InfoNu.nl > Sport > Kampioenschappen > Speelschema/Uitslagen Bosnië-Herzegovina - WK Voetbal 2014

Speelschema/Uitslagen Bosnië-Herzegovina - WK Voetbal 2014

Bosnië en Herzegovina neemt sinds die oprichting van de nationale voetbalbond in 1992 voor het eerst deel aan het Wereldkampioenschap voetbal. In een groep met Griekenland werd kwalificatie afgedwongen door als eerste te eindigen. Bosnië en Herzegovina speelt zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal van 2014 in Brazilië tegen Argentinië. Verder zit het in een poule met Iran en Nigeria.

Bosnië en Herzegovina

Bosnië en Herzegovina heeft tot nu toe nog nooit deelgenomen aan het Wereldkampioenschap voetbal. Het land dat sinds 1992 een nationale voetbalbond heeft, begon zijn eerste interlands te spelen in 1993. Het speelde zijn eerste wedstrijd op 06-06-1993 tegen Iran en won deze met 1-3. De allergrootste overwinning werd geboekt op 10-09-2008 tegen Estland (7-0) en op 07-09-2012 tegen Liechtenstein (1-8). De grootste nederlaag werd geleden op 14-05-1998 tegen Argentinië (5-0). De sterspeler van Bosnië en Herzegovina is Miralem Pjanic.

The Road to Brasil 2014

Bosnië en Herzegovina heeft zich via de kwalificaties van de UEFA als eerste in groep G weten te plaatsen voor het Wereldkampioenschap voetbal van 2014 in Brazilië. In een groep met Griekenland, Slowakije, Litouwen, Letland, Liechtenstein wist het zich vrij eenvoudig te plaatsen. Door maar één partij te verliezen en gelijk te spelen, had het met een veel beter doelsaldo dan Griekenland geen kind aan de andere tegenstanders. Voor Bosnië en Herzegovina is dit de eerste keer dat het land zich weet te plaatsen voor het WK voetbal.

Groep G

LandWedstrijdenWinstGelijkVerliesPuntenDoel+Doel-
Bosnië en Herzegovina1081125306
Griekenland1011125124
Slowakije1034313109
Litouwen1032511911
Letland1022681020
Liechtenstein100282425

Poule F

Hieronder vind je het complete speelschema en de uitslagen uit Poule F waarin Argentinië, Bosnië en Herzegovina, Iran en Nigeria het tegen elkaar opnemen voor een plek in de achtstefinales.
DatumSpeeltijd NLThuisUitUitslag
15-06-1424:00ArgentiniëBosnië en Herzegovina2-1
16-06-1421:00IranNigeria0-0
21-06-1418:00ArgentiniëIran1-0
21-06-1424:00NigeriaBosnië en Herzegovina1-0
25-06-1418:00NigeriaArgentinië2-3
25-06-1418:00Bosnië en HerzegovinaIran3-1

WK wedstrijd statistieken

Hieronder vind je de statistieken van alle wedstrijden die Bosnië en Herzegovina op een WK gespeeld heeft.
WedstrijdenGewonnenGelijkVerlorenPuntenGoals +Goals -
0000000

WK deelname statistieken

Hieronder vind je de statistieken van alle WK deelnames van Bosnië en Herzegovina.
DeelnameGewonnenFinales1/2 Finales
0000

Head to Head WK

Hieronder vind je de statistieken van alle tegenstanders uit Poule F waar Bosnië en Herzegovina ooit op een WK tegen heeft gespeeld.
LandWedstrijdenWinstGelijkVerlorenGoals +Goals -
Argentinië000000
Iran000000
Nigeria000000

Head to Head alle interlands

Hieronder vind je de statistieken van alle tegenstanders uit Poule F waar Bosnië en Herzegovina ooit tegen heeft gespeeld.
LandWedstrijdenWinstGelijkVerlorenGoals +Goals -
Argentinië200207
Iran5014716
Nigeria000000

Lees verder

© 2014 - 2018 Jerommeke31, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Speelschema WK 2014 Brazilië: loting, programma en uitslagenSpeelschema WK 2014 Brazilië: loting, programma en uitslagenSpeelschema WK voetbal 2014 Brazilië: loting, speelschema en uitslagen. In 2014 vindt het WK 2014 plaats in Brazilië, he…
WK voetbal 2014: Kwalificatie Europa Groep GWK voetbal 2014: Kwalificatie Europa Groep GVan de 53 deelnemende Europese landen aan de kwalificatie voor het Wereldkampioenschap voetbal 2014 zullen er uiteindeli…
Speelschema en Uitslagen Griekenland - WK Voetbal 2014Griekenland dat voor de derde keer deelneemt zal het moeten opnemen tegen Colombia, Japan en Ivoorkust in Poule C. Griek…
Kwalificatie WK voetbal 2014: speelschema groep G EuropaKwalificatie WK voetbal 2014: speelschema groep G EuropaKwalificatie WK voetbal 2014: speelschema groep G Europa. Van 7 september 2012 tot en met 15 oktober 2013 zullen de land…
Speelschema en Uitslagen Zwitserland - WK Voetbal 2014Zwitserland plaatst zich voor de 10e keer voor het Wereldkampioenschap voetbal. Hierin wist het drie keer de kwartfinale…
Bronnen en referenties
  • www.fifa.com
  • www.wikipedia.nl

Reageer op het artikel "Speelschema/Uitslagen Bosnië-Herzegovina - WK Voetbal 2014"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Infoteur: Jerommeke31
Laatste update: 25-06-2014
Rubriek: Sport
Subrubriek: Kampioenschappen
Special: WK voetbal 2014 Brazilië
Bronnen en referenties: 2
Schrijf mee!