AS Roma (ITA)1-3
09-12Chelsea (ENG)CFR Cluj (ROM)2-1
09-12AS Roma (ITA)Bordeaux (FRA)2-0
1.AS Roma (ITA) 6 4 0 2 12-6 12
2.Chelsea (ENG) 6 3 2 1 9-5 11
3.Bordeaux (FRA)6 2 1 3 5-11 7
4.CFR Cluj (ROM)6 1 1 4 5-9 4

Groep B

16-09Werder Bremen (GER)Anorthosis Famagusta (CYP)0-0
16-09Panathinaikos (GRE)Inter (ITA)0-2
01-10Anorthosis Famagusta (CYP)Panathinaikos (GRE)3-1
01-10Inter (ITA)Werder Bremen (GER)1-1
22-10Inter (ITA)Anorthosis Famagusta (CYP)1-0
22-10Panathinaikos (GRE)Werder Bremen (GER)2-2
04-11Anorthosis Famagusta (CYP)Inter (ITA)3-3
04-11Werder Bremen (GER))Panathinaikos (GRE)0-3
26-11Inter (ITA)Panathiinaikos (GRE)0-1
26-11Anorthosis Famagusta (CYP)Werder Bremen (GER)2-2
09-12Panathinaikos (GRE)Anorthosis Famagusta (CYP)1-0
09-12Werder Bremen (GER)Inter (ITA)2-1
1.Panathinaikos (GRE) 6 3 1 2 8-7 10
2.Inter (ITA) 6 2 2 2 8-7 8
3.Werder Bremen (GER)6 1 4 1 7-9 7
4.Anorthosis Famagusta (CYP)6 1 3 2 8-8 6

Groep C

16-09FC Barcelona (ESP)Sporting CP (POR)3-1
16-09FC Basel (SUI)Shaktar Donetsk (UKR)1-2
01-10Sporting CP (POR)FC Basel (SUI)2-0
01-10Shaktar Donetsk (UKR)FC Barcelona (ESP)1-2
22-10Shaktar Donetsk (UKR)Sporting CP (POR)0-1
22-10FC Basel (SUI)FC Barcelona (ESP)0-5
04-11Sporting CP (POR)Shaktar Donetsk (UKR)1-0
04-11FC Barcelona (ESP)FC Basel (SUI)1-1
26-11Shaktar Donetsk (UKR)FC Basel (SUI)5-0
26-11Sporting CP (POR)FC Barcelona (ESP)2-5
09-12FC Basel (SUI)Sporting CP (POR)0-1
09-12FC Barcelona (ESP)Shaktar Donetsk (UKR)2-3
1.FC Barcelona (ESP) 6 4 1 1 18-8 13
2.Sporting CP (POR) 6 4 0 2 8-8 12
3.Shaktar Donetsk (UKR)6 3 0 3 11-7 9
4.FC Basel (SUI)6 0 1 5 2-16 1

Groep D

16-09Olympique Marseille (FRA)Liverpool FC (ENG)1-2
16-09PSV (HOL)Atletico Madrid0-3
01-10Liverpool FC (ENG)PSV (HOL)3-1
01-10Atletico Madrid (ESP)Olympique Marseille (FRA)2-1
22-10Atletico Madrid (ESP)Liverpool FC (ENG)1-1
22-10PSV (HOL)Olympique Marseille (FRA)2-0
04-11Liverpool FC (ENG)Atletico Madrid (ESP)1-1
04-11Olympique Marseille (FRA)PSV (HOL)3-0
26-11Atletico Madrid (ESP)PSV (HOL)2-1
26-11Liverpool FC (ENG)Olympique Marseille (FRA)1-0
09-12PSV (HOL)Liverpool FC (HOL)1-3
09-12Olympique Marseille (FRA)Atletico Madrid (ESP)0-0
1.Liverpool FC (ENG) 6 4 2 0 11-5 14
2.Atletico Madrid (ESP) 6 3 3 0 9-4 12
3.Olympique Marseille (FRA)6 1 1 4 5-7 4
4.PSV (HOL)6 1 0 5 5-14 3

Groep E

17-09Manchester United (ENG)Villarreal (ESP)0-0
17-09Celtic Glasgow (SCO)Aalborg0-0
30-09Aalborg (DEN)Manchester United (ENG)0-3
30-09Villarreal (ESP)Celtic Glasgow (SCO)1-0
21-10Villarreal (ESP)Aalborg (DEN)6-3
21-10Manchester United (ENG)Celtic Glasgow (SCO)3-0
05-11Aalborg (DEN)Villarreal (ESP)2-2
05-11Celtic Glasgow (SCO)Manchester United (ENG)1-1
25-11Villarreal (ESP)Manchester United (ENG)0-0
25-11Aalborg (DEN)Celtic Glasgow (SCO)2-1
10-12Manchester United (ENG)Aalborg (DEN)2-2
10-12Celtic Glasgow (SCO)Villarreal (ESP)2-0
1.Manchester United (ENG) 6 2 4 0 9-3 10
2.Villarreal (ESP) 6 2 3 1 9-7 9
3.Aalborg (DEN)6 1 3 2 9-14 6
4.Celtic (SCO)6 1 2 3 4-7 5

Groep F

17-09Steaua Boekarest (ROM)Bayern München (GER)0-1
17-09Olympique Lyon (FRA)Fiorentina (ITA)2-2
30-09Fiorentina (ITA)Steaua Boekarest (ROM)0-0
30-09Bayern München (GER)Olympique Lyon (FRA)1-1
21-10Bayern München (GER)Fiorentina (ITA)3-0
21-10Steaua Boekarest (ROM)Olympique Lyon (FRA)3-5
05-11Fiorentina (ITA)Bayern München (GER)1-1
05-11Olympique Lyon (FRA)Steaua Boekarest (ROM)2-0
25-11Bayern München (GER)Steaua Boekarest (ROM)3-0
25-11Fiorentina (ITA)Olympique Lyon (FRA)1-2
10-12Steaua Boekarest (ROM)Fiorentina (ITA)0-1
10-12Olympique Lyon (FRA)Bayern München (GER)2-3
1.Bayern München (GER) 6 4 2 0 12-4 14
2.Olympique Lyon (FRA) 6 3 2 1 14-10 11
3.Fiorentina (ITA)6 1 3 2 5-8 6
4.Steaua Boekarest (ROM)6 0 1 5 3-12 1

Groep G

17-09FC Porto (POR)Fenerbahçe (TUR)3-1
17-09Dynamo Kiev (UKR)Arsenal FC (ENG)1-1
30-09Arsenal FC (ENG)FC Porto (POR)4-0
30-09Fenerbahçe (TUR)Dynamo Kiev (UKR)0-0
21-10Fenerbahçe (TUR)Arsenal FC (ENG)2-5
21-10FC Porto (POR)Dynamo Kiev (UKR)0-1
05-11Arsenal FC (ENG)Fenerbahçe (TUR)0-0
05-11Dynamo Kiev (UKR)FC Porto (POR)1-2
25-11Fenerbahçe (TUR)FC Porto (POR)1-2
25-11Arsenal FC (ENG)Dynamo Kiev (UKR)1-0
10-12FC Porto (POR)Arsenal FC (ENG)2-0
10-12Dynamo Kiev (UKR)Fenerbahçe (TUR)1-0
1.FC Porto (POR) 6 4 0 2 9-8 11
2.Arsenal FC (ENG) 6 3 2 1 11-5 11
3.Dynamo Kiev (UKR)6 2 2 2 4-4 8
4.Fenerbahçe (TUR)6 0 2 4 4-11 2

Groep H

17-09Juventus Turijn(ITA)Zenit Sint-Petersburg (RUS)1-0
17-09Real Madrid (ESP)BATE Borisov (BLR)2-0
30-09BATE Borisov (BLR)Juventus Turijn (ITA)2-2
30-09Zenit Sint-Petersburg (RUS)Real Madrid (ESP)1-2
21-10Zenit Sint-Petersburg (RUS)BATE Borisov (BLR)1-1
21-10Juventus Turijn (ITA)Real Madrid (ESP)2-1
05-11BATE Borisov (BLR)Zenit Sint-Petersburg (RUS)0-2
05-11Real Madrid (ESP)Juventus Turijn (ITA)0-2
25-11Zenit Sint-Petersburg (RUS)Juventus Turijn (ITA)0-0
25-11BATE Borisov (BLR)Real Madrid (ESP)0-1
10-12Juventus Turijn (ITA)BATE Borisov (BLR)0-0
10-12Real Madrid (ESP)Zenit Sint-Petersburg (RUS)3-0
1.Juventus Turijn (ITA) 6 3 3 0 7-3 12
2.Real Madrid (ESP) 6 4 0 2 10-5 12
3.Zenit Sint-Petersburg (RUS)6 1 2 3 4-7 5
4.BATE Borisov (BLR)6 0 3 3 3-8 3

Achtste finales (22-25/02 en 10-11/03)

Chelsea (ENG) Juventus Turijn (ITA)1-02-2
Villarreal (ESP) Panathinaikos (GRE)1-12-1
Sporting CP (POR)Bayern München (GER) 0-51-7
Atletico Madrid (ESP)FC Porto (POR) 2-20-0
Olympique Lyon (FRA)FC Barcelona (ESP) 1-12-5
Real Madrid (ESP)Liverpool FC (ENG) 0-10-4
Arsenal FC (ENG) AS Roma (ITA)1-00-1 pen
Inter (ITA)Manchester United (ENG))0-00-2

Kwartfinales (7-8/04 en 14-15/04)

Manchester United (ENG) FC Porto (POR)2-21-0
Villarreal (ESP)Arsenal FC (ENG) 1-10-3
FC Barcelona (ESP) Bayern München (GER)4-01-1
Liverpool FC (ENG)Chelsea (ENG) 1-34-4

Halve finales (28-29/04 en 05-06/05)

FC Barcelona (ESP) Chelsea (ENG)0-01-1
Manchester United (ENG) Arsenal FC (ENG)1-03-1

Finale te Rome (Stadio Olimpico) op 27/05

FC Barcelona (ESP) Manchester United (ENG)2-0

Lees verder

© 2008 - 2017 Kurtad1, het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Nederlandse eredivisie: play offs 2008-2009Nederlandse eredivisie: play offs 2008-2009De play offs voor de Europese competities zijn vanaf het seizoen 2008-2009 gewijzigd. Daar waar vorige twee seizoenen no…
Nederlandse eredivisie: play offs 2007-2008Het Nederlandse betaalde voetbal begint zich langzaam al weer op te maken voor de play-offs. Deze veel besproken wedstri…
Nederlandse eredivisie: play offs 2010-2011Nederlandse eredivisie: play offs 2010-2011Aan het eind van het voetbalseizoen worden er traditiegetrouw weer play offs gespeeld om plaatsen in het Europese voetba…
Welke eredivisieclubs gaan Europa in?Welke eredivisieclubs gaan Europa in?De Eredivisie is traditioneel spannend tot op de laatste speeldag. Wie gaat de Europa League in? Wie degradeert? En het…
Hoeveel verdient een voetbalclub aan de Champions League?De landskampioen van de eredivisie voetbal mag deelnemen aan de Champions League. De tweede plaats geeft recht op een pl…

Reageer op het artikel "UEFA Champions League 2008-2009: speelschema"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Infoteur: Kurtad1
Laatste update: 28-05-2009
Rubriek: Sport
Subrubriek: Voetbal
Special: Champions League
Schrijf mee!