InfoNu.nl > Sport > Kampioenschappen > Europa League 2014-2015, loting, speelschema en uitslagen

Europa League 2014-2015, loting, speelschema en uitslagen

Europa League 2014-2015, loting, speelschema en uitslagen De wedstrijden in de Europa League 2014-2015 zullen van 3 juli 2014 tot en met 27 mei 2015 plaatsvinden. Nadat 41 clubs zich via de voorrondes hebben geplaatst voor de groepsfase zullen er 48 clubs deelnemen aan de groepsfase van de Europa League, waarna steeds de helft van de clubs zullen afvallen. In dit artikel zijn het programma en de uitslagen van de Europa League 2014-2015 te vinden.
2013-2014 Europa League 2014-20152015-2016

Inhoudsopgave

OnderdeelDatum
Kwalificatie Europa Leaguenvt
Opzet Europa Leaguenvt
Deelnemers groepsfasenvt
Indeling groepsfasenvt
Programma groepsfase18 september - 11 december 2014
Tweede ronde19 en 26 februari 2015
Achtste finale12 en 19 maart 2015
Kwartfinale16 en 23 april 2015
Halve finale7 en 14 mei 2015
Finale27 mei 2015

Kwalificatie Europa League

Voordat er kan worden begonnen aan de groepsfase zullen er eerst kwalificatierondes plaatsvinden. Aan de kwalificatierondes van de Europa League zullen respectievelijk 80, 80, 58 en 62 clubs deelnemen. Dit betekent dus dat er uiteindelijk 31 clubs uit de laatste kwalificatieronde zullen doorstromen naar de groepsfase van de Europa League. De andere tien clubs zullen voortkomen uit de laatste kwalificatieronde voor de Champions League. Het artikel over de kwalificatie voor de Europa League is hier te vinden en het artikel over de kwalificatie voor de Champions League is hier te vinden.

Opzet Europa League

Aan de groepsfase van de Europa League 2014-2015 zullen 48 clubs deelnemen. De winnaar van de Europa League 2013-2014, zes clubs uit de nationale competities van het seizoen 2014-2015, tien clubs uit de voorronde van de Champions League en de andere 31 clubs hebben zich via de voorrondes van de Europa League geplaatst voor de groepsfase. In de groepsfase worden de clubs verdeeld over acht groepen van elk vier clubs. Van elke groep zullen er twee clubs doorgaan naar de volgende ronde, waar de nummers drie van de groepsfase van de Champions League zullen instromen. Na elke ronde van twee wedstrijden valt de helft van de clubs af, zodat er nog twee clubs overblijven die op 27 mei in Warschau de finale zullen spelen die over één wedstrijd beslist zal worden.

Deelnemers groepsfase

ClubKwalificatie
SevillaWinnaar EL 2013-2014 Dinamo ZagrebVoorronde EL
Dinamo KievOekraïne Dnjepr DnjepropetrovskVoorronde EL
EvertonEngeland FC ZürichVoorronde EL
VfL WolfsburgDuitsland FeyenoordVoorronde EL
FiorentinaItalië HJK HelsinkiVoorronde EL
EstorilPortugal InternazionaleVoorronde EL
GuingampFrankrijk KrasnodarVoorronde EL
Aalborg BKVoorronde CL Legia WarschauVoorronde EL
BesiktasVoorronde CL LokerenVoorronde EL
CelticVoorronde CL Metalist KharkivVoorronde EL
FC KopenhagenVoorronde CL NK RijekaVoorronde EL
LilleVoorronde CL Olympique LyonVoorronde EL
NapoliVoorronde CL PanathinaikosVoorronde EL
Red Bull SalzburgVoorronde CL PAOK SalonikiVoorronde EL
Slovan LiberecVoorronde CL Partizan Belgrado Voorronde EL
Standard LiègeVoorronde CL PSV Voorronde EL
Steaua BoekarestVoorronde CL Rio Ave Voorronde EL
Apollon LimassolVoorronde EL Saint-Etienne Voorronde EL
Asteras TripolisVoorronde EL Sparta Praag Voorronde EL
Borussia MönchengladbachVoorronde EL Torino Voorronde EL
BSC Young BoysVoorronde EL Tottenham HotspurVoorronde EL
Club BruggeVoorronde EL TrabzonsporVoorronde EL
Dinamo MinskVoorronde EL VillarrealVoorronde EL
Dinamo MoskouVoorronde EL QarabagVoorronde EL

Indeling groepsfase

Groep AGroep BGroep CGroep D
Apollon Limassol
Borussia Mönchengladbach
Villarreal
FC Züricht
Club Brugge
HJK Helsinki
FC Kopenhagen
Torino
Asteras Tripolis
Besiktas
Partizan Belgrado
Tottenham Hotspur
Astra
Celtic
Dinamo Zagreb
Red Bull Salzburg
Groep EGroep FGroep GGroep H
Dinamo Moskou
Estoril
PSV
Panathinaikos
Dnjepr Dnjepropetrovsk
Internazionale
Saint-Etienne
Qarabag
Feyenoord
NK Rijeka
Sevilla
Standard Liège
Everton
Krasnodar
Lille
VfL Wolfsburg
Groep IGroep JGroep KGroep L
BSC Young Boys
Napoli
Slovan Bratislava
Sparta Praag
Aalborg BK
Dinamo Kiev
Rio Ave
Steaua Boekarest
Dinamo Minsk
Fiorentina
Guingamp
PAOK Saloniki
Legia Warschau
Lokeren
Metalist Kharkiv
Trabzonspor

Speelschema groepsfase

DatumThuisUitUitslag
18 september 2014QarabagSaint-Etienne0-0
18 september 2014Borussia MönchengladbachVillarreal1-1
18 september 2014Apollon LimassolFC Zürich3-2
18 september 2014Club BruggeTorino0-0
18 september 2014FC KopenhagenHJK Helsinki2-0
18 september 2014Partizan BelgradoTottenham Hotspur0-0
18 september 2014BesiktasAsteras Tripolis1-1
18 september 2014Red Bull SalzburgCeltic2-2
18 september 2014Dinamo ZagrebAstra5-1
18 september 2014PSVEstoril1-0
18 september 2014PanathinaikosDinamo Moskou1-2
18 september 2014Dnjepr DnjepropetrovskInternazionale0-1
18 september 2014Standard LiègeNK Rijeka2-0
18 september 2014SevillaFeyenoord2-0
18 september 2014LilleKrasnodar1-1
18 september 2014EvertonVfL Wolfsburg4-1
18 september 2014BSC Young BoysSlovan Bratislava5-0
18 september 2014NapoliSparta Praag3-1
18 september 2014Steaua BoekarestAalborg BK6-0
18 september 2014Rio AveDinamo Kiev0-3
18 september 2014PAOK SalonikiDinamo Minsk6-1
18 september 2014FiorentinaGuingamp3-0
18 september 2014Metalist KharkivTrabzonspor1-2
18 september 2014Legia WarschauLokeren1-0

DatumThuisUitUitslag
2 oktober 2014Dinamo MoskouPSV1-0
2 oktober 2014KrasnodarEverton1-1
2 oktober 2014FeyenoordStandard Liège2-1
2 oktober 2014NK RijekaSevilla2-2
2 oktober 2014VfL WolfsburgLille1-1
2 oktober 2014Sparta PraagBSC Young Boys3-1
2 oktober 2014Slovan BratislavaNapoli0-2
2 oktober 2014Dinamo KievSteaua Boekarest3-1
2 oktober 2014Aalborg BKRio Ave1-0
2 oktober 2014GuingampPAOK Saloniki2-0
2 oktober 2014Dinamo MinskFiorentina0-3
2 oktober 2014LokerenMetalist Kharkiv1-0
2 oktober 2014TrabzonsporLegia Warschau0-1
2 oktober 2014FC ZürichBorussia Mönchengladbach1-1
2 oktober 2014VillarrealApollon Limassol4-0
2 oktober 2014HJK HelsinkiClub Brugge0-3
2 oktober 2014TorinoFC Kopenhagen1-0
2 oktober 2014Asteras TripolisPartizan Belgrado2-0
2 oktober 2014Tottenham HotspurBesiktas1-1
2 oktober 2014AstraRed Bull Salzburg1-2
2 oktober 2014CelticDinamo Zagreb1-0
2 oktober 2014EstorilPanathinaikos2-0
2 oktober 2014Saint-EtienneDnjepr Dnjepropetrovsk0-0
2 oktober 2014InternazionaleQarabag2-0

DatumThuisUitUitslag
23 oktober 2014KrasnodarVfL Wolfsburg2-4
23 oktober 2014NK RijekaFeyenoord3-1
23 oktober 2014Standard LiègeSevilla0-0
23 oktober 2014LilleEverton0-0
23 oktober 2014Slovan BratislavaSparta Praag0-3
23 oktober 2014BSC Young BoysNapoli2-0
23 oktober 2014Aalborg BKDinamo Kiev3-0
23 oktober 2014Steaua BoekarestRio Ave2-1
23 oktober 2014Dinamo MinskGuingamp0-0
23 oktober 2014PAOK SalonikiFiorentina0-1
23 oktober 2014TrabzonsporLokeren2-0
23 oktober 2014Metalist KharkivLegia Warschau0-1
23 oktober 2014VillarrealFC Zürich4-1
23 oktober 2014Borussia MönchengladbachApollon Limassol5-0
23 oktober 2014TorinoHJK Helsinki2-0
23 oktober 2014Club BruggeFC Kopenhagen1-1
23 oktober 2014Tottenham HotspurAsteras Tripolis5-1
23 oktober 2014Partizan BelgradoBesiktas0-4
23 oktober 2014CelticAstra2-1
23 oktober 2014Red Bull SalzburgDinamo Zagreb4-2
23 oktober 2014EstorilDinamo Moskou1-2
23 oktober 2014PSVPanathinaikos1-1
23 oktober 2014InternazionaleSaint-Etienne0-0
23 oktober 2014Dnjepr DnjepropetrovskQarabag0-1

DatumThuisUitUitslag
6 november 2014Dinamo MoskouEstoril1-0
6 november 2014QarabagDnjepr Dnjepropetrovsk1-2
6 november 2014FC ZürichVillarreal3-2
6 november 2014Apollon LimassolBorussia Mönchengladbach0-2
6 november 2014HJK HelsinkiTorino2-1
6 november 2014FC KopenhagenClub Brugge0-4
6 november 2014Asteras TripolisTottenham Hotspur1-2
6 november 2014BesiktasPartizan Belgrado2-1
6 november 2014Saint-EtienneInternazionale1-1
6 november 2014AstraCeltic1-1
6 november 2014Dinamo ZagrebRed Bull Salzburg1-5
6 november 2014PanathinaikosPSV2-3
6 november 2014FeyenoordNK Rijeka2-0
6 november 2014SevillaStandard Liège3-1
6 november 2014VfL WolfsburgKrasnodar5-1
6 november 2014EvertonLille3-0
6 november 2014Sparta PraagSlovan Bratislava4-0
6 november 2014NapoliBSC Young Boys3-0
6 november 2014Dinamo KievAalborg BK2-0
6 november 2014Rio AveSteaua Boekarest2-2
6 november 2014GuingampDinamo Minsk2-0
6 november 2014FiorentinaPAOK Saloniki1-1
6 november 2014LokerenTrabzonspor1-1
6 november 2014Legia WarschauMetalist Kharkiv2-1

DatumThuisUitUitslag
27 november 2014Dinamo MoskouPanathinaikos2-1
27 november 2014KrasnodarLille1-1
27 november 2014NK RijekaStandard Liège2-0
27 november 2014FeyenoordSevilla2-0
27 november 2014VfL WolfsburgEverton0-2
27 november 2014Slovan BratislavaBSC Young Boys1-3
27 november 2014Sparta PraagNapoli0-0
27 november 2014Aalborg BKSteaua Boekarest1-0
27 november 2014Dinamo KievRio Ave2-0
27 november 2014Dinamo MinskPAOK Saloniki0-2
27 november 2014GuingampFiorentina1-2
27 november 2014TrabzonsporMetalist Kharkiv3-1
27 november 2014LokerenLegia Warschau1-0
27 november 2014VillarrealBorussia Mönchengladbach2-2
27 november 2014FC ZürichApollon Limassol3-1
27 november 2014TorinoClub Brugge0-0
27 november 2014HJK HelsinkiFC Kopenhagen2-1
27 november 2014Tottenham HotspurPartizan Belgrado1-0
27 november 2014Asteras TripolisBesiktas2-2
27 november 2014CelticRed Bull Salzburg1-3
27 november 2014AstraDinamo Zagreb1-0
27 november 2014InternazionaleDnjepr Dnjepropetrovsk2-1
27 november 2014Saint-EtienneQarabag1-1
28 november 2014EstorilPSV

DatumThuisUitUitslag
11 december 2014Dnjepr DnjepropetrovskSaint-Etienne1-0
11 december 2014QarabagInternazionale0-0
11 december 2014Borussia MönchengladbachFC Zürich3-0
11 december 2014Apollon LimassolVillarreal0-2
11 december 2014Club BruggeHJK Helsinki2-1
11 december 2014FC KopenhagenTorino1-5
11 december 2014Partizan BelgradoAsteras Tripolis0-0
11 december 2014BesiktasTottenham Hotspur1-0
11 december 2014Red Bull SalzburgAstra5-1
11 december 2014Dinamo ZagrebCeltic4-3
11 december 2014PSVDinamo Moskou0-1
11 december 2014PanathinaikosEstoril1-1
11 december 2014Standard LiègeFeyenoord0-3
11 december 2014SevillaNK Rijeka1-0
11 december 2014LilleVfL Wolfsburg0-3
11 december 2014EvertonKrasnodar0-1
11 december 2014BSC Young BoysSparta Praag2-0
11 december 2014NapoliSlovan Bratislava3-0
11 december 2014Steaua BoekarestDinamo Kiev0-2
11 december 2014Rio AveAalborg BK2-0
11 december 2014PAOK SalonikiGuingamp1-2
11 december 2014FiorentinaDinamo Minsk1-2
11 december 2014Metalist KharkivLokeren0-1
11 december 2014Legia WarschauTrabzonspor2-0

Geplaatst voor volgende ronde

Groep AGroep BGroep CGroep D
Borussia Mönchengladbach
Villarreal
Club Brugge
Torino
Besiktas
Tottenham Hotspur
Celtic
Red Bull Salzburg
Groep EGroep FGroep GGroep H
Dinamo Moskou
PSV
Dnjepr Dnjepropetrovsk
Internazionale
Feyenoord
Sevilla
Everton
VfL Wolfsburg
Groep IGroep JGroep KGroep L
BSC Young Boys
Napoli
Aalborg BK
Dinamo Kiev
Fiorentina
Guingamp
Legia Warschau
Trabzonspor

Geplaatst via Champions League

Groep AGroep BGroep CGroep D
OlympiakosLiverpoolZenit Sint-PetersburgAnderlecht
Groep EGroep FGroep GGroep H
AS RomaAjaxSporting LissabonAthletic Balbao

Tweede ronde

DatumThuisUitUitslag
19 februari 2015BSC Young BoysEverton1-4
19 februari 2015SevillaBorussia Mönchengladbach1-0
19 februari 2015Aalborg BKClub Brugge1-3
19 februari 2015TorinoAthletic de Bilbao2-2
19 februari 2015VfL WolfsburgSporting Lissabon2-0
19 februari 2015AjaxLegia Warschau1-0
19 februari 2015AnderlechtDinamo Moskou0-0
19 februari 2015Dnjepr DnjepropetrovskOlympiakos Piraeus2-0
19 februari 2015TrabzonsporNapoli0-4
19 februari 2015GuingampDinamo Kiev2-1
19 februari 2015VillarrealRed Bull Salzburg2-1
19 februari 2015AS RomaFeyenoord1-1
19 februari 2015PSVZenit Sint-Petersburg0-1
19 februari 2015LiverpoolBesiktas1-0
19 februari 2015Tottenham HotspurFiorentina1-1
19 februari 2015CelticInternazionale3-3

DatumThuisUitUitslag
26 februari 2015Everton BSC Young Boys3-1
26 februari 2015Borussia MönchengladbachSevilla 2-3
26 februari 2015Club Brugge Aalborg BK3-0
26 februari 2015Athletic de BilbaoTorino 2-3
26 februari 2015Sporting LissabonVfL Wolfsburg 0-0
26 februari 2015Legia WarschauAjax 0-3
26 februari 2015Dinamo Moskou Anderlecht3-1
26 februari 2015Olympiakos PiraeusDnjepr Dnjepropetrovsk 2-2
26 februari 2015Napoli Trabzonspor1-0
26 februari 2015Dinamo Kiev Guingamp3-1
26 februari 2015Red Bull SalzburgVillarreal 1-3
26 februari 2015FeyenoordAS Roma 1-2
26 februari 2015Zenit Sint-Petersburg PSV3-0
26 februari 2015BesiktasLiverpool1-0
26 februari 2015Fiorentina Tottenham Hotspur2-0
26 februari 2015Internazionale Celtic1-0

Achtste finale

DatumThuisUitUitslag
12 maart 2015Zenit Sint-PetersburgTorino2-0
12 maart 2015Dnjep DnjepropetrovskAjax1-0
12 maart 2015VfL WolfsburgInternazionale3-1
12 maart 2015Club BruggeBesiktas2-1
12 maart 2015NapoliDinamo Moskou3-1
12 maart 2015EvertonDinamo Kiev2-1
12 maart 2015FiorentinaAS Roma1-1
12 maart 2015VillarrealSevilla1-3

DatumThuisUitUitslag
19 maart 2015TorinoZenit Sint-Petersburg 1-0
19 maart 2015AjaxDnjepr Dnjepropetrovsk 2-1
19 maart 2015InternazionaleVfL Wolfsburg 1-2
19 maart 2015BesiktasClub Brugge 1-3
19 maart 2015Dinamo MoskouNapoli 0-0
19 maart 2015Dinamo Kiev Everton5-2
19 maart 2015AS RomaFiorentina 0-3
19 maart 2015Sevilla Villarreal2-1

Achtste finale

DatumThuisUitUitslag
16 april 2015SevillaZenit Sint-Petersburg2-1
16 april 2015Club BruggeDnjepr Dnjepropetrovsk0-0
16 april 2015Dinamo KievFiorentina1-1
16 april 2015VfL WolfsburgNapoli1-4

DatumThuisUitUitslag
23 april 2015Zenit Sint-PetersburgSevilla 2-2
23 april 2015Dnjepr Dnjepropetrovsk Club Brugge1-0
23 april 2015Fiorentina Dinamo Kiev2-0
23 april 2015Napoli VfL Wolfsburg2-2

Halve finale

DatumThuisUitUitslag
7 mei 2015NapoliDnjepr Dnjepropetrovsk1-1
7 mei 2015SevillaFiorentina3-0

DatumThuisUitUitslag
14 mei 2015Dnjepr Dnejpropetrovsk Napoli1-0
14 mei 2015FioretinaSevilla 0-2

Finale

DatumThuisUitUitslag
27 mei 2015Dnjepr DnejpropetrovskSevilla2-3

Sevilla wint de Europa League en plaatst zich hiermee voor de groepsfase van de Champions League 2015-2016.

Lees verder

© 2014 - 2019 Soccar, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Europa League 2015-2016, speelschema en lotingEuropa League 2015-2016, speelschema en lotingDe Europa League 2015-2016 vindt plaats van 17 september 2015 tot en met 18 mei 2016. De wedstrijden in de kwalificatier…
Play-offs Eredivisie 2013-2014 voor Europees voetbalPlay-offs Eredivisie 2013-2014 voor Europees voetbalNadat het eredivisieseizoen 2013-2014 is afgelopen zullen er naast de wedstrijden om promotie en degradatie ook wedstrij…
Europa League 2013/2014: Deelnemers, Data en OpzetEuropa League 2013/2014: Deelnemers, Data en OpzetDe UEFA Europa League is een groot voetbaltoernooi voor clubs in en rond Europa. Het is het op één na grootste toernooi,…
Speelschema Eredivisie 2014-2015, programma en uitslagenSpeelschema Eredivisie 2014-2015, programma en uitslagenNadat Ajax in het seizoen 2013-2014 de landstitel voor de vierde keer op rij heeft behaald was de strijd om de landstite…
Eredivisie 2014-2015 AZ programmaEredivisie 2014-2015 AZ programmaAZ kende in het Eredivisie seizoen 2013-2014 een uitstekend maar vaak wisselvallig seizoen. Hoogtepunten zoals de kwartf…
Bronnen en referenties
  • www.fcupdate.nl
  • www.soccerway.com

Reageer op het artikel "Europa League 2014-2015, loting, speelschema en uitslagen"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Infoteur: Soccar
Laatste update: 16-07-2015
Rubriek: Sport
Subrubriek: Kampioenschappen
Bronnen en referenties: 2
Schrijf mee!