InfoNu.nl > Sport > Kampioenschappen > Europa League kwalificatie 2018-19

Europa League kwalificatie 2018-19

Europa League kwalificatie 2018-19 Op 12 juni 2018 start het nieuwe Europa League-seizoen met de loting voor de voorbereidende ronde van de Europa League-kwalificatie. In totaal doen er maar liefst 158 verschillende teams mee aan de kwalificatie van de Europa League. Tijdens de kwalificatie wordt er in het seizoen 2018-19 een aparte tak besteedt aan de verliezers van de Champions League-kwalificatie, die via de Europa League-kwalificatie toch nog een Europees toernooi kunnen bereiken.

Opzet kwalificatierondes Europa League

Ook in het seizoen 2018-19 is de Europa League voor alle kleine clubs uit alle landen die aangesloten zijn bij de UEFA een optie om zich voor het grote publiek te profileren. De clubs zijn afhankelijk van de UEFA-coëfficiëntenranglijst. Met deze ranglijst wordt beslist hoeveel teams mee mogen doen en wanneer instromen van dat team geoorloofd is.

In vergelijking met voorgaande seizoenen is het seizoen 2018-19 best uniek te noemen. Voor het eerst is er een voorbereidende ronde, die zelfs nog voor de eerste kwalificatieronde gespeeld wordt. Ditmaal kunnen ook de deelnemers aan de Champions Leauge-kwalificatie rekenen op een back-up mocht het misgaan. De verliezers van de eerste drie kwalificatierondes komen terecht in een aparte poule waarbij ze met de andere verliezers kunnen strijden voor een plek in de Europa League-groepsfase.

De rest van de kwalificatie verloopt zoals normaal. De meeste ploegen komen voor het eerst in aanraking met de kwalificatie vanaf de eerste kwalificatieronde. De eerste kwalificatieronde wordt bemand door 94 verschillende teams. Uiteindelijk zijn er dertien teams die via de normale Europa League-kwalificatie in de groepsfase van de Europa League terecht komen.

De data waarop de wedstrijden worden gespeeld en de lotingen plaatsvinden zijn de volgende:

Ronde Loting Speeldata heenwedstrijden Speeldata terugwedstrijden
Voorbereidende ronde12 juni 201828 juni 20185 juli 2018
Eerste kwalificatieronde20 juni 201812 juli 201819 juli 2018
Tweede kwalificatieronde20 juni 201826 juli 20182 augustus 2018
Derde kwalificatieronde23 juli 20189 augustus 201816 augustus 2018
Play-offs (vierde kwalificatieronde)6 augustus 201823 augustus 201830 augustus 2018

Voorbereidende ronde

De voorbereidende ronde wordt gespeeld door veertien teams en wordt voorafgaand aan de echte kwalificatie georganiseerd. De wedstrijden in de voorbereidende ronde worden gespeeld op 28 juni en 5 juli 2018. De voorbereidende ronde wordt gespeeld door veertien teams die allemaal uit de laagste acht landen van de UEFA-coëfficiëntenranglijst komen.

Teams
Dit zijn alle teams die mee doen aan de voorbereidende ronde van de Europa League (tussen haakjes de prestatie van dat team in de Europa of Champions League kwalificatie van het seizoen 2017-18):

Kwalificatie Team Prestatie seizoen 17-18 in Europa
Bekerwinnaar KosovoFC PrishtinaEL / Q1
Bekerwinnaar San Marinoticket naar FolgoreEL / Q1
Nummer 2 uit San MarinoTre Fiori n.v.t.
Bekerwinnaar Andorraticket naar UE Engordany n.v.t.
Nummer 2 uit AndorraSant Julià EL / Q1
Bekerwinnaar GibraltarEuropa FC CL / Q1
Nummer 2 uit GibraltarSt Joseph's FC EL / Q1
Nummer 2 uit Faeröer EilandenKI KlaksvikEL / Q1
Nummer 3 uit Faeröer EilandenB36 TorshavnEL / Q1
Nummer 2 uit WalesBala TownEL / Q1
Nummer 3 uit WalesCefn Druids n.v.t.
Nummer 2 uit MaltaGzira Unitedn.v.t.
Nummer 3 uit MaltaBirkirkaran.v.t.
Nummer 3 uit LitouwenFK TrakaiEL / Q3

CL / EL: staat voor Champions League of Europa League
Q: staat voor de kwalificatieronde waarin team geëindigd is
K: staat voor de ronde van de knock-out fase waarin het team geëindigd is


Speelschema
Het speelschema van de voorbereidende ronde:
DatumWedstrijdUitslag
26 juni 2018Sant Julià - Gzira United0-2
28 juni 2018Europa FC - FC Prishtina1-1
28 juni 2018UE Engordany - Folgore2-1
28 juni 2018B36 Torshavn - St Joseph's FC1-1
28 juni 2018Birkirkara - KI Klaksvik1-1
28 juni 2018Tre Fiori - Bala Town3-0
28 juni 2018Cefn Druids - FK Trakai1-1

De returns volgen een week later. Het speelschema van de returns:
DatumWedstrijdUitslag
5 juli 2018 FC Prishtina - Europa FC5-0
5 juli 2018 Gzira United - Sant Julià2-1
5 juli 2018 Folgore - UE Engordany 1-1
5 juli 2018St. Joseph's FC - B36 Torshavn 1-1
5 juli 2018 KI Klaksvik - Birkirkara2-1
5 juli 2018 Bala Town - Tre Fiori 1-0
5 juli 2018 FK Trakai - Cefn Druids1-0

Eerste kwalificatieronde

De eerste kwalificatieronde wordt gespeeld door 94 teams, inclusief de zeven overwinnaars uit de voorbereidende ronde. De eerste kwalificatieronde is doorgaans de ronde waar de meeste teams instromen en dat is ook weer het geval in het seizoen 2018-19. De wedstrijden in de eerste kwalificatieronde worden afgewerkt op 12 juli en 19 juli 2018. Van de landen zestien tot en met 49 worden in totaal 87 teams geselecteerd, die op basis van de UEFA-coëfficiëntenranglijst een aantal teams mogen afvaardigen.

Teams
De teams die mee gaan doen aan de eerste kwalificatieronde:

Kwalificatie Team Prestatie seizoen 17-18 in Europa
Team uit de voorbereidende rondeFC PhristinaEL / Q1
Team uit de voorbereidende rondeGzira Unitedn.v.t.
Team uit de voorbereidende rondeUE Engordanyn.v.t.
Team uit de voorbereidende rondeB36 TorshavnEL / Q1
Team uit de voorbereidende rondeKI KlaksvikEL / Q1
Team uit de voorbereidende rondeTre Fiorin.v.t.
Team uit de voorbereidende rondeFK TrakaiEL / Q3
Bekerwinnaar Faeröer EilandenNSI RunavikEL / Q1
Bekerwinnaar WalesConnah's Quay EL / Q1
Bekerwinnaar Maltaticket naar BalzanEL / Q1
Bekerwinnaar LitouwenStumbras Kaunasn.v.t.
Nummer 2 uit LitouwenZalgiris VilniusCL / Q2
Bekerwinnaar Noord-IerlandColeraineEL / Q1
Nummer 2 uit Noord-IerlandGlenavonn.v.t.
Nummer 3 uit Noord-IerlandCliftonville n.v.t.
Bekerwinnaar LuxemburgRacing FCn.v.t.
Nummer 2 uit LuxemburgProgrès Niederkorn EL / Q2
Nummer 3 uit LuxemburgCS Fola EschEL / Q3
Bekerwinnaar ArmeniëGandzasar KapanEL / Q1
Nummer 2 uit ArmeniëBanants Yerevan n.v.t.
Nummer 3 uit ArmeniëPyunikEL / Q1
Bekerwinnaar MontenegroMladost PodgoricaEL / Q2
Nummer 2 uit MontenegroBuducnost Podgorica CL / Q2
Nummer 3 uit MontenegroOFK Grbaljn.v.t.
Bekerwinnaar EstlandLevadia TallinnEL / Q1
Nummer 2 uit EstlandKalju Nomme El / Q2
Nummer 3 uit EstlandTrans Narvan.v.t.
Bekerwinnaar Macedoniëticket naar Shkupi n.v.t.
Nummer 2 uit MacedoniëVardarCL / Q3
Nummer 3 uit MacedoniëRabotničkiEL / Q2
Bekerwinnaar LetlandFK LiepajaEL / Q2
Nummer 2 uit LetlandRiga FCn.v.t.
Nummer 3 uit LetlandFK VentspilsEL / Q1
Bekerwinnaar GeorgiëChikhura Sachkhere EL / Q1
Nummer 2 uit GeorgiëDinamo Tblisin.v.t.
Nummer 3 uit GeorgiëSamtrediaCL / Q2
Bekerwinnaar BosniëZeljeznicarEL / Q2
Nummer 2 uit BosniëFK Sarajevo EL / Q1
Nummer 3 uit BosniëSiroki BrijegEl / Q2
Bekerwinnaar Ierlandticket naar DundalkCL / Q2
Nummer 2 uit IerlandShamrock RoversEL / Q2
Nummer 3 uit IerlandDerry CityEL / Q1
Bekerwinnaar Albaniëticket naar Laçin.v.t.
Nummer 2 uit Albaniëticket naar Partizani TiranaEL / Q1
Nummer 3 uit Albanië Luftëtari Gjirokastërn.v.t.
Bekerwinnaar Finlandticket naar KuPS Kuopion.v.t.
Nummer 2 uit FinlandIlves Tamperen.v.t.
Nummer 3 uit FinlandFC Lahtin.v.t.
Bekerwinnaar IJslandIBV Vestmannaeyjarn.v.t.
Nummer 2 uit IJslandStjarnan FCEL / Q1
Nummer 3 uit IJslandFH HafnarfjardarCL / Q3
Bekerwinnaar MoldaviëMilsami OrheiEl / Q1
Nummer 2 uit Moldaviëticket naar Zaria BălțiEL / Q2
Nummer 3 uit MoldaviëPetrocub Hîncesti n.v.t.
Bekerwinnaar HongarijeÚjpest n.v.t.
Nummer 2 uit HongarijeFerencvárosEL / Q2
Nummer 3 uit HongarijeHonvéd BudapestCL / Q2
Bekerwinnaar LiechtensteinFC VaduzEL / Q2
Bekerwinnaar SlowakijeSlovan BratislavaEL / Q2
Nummer 2 uit SlowakijeDAC Dunajska Stredan.v.t.
Nummer 3 uit SlowakijeAS TrencinEl / Q2
Bekerwinnaar Sloveniëticket naar NK MariborCL / Q4
Nummer 2 uit SloveniëNK DomzaleEL / Q4
Nummer 3 uit SloveniëRudar Velenjen.v.t.
Bekerwinnaar KazachstanKairat AlmatyEL / Q2
Nummer 2 uit Kazachstanticket naar Tobol Kustanain.v.t.
Nummer 3 uit KazachstanIrtysh PavlodarEL / Q2
Bekerwinnaar ServiëPartizan BelgradoEl / Q4
Nummer 2 uit Serviëticket naar Spartak Subotican.v.t.
Nummer 3 uit ServiëRadnički Nišn.v.t.
Bekerwinnaar BulgarijeSlavia Sofian.v.t.
Nummer 2 uit BulgarijeCSKA Sofian.v.t.
Nummer 3 uit BulgarijeLevski SofiaEL / Q2
Bekerwinnaar AzerbeidzjanKesla FK n.v.t.
Nummer 2 uit AzerbeidzjanGabala FKEL / Q3
Nummer 3 uit AzerbeidzjanNeftchi Bakun.v.t.
Nummer 2 uit NoorwegenMolde FKn.v.t.
Nummer 3 uit NoorwegenSarpsborg 08n.v.t.
Nummer 2 uit CyprusApollon LimassolEL / GS
Nummer 3 uit CyprusAnorthosis Famagusta n.v.t.
Nummer 2 uit SchotlandGlasgow RangersEL / Q1
Nummer 3 uit SchotlandHiberniann.v.t.
Nummer 2 uit IsraëlMaccabi Tel-AvivEL / GS
Nummer 3 uit IsraëlBeitar JerusalemEL / Q2
Nummer 2 uit ZwedenAIK Stockholm El / Q3
Nummer 3 uit ZwedenBK Häckenn.v.t.
Nummer 2 uit PolenLech Poznan EL / Q3
Nummer 3 uit PolenGornik Zabrzen.v.t.
Nummer 2 uit Wit-RuslandDinamo MinskEL / Q3
Nummer 3 uit Wit-RuslandShakhtior SaligorskEL / Q1
Nummer 2 uit Denemarkenticket naar FC KopenhagenEL / K32
Nummer 3 uit DenemarkenNordsjællandn.v.t.
Nummer 3 uit RoemeniëViitorulCL / Q3
Nummer 3 uit KroatiëNK OsijekEL / Q4

Speelschema
DatumWedstrijdUitslag
10 juli 2018Samtredia - Tobul Kostanay0-1
11 juli 2018Rabotnicki - Honved Boedapest2-1
11 juli 2018Vaduz - Levski Sofia1-0
11 juli 2018Banants - Sarajevo1-2
11 juli 2018Glenavon - Molde FK2-1
11 juli 2018Fola Esch - Prishtina0-0
11 juli 2018KI Klaksvik - Zalgiris Vilnius1-2
12 juli 2018Narva Trans - Željezničar 0-2
12 juli 2018Stjarnan - Nomme Kalju3-0
12 juli 2018Ilves - Slavia Sofia0-1
12 juli 2018Dunajska Streda - Dinamo Tblisi1-1
12 juli 2018Stumbras - Apollon Limassol1-0
12 juli 2018Siroki Brijeg - NK Domzale2-2
12 juli 2018Rangers - Shkupi2-0
12 juli 2018Gabala - Progres Niederkorn 0-2
12 juli 2018Racing Union - Viitorul0-2
12 juli 2018Partizani - Maribor0-1
12 juli 2018Neftci - Ujpest3-1
12 juli 2018Buducnost Podgorica - Trencin0-2
12 juli 2018Derry City - Dinamo Minsk0-2
12 juli 2018B36 Torshavn - OFK Titograd0-0
12 juli 2018Zaria Balti - Gornik Zabrze1-0
12 juli 2018Spartak Subotica - Coleraine1-1
12 juli 2018Pyunik - Vardar1-0
12 juli 2018Shamrock Rovers - AIK0-1
12 juli 2018Connah's Quay - Shakhtyor Soligorsk1-3
12 juli 2018Lahti - Hafnarfjördur0-3
12 juli 2018Ventspils - Luftëtari5-0
12 juli 2018Cliftonville - Nordsjaelland0-1
12 juli 2018Engordany - Kairat Almaty0-3
12 juli 2018Petrocub - Osijek1-1
12 juli 2018Anorthosis Famagusta - Laçi 2-1
12 juli 2018Ferencvaros - Maccabi Tel Aviv1-1
12 juli 2018Balzan - Kesla4-1
12 juli 2018Rudar Pljevlja - Partizan0-3
12 juli 2018CSKA Sofia - Riga1-0
12 juli 2018Milsami Orhei - Slovan Bratislava2-4
12 juli 2018Radnički Niš - Gzira United4-0
12 juli 2018Lech Poznan - Gandzasar-Kapan2-0
12 juli 2018Chikhura Sachkhere - Beitar Jerusalem0-0
12 juli 2018Trakai - Irtysh0-0
12 juli 2018Hibernian - NSÍ Runavík 6-1
12 juli 2018Rudar Velenje - Tre Fiori7-0
12 juli 2018Levadia Tallinn - Dundalk0-1
12 juli 2018ÍBV - Sarpsborg0-4
12 juli 2018KuPS Kuopio - FC Kopenhagen 0-1
12 juli 2018Liepāja - BK Häcken0-3

DatumWedstrijdUitslag
17 juli 2018 Budapest Honved - Rabotnicki 4-0
17 juli 2018Shkupi - Rangers 0-0
17 juli 2018 Levski Sofia - Vaduz 3-2
18 juli 2018Željezničar - Narva Trans 3-1
19 juli 2018Nomme Kalju - Stjarnan 1-0
19 juli 2018Slavia Sofia - Ilves 2-1
19 juli 2018Zalgiris Vilnius - KI Klaksvik 1-1
19 juli 2018Prishtina - Fola Esch 0-0
19 juli 2018Molde FK - Glenavon 5-1
19 juli 2018 Dinamo Tblisi - Dunajska Streda 1-2
19 juli 2018Apollon Limassol - Stumbras 2-0
19 juli 2018NK Domzale - Siroki Brijeg 1-1
19 juli 2018 Progres Niederkorn - Gabala 0-1
19 juli 2018Viitorul - Racing Union 0-0
19 juli 2018 Tobol Kostanay - Samtredia 2-0
19 juli 2018Maribor - Partizani 2-0
19 juli 2018Ujpest - Neftci 4-0
19 juli 2018Trencin - Buducnost Podgorica 1-1
19 juli 2018Dinamo Minsk - Derry City 1-2
19 juli 2018OFK Titograd - B36 Torshavn 1-2
19 juli 2018Zaria Balti - Gornik Zabrze 1-1
19 juli 2018Coleraine - Spartak Subotica 0-2
19 juli 2018Vardar - Pyunik 0-2
19 juli 2018 AIK - Shamrock Rovers1-1
19 juli 2018 Shakhtyor Soligorsk - Connah's Quay2-0
19 juli 2018Hafnarfjördur - Lahti 0-0
19 juli 2018Luftëtari - Ventspils 3-3
19 juli 2018Nordsjaelland - Cliftonville 2-1
19 juli 2018Sarajevo - Banants 3-0
19 juli 2018 Kairat Almaty - Engordany7-1
19 juli 2018 Osijek - Petrocub 2-1
19 juli 2018 Laçi - Anorthosis Famagusta1-0
19 juli 2018Maccabi Tel Aviv - Ferencvaros 1-0
19 juli 2018Kesla - Balzan 2-1
19 juli 2018 Partizan - Rudar Pljevlja 3-0
19 juli 2018Riga - CSKA Sofia 1-0
19 juli 2018 Slovan Bratislava - Milsami Orhei 5-0
19 juli 2018 Gzira United - Radnički Niš 0-1
19 juli 2018Gandzasar-Kapan - Lech Poznan 2-1
19 juli 2018 Beitar Jerusalem - Chikhura Sachkhere 1-2
19 juli 2018Irtysh - Trakai 0-1
19 juli 2018NSÍ Runavík - Hibernian 4-6
19 juli 2018Tre Fiori - Rudar Velenje 0-3
19 juli 2018Dundalk - Levadia Tallinn 2-1
19 juli 2018Sarpsborg - ÍBV 2-0
19 juli 2018FC Kopenhagen - KuPS Kuopio 1-1
19 juli 2018BK Häcken - Liepāja 1-2

Tweede kwalificatieronde

De tweede kwalificatieronde bestaat uit de normale route, die via de Europa League, en de route via de Champions League. De afvallers van de Champions League-kwalificatie komen terecht in de Champions League-route.

Europa League-route

De 47 overwinnaars van de eerste kwalificatieronde komen samen met 27 nieuwe teams, die allemaal uit de beste 24 landen van de UEFA-coëfficiëntenranglijst, in de tweede kwalificatieronde terecht. Dat brengt het totaal daarmee op 74 teams die meedoen aan de normale tweede ronde. Ook de nummer drie uit de competitie van Nederland en de play-offs-winnaar komen in deze ronde terecht. De wedstrijden in de tweede kwalificatieronde worden gespeeld op 26 juli en 2 augustus 2018.

Teams
De volgende teams doen mee aan de tweede kwalificatieronde:

Kwalificatie Team Prestatie seizoen 17-18 in Europa
Team uit de eerste kwalificatierondeHonvéd BudapestCL / Q2
Team uit de eerste kwalificatierondeFC VaduzEL / Q2
Team uit de eerste kwalificatierondeGlasgow RangersEL / Q1
Team uit de eerste kwalificatierondeZeljeznicarEL / Q2
Team uit de eerste kwalificatierondeStjarnan FCEL / Q1
Team uit de eerste kwalificatierondeSlavia Sofian.v.t.
Team uit de eerste kwalificatierondeZalgiris VilniusCL / Q2
Team uit de eerste kwalificatierondeCS Fola EschEL / Q3
Team uit de eerste kwalificatierondeMolde FKn.v.t.
Team uit de eerste kwalificatierondeDAC Dunajska Stredan.v.t.
Team uit de eerste kwalificatierondeApollon LimassolEL / GS
Team uit de eerste kwalificatierondeNK DomzaleEL / Q4
Team uit de eerste kwalificatierondeProgrès Niederkorn EL / Q2
Team uit de eerste kwalificatierondeViitorulCL / Q3
Team uit de eerste kwalificatierondeTobol Kustanain.v.t.
Team uit de eerste kwalificatieronde NK MariborCL / Q4
Team uit de eerste kwalificatierondeAS TrencinEl / Q2
Team uit de eerste kwalificatierondeDinamo MinskEL / Q3
Team uit de eerste kwalificatierondeB36 TorshavnEL / Q1
Team uit de eerste kwalificatierondeGornik Zabrzen.v.t.
Team uit de eerste kwalificatierondeSpartak Subotican.v.t.
Team uit de eerste kwalificatierondePyunikEL / Q1
Team uit de eerste kwalificatierondeAIK Stockholm El / Q3
Team uit de eerste kwalificatierondeShakhtior SaligorskEL / Q1
Team uit de eerste kwalificatierondeFH HafnarfjardarCL / Q3
Team uit de eerste kwalificatierondeFK VentspilsEL / Q1
Team uit de eerste kwalificatierondeNordsjællandn.v.t.
Team uit de eerste kwalificatierondeFK Sarajevo EL / Q1
Team uit de eerste kwalificatierondeKairat AlmatyEL / Q2
Team uit de eerste kwalificatierondeNK OsijekEL / Q4
Team uit de eerste kwalificatierondeticket naar Laçin.v.t.
Team uit de eerste kwalificatierondeMaccabi Tel-AvivEL / GS
Team uit de eerste kwalificatierondeticket naar BalzanEL / Q1
Team uit de eerste kwalificatierondePartizan BelgradoEl / Q4
Team uit de eerste kwalificatierondeCSKA Sofian.v.t.
Team uit de eerste kwalificatierondeSlovan BratislavaEL / Q2
Team uit de eerste kwalificatierondeRadnički Nišn.v.t.
Team uit de eerste kwalificatierondeLech Poznan EL / Q3
Team uit de eerste kwalificatierondeChikhura Sachkhere EL / Q1
Team uit de eerste kwalificatierondeFK TrakaiEL / Q3
Team uit de eerste kwalificatierondeHiberniann.v.t.
Team uit de eerste kwalificatierondeRudar Velenjen.v.t.
Team uit de eerste kwalificatierondeDundalkCL / Q2
Team uit de eerste kwalificatierondeSarpsborg 08n.v.t.
Team uit de eerste kwalificatierondeFC KopenhagenEL / K32
Team uit de eerste kwalificatierondeBK Häckenn.v.t.
Bekerwinnaar NoorwegenLillestrom SKn.v.t.
Bekerwinnaar CyprusAEK LarnacaEL / Q4
Bekerwinnaar Schotlandticket naar Aberdeen EL / Q3
Bekerwinnaar IsraëlHapoel Haifa n.v.t.
Bekerwinnaar ZwedenDjurgårdens IFn.v.t.
Bekerwinnaar Polenticket naar JagielloniaEL / Q2
Bekerwinnaar Wit-RuslandDynamo Brest EL / Q2
Nummer 2 uit RoemeniëFCSBEL / K32
Nummer 2 uit Kroatiëticket naar Hajduk SplitEL / Q4
Nummer 3 uit OostenrijkLASK Linzn.v.t.
Nummer 4 uit OostenrijkAdmira Wacker n.v.t.
Nummer 3 uit GriekenlandAtromitosn.v.t.
Nummer 4 uit GriekenlandAsteras Tripolisn.v.t.
Nummer 3 uit NederlandAZn.v.t.
Play-offswinnaar NederlandVitesseEL / GS
Nummer 4 uit ZwitserlandSankt Gallenn.v.t.
Nummer 4 uit TsjechiëSparta PraagEL / Q3
Nummer 4 uit TurkijeBesiktasCL / K16
Nummer 4 uit BelgiëGenkn.v.t.
Nummer 4 uit OekraïneFC Maripoln.v.t.
Nummer 5 uit PortugalRio Aven.v.t.
Nummer 5 uit RuslandFC Ufan.v.t.
Nummer 5 uit FrankrijkBordeauxEL / Q3
Nummer 6 uit Italiëticket naar AtalantaEL / K32
Nummer 6 uit EngelandBurnleyn.v.t.
Nummer 6 uit DuitslandRB LeipzigEL / K8
Nummer 6 uit SpanjeSevillaCL / K8

Speelschema
DatumWedstrijdUitslag
26 juli 2018Molde - Laci3-0
26 juli 2018Sarajevo - Atalanta 2-2
26 juli 2018 Zalgiris Vilnius - Vaduz 1-0
26 juli 2018Partizan - Trakai 1-0
26 juli 2018Balzan - Slovan Bratislava2-1
26 juli 2018 Nordsjaelland - AIK 1-0
26 juli 2018Dundalk - AEK Larnaca0-0
26 juli 2018 Górnik Zabrze - Trencin0-1
26 juli 2018Maccabi Tel Aviv - Radnicki Nis 2-0
26 juli 2018RB Leipzig - Hacken4-0
26 juli 2018Stjarnan - FC Kopenhagen 0-2
26 juli 2018Ufa - NK Domzale0-0
26 juli 2018LASK Linz - Lillestrom 4-0
26 juli 2018Budapest Honved - Progres Niederkorn1-0
26 juli 2018 Osijek - Rangers 0-1
26 juli 2018 Kairat Almaty - AZ2-0
26 juli 2018Aberdeen - Burnley1-1
26 juli 2018 Rudar Velenje - FCSB 0-2
26 juli 2018Hapoel Haifa - Hafnarfjördur1-1
26 juli 2018CSKA Sofia - Admira Wacker 3-0
26 juli 2018Spartak Subotica - Sparta Praag2-0
26 juli 2018Tobol Kostanay - Pyunik 2-1
26 juli 2018Jagiellonia Białystok - Rio Ave1-0
26 juli 2018B36 Tórshavn - Besiktas 0-2
26 juli 2018Dunajská Streda - Dinamo Minsk1-3
26 juli 2018Ventspils - Bordeaux0-1
26 juli 2018 Shakhtyor Soligorsk - Lech Poznan1-1
26 juli 2018Viitorul - Vitesse 2-2
26 juli 2018Sankt Gallen - Sarpsborg2-1
26 juli 2018Dinamo Brest - Atromitos4-3
26 juli 2018Sevilla - Ujpest4-0
26 juli 2018Chikhura Sachkhere - Maribor0-0
26 juli 2018Genk - Fola Esch 5-0
26 juli 2018Djurgården - Maripol1-1
26 juli 2018Hiberninan - Asteras Tripolis3-2
26 juli 2018 Hajduk Split - Slavia Sofia 1-0
26 juli 2018 Željezničar - Apollon Limassol 1-2

DatumWedstrijdUitslag
31 juli 2018Pyunik - Tobol Kostanay 1-0
1 augustus 2018Fola Esch - Genk 1-4
2 augustus 2018Laci - Molde 0-2
2 augustus 2018 Sarajevo - Atalanta 0-8
2 augustus 2018 Vaduz - Zalgiris Vilnius 1-1
2 augustus 2018Trakai - Partizan 1-1
2 augustus 2018Slovan Bratislava - Balzan 3-1
2 augustus 2018AIK - Nordsjaelland 0-1
2 augustus 2018AEK Larnaca - Dundalk 4-0
2 augustus 2018Trencin - Górnik Zabrze 4-1
2 augustus 2018Radnicki Nis - Maccabi Tel Aviv 2-2
2 augustus 2018Hacken - RB Leipzig 1-1
2 augustus 2018FC Kopenhagen - Stjarnan 5-0
2 augustus 2018NK Domzale - FC Ufa 1-1
2 augustus 2018 Lillestrom - LASK Linz 1-2
2 augustus 2018Progres Niederkorn - Budapest Honved 2-0
2 augustus 2018Rangers - Osijek 1-1
2 augustus 2018AZ - Kairat Almaty 2-1
2 augustus 2018Burnley - Aberdeen 3-1
2 augustus 2018FCSB - Rudar Velenje 4-0
2 augustus 2018Hafnarfjördur - Hapoel Haifa 0-1
2 augustus 2018Admira Wacker - CSKA Sofia 1-3
2 augustus 2018Sparta Praag - Spartak Subotica 2-1
2 augustus 2018Rio Ave - Jagiellonia Białystok 4-4
2 augustus 2018Besiktas - B36 Tórshavn 6-0
2 augustus 2018 Dinamo Minsk - Dunajská Streda 4-1
2 augustus 2018Bordeaux - Ventspils 2-1
2 augustus 2018 Lech Poznan - Shakhtyor Soligorsk 1-1
2 augustus 2018Vitesse - Viitorul 3-1
2 augustus 2018Sarpsborg - Sankt Gallen 1-0
2 augustus 2018Atromitos - Dinamo Brest 1-1
2 augustus 2018Ujpest - Sevilla 1-3
2 augustus 2018Maribor - Chikhura Sachkhere 2-0
2 augustus 2018Maripol - Djurgården 2-1
2 augustus 2018Asteras Tripolis - Hibernian 1-1
2 augustus 2018 Slavia Sofia - Hajduk Split 2-3
2 augustus 2018Apollon Limassol - Željezničar 3-1

Champions League-route

De Champions League-route wordt in de tweede kwalificatieronde gespeeld tussen de drie verliezers van de voorbereidende ronde en vijftien afvallers van de eerste kwalificatieronde van de Champions League.

Speelschema
DatumWedstrijdUitslag
26 juli 2018The New Saints - Lincoln Red Imps2-1
26 juli 2018FC Torpedo - Vikingur 3-0
26 juli 2018 Zrinjski - Valletta1-1
26 juli 2018Santa Coloma - Valur Reykjavik1-0
26 juli 2018Sutjeska - Alashkert0-1
26 juli 2018F91 Dudelange - FC Drita 2-1
26 juli 2018Spartaks Jurmala - La Fiorita6-0
26 juli 2018APOEL - Flora Tallinn5-0
26 juli 2018Olimpija Ljubljana - Crusaders5-1

DatumWedstrijdUitslag
2 augustus 2018Lincoln Red Imps - The New Saints 1-1
2 augustus 2018Vikingur - FC Torpedo 0-4
2 augustus 2018Valletta - Zrinjski 1-2
2 augustus 2018 Valur Reykjavik - Santa Coloma3-0
2 augustus 2018Alashkert - Sutjeska 0-0
2 augustus 2018FC Drita - F91 Dudelange 1-1
2 augustus 2018La Fiortia - Spartaks Jurmala 0-3
2 augustus 2018Flora Tallinn - APOEL 2-0
2 augustus 2018 Crusaders - Olimpija Ljubljana 1-1

Derde kwalificatieronde

Europa League-route

In de derde kwalificatieronde spelen de winnaars van de tweede kwalificatieronde tegen elkaar. Daarnaast stromen er vijftien nieuwe teams in, waarvan twee uit de Champions League-kwalificatie. Deze twee teams stromen gewoon in bij de Europa League-route en zijn afgevallen in de niet-kampioenenroute van de Champions League-kwalificatie van de tweede kwalificatieronde. Daarnaast stromen er dertien teams in uit de landen zes tot en met achttien op de UEFA-coëfficiëntenranglijst. De wedstrijden in de derde kwalificatieronde worden afgewerkt op 9 augustus 2018. De returns volgen een week later. De bekerwinnaar van Nederland voegt zich, evenals de nummer drie van België, in deze ronde in de Europa League-kwalificatie.

Teams
De teams die meedoen aan de derde kwalificatieronde:

Kwalificatie Team Prestatie seizoen 17-18 in Europa
Team uit de tweede kwalificatierondePyunikEL / Q1
Team uit de tweede kwalificatierondeGenkn.v.t.
Team uit de tweede kwalificatierondeMolde FKn.v.t.
Team uit de tweede kwalificatierondeAtalantaEL / K32
Team uit de tweede kwalificatierondeZalgiris VilniusCL / Q2
Team uit de tweede kwalificatierondePartizan BelgradoEl / Q4
Team uit de tweede kwalificatierondeSlovan BratislavaEL / Q2
Team uit de tweede kwalificatierondeNordsjællandn.v.t.
Team uit de tweede kwalificatierondeAEK LarnacaEL / Q4
Team uit de tweede kwalificatierondeAS TrencinEl / Q2
Team uit de tweede kwalificatierondeMaccabi Tel-AvivEL / GS
Team uit de tweede kwalificatierondeRB LeipzigEL / K8
Team uit de tweede kwalificatierondeFC KopenhagenEL / K32
Team uit de tweede kwalificatierondeFC Ufan.v.t.
Team uit de tweede kwalificatierondeLASK Linzn.v.t.
Team uit de tweede kwalificatierondeProgrès Niederkorn EL / Q2
Team uit de tweede kwalificatierondeGlasgow RangersEL / Q1
Team uit de tweede kwalificatierondeKairat AlmatyEL / Q2
Team uit de tweede kwalificatierondeBurnleyn.v.t.
Team uit de tweede kwalificatierondeFCSBEL / K32
Team uit de tweede kwalificatierondeHapoel Haifa n.v.t.
Team uit de tweede kwalificatierondeCSKA Sofian.v.t.
Team uit de tweede kwalificatierondeSpartak Subotican.v.t.
Team uit de tweede kwalificatierondeJagielloniaEL / Q2
Team uit de tweede kwalificatierondeBesiktasCL / K16
Team uit de tweede kwalificatierondeDinamo MinskEL / Q3
Team uit de tweede kwalificatierondeBordeauxEL / Q3
Team uit de tweede kwalificatierondeLech Poznan EL / Q3
Team uit de tweede kwalificatierondeVitesseEL / GS
Team uit de tweede kwalificatierondeSarpsborg 08n.v.t.
Team uit de tweede kwalificatierondeDinamo Brest EL / Q2
Team uit de tweede kwalificatierondeSevillaCL / K8
Team uit de tweede kwalificatierondeNK MariborCL / Q4
Team uit de tweede kwalificatierondeFC Maripoln.v.t.
Team uit de tweede kwalificatierondeHiberniann.v.t.
Team uit de tweede kwalificatierondeHajduk SplitEL / Q4
Team uit de tweede kwalificatierondeApollon LimassolEL / GS
Team uit de tweede kwalificatieronde CLSturm GrazEL / Q3
Team uit de tweede kwalificatieronde CLFC BaselCL / GS
Bekerwinnaar Denemarkenticket naar BrøndbyEL / Q3
Bekerwinnaar RoemeniëUniversitatea CraiovaEL / Q3
Bekerwinnaar Kroatiëticket naar RijekaCL / Q3
Bekerwinnaar Oostenrijkticket naar Rapid Wienn.v.t.
Bekerwinnaar Griekenlandticket naar OlympiakosCL / GS
Bekerwinnaar NederlandFeyenoordCL / GS
Nummer 3 uit ZwitserlandFC LuzernEL / Q2
Nummer 3 uit Tsjechiëticket naar Sigma Olomoucn.v.t.
Nummer 3 uit TurkijeBasaksehirEL / GS
Nummer 3 uit BelgiëAA GentEL / Q3
Nummer 3 uit OekraïneZorya LuhanskEL / GS
Nummer 4 uit PortugalSporting BragaEL / K32
Nummer 4 uit RuslandZenitEL / K16

Speelschema
DatumWedstrijdUitslag
9 augustus 2018Pyunik - Maccabi Tel Aviv0-0
9 augustus 2018Dinamo Minsk - Zenit 4-0
9 augustus 2018Sturm Graz - AEK Larnaca0-2
9 augustus 2018 Sarpsborg 08 - HNK Rijeka1-1
9 augustus 2018Basaksehir - Burnley0-0
9 augustus 2018Zorya Loehansk - SC Braga1-1
9 augustus 2018Hapoel Haifa - Atalanta 1-4
9 augustus 2018Genk - Lech Poznan2-0
9 augustus 2018Vitesse - FC Basel 0-1
9 augustus 2018FC Nordsjaelland - Partizan 1-2
9 augustus 2018Hibernian - Molde 0-0
9 augustus 2018Hajduk Split - FCSB0-0
9 augustus 2018 Sevilla - Zalgiris Vilnius 1-0
9 augustus 2018Sigma Olomouc - Kairat Almaty2-0
9 augustus 2018 Slovan Bratislava - Rapid Wien2-1
9 augustus 2018 FC Maripol - Bordeaux1-3
9 augustus 2018CSKA Sofia - FC Kopenhagen1-2
9 augustus 2018Olympiakos - FC Luzern4-0
9 augustus 2018 Rangers - NK Maribor 3-1
9 augustus 2018 AS Trencin - Feyenoord4-0
9 augustus 2018Jagiellonia Bialystok - AA Gent 0-1
9 augustus 2018Spartak Subotica - Brondby0-2
9 augustus 2018FC Ufa - Progres Niederkorn2-1
9 augustus 2018Besiktas - LASK 1-0
9 augustus 2018Apollon Limassol - Dinamo Brest4-0
9 augustus 2018RB Leipzig - Universitatea Craiova 3-1

DatumWedstrijdUitslag
16 augustus 2018 Maccabi Tel Aviv - Pyunik 2-1
16 augustus 2018Zenit - Dinamo Minsk 4-0
16 augustus 2018AEK Larnaca - Sturm Graz 5-0
16 augustus 2018 HNK Rijeka - Sarpsborg 08 0-1
16 augustus 2018Burnley - Basaksehir 0-0
16 augustus 2018SC Braga - Zorya Loehansk 2-2
16 augustus 2018 Atalanta - Hapoel Haifa 2-0
16 augustus 2018Lech Poznan - Genk 1-2
16 augustus 2018 FC Basel - Vitesse 1-0
16 augustus 2018 Partizan Belgrado - FC Nordsjaelland 3-2
16 augustus 2018Molde - Hibernian 3-0
16 augustus 2018 FCSB - Hajduk Split 2-1
16 augustus 2018 Zalgiris Vilnius - Sevilla 0-5
16 augustus 2018Kairat Almaty - Sigma Olomouc 1-2
16 augustus 2018Rapid Wien - Slovan Bratislava 4-0
16 augustus 2018 Bordeaux - FC Maripol 2-1
16 augustus 2018 FC Kopenhagen - CSKA Sofia 2-1
16 augustus 2018FC Luzern - Olympiakos 1-3
16 augustus 2018 NK Maribor - Rangers 0-0
16 augustus 2018 Feyenoord - AS Trencin 1-1
16 augustus 2018 AA Gent - Jagiellonia Bialystok 3-1
16 augustus 2018 Brondby - Spartak Subotica 2-1
16 augustus 2018 Progres Niederkorn - FC Ufa 2-2
16 augustus 2018LASK - Besiktas 2-1
16 augustus 2018Dinamo Brest - Apollon Limassol 1-0
16 augustus 2018 Universitatea Craiova - RB Leipzig 1-1

Champions League-route

De Champions League-route bestaat in de derde kwalificatieronde uit de overwinnaars van de tweede kwalificatieronde. Daarnaast mogen ook de verliezers van de kampioenenroute van de tweede kwalificatieronde van de Champions League aanschuiven bij de teams in de derde ronde van de Europa League-kwalificatie. Het speelschema:

DatumWedstrijdUitslag
9 augustus 2018Ludogorets - Zrinjski 1-0
9 augustus 2018Legia Warschau - F91 Dudelange 1-2
9 augustus 2018Alashkert - Cluj 0-2
9 augustus 2018Olimpija Ljubljana - HJK Helsinki3-0
9 augustus 2018 FC Sheriff - Valur Reykjavik 1-0
9 augustus 2018Cork City - Rosenborg 0-2
9 augustus 2018Spartaks Jurmala - Suduva0-1
9 augustus 2018The New Saints - Midtjylland 0-2
9 augustus 2018 Hapoel Beer Sheva - APOEL2-2
9 augustus 2018Torpedo - Kukesi 5-2

DatumWedstrijdUitslag
16 augustus 2018Zrinjski - Ludogorets 1-1.
16 augustus 2018F91 Dudelange - Legia Warschau 2-2
16 augustus 2018Cluj - Alashkert 5-0
16 augustus 2018HJK Helsinki - Olimpija Ljubljana 1-4
16 augustus 2018 Valur Reykjavik - FC Sheriff 2-1
16 augustus 2018Rosenborg - Cork City 3-0
16 augustus 2018 Suduva - Spartaks Jurmala 0-0
16 augustus 2018 Midtjylland - The New Saints 3-1
16 augustus 2018 APOEL - Hapoel Beer Sheva 3-1
16 augustus 2018 Kukesi - Torpedo 2-0

Play-offs (vierde kwalificatieronde)

Europa League-route

De Europa League-route is in de play-offs eenvoudig. De 52 teams die in de derde kwalificatieronde meededen, zijn simpelweg gehalveerd. De 26 teams die overgebleven zijn, strijden in de play-offs tegen elkaar, zonder extra teams, voor een plekje in de groepsfase van de Europa League.

Speelschema
DatumWedstrijdUitslag
23 augustus 2018 Rapid Wien - FCSBn.n.b.
23 augustus 2018 Sarspborg 08 - Maccabi Tel Avivn.n.b.
23 augustus 2018 Apollon Limassol - FC Baseln.n.b.
23 augustus 2018Sigma Olomouc - Sevillan.n.b.
23 augustus 2018 Rangers - FC Ufa n.n.b.
23 augustus 2018Gent - Bordeaux n.n.b.
23 augustus 2018Atalanta - FC Kopenhagenn.n.b.
23 augustus 2018Partizan Belgrado - Besiktas n.n.b.
23 augustus 2018 Zenit - Molden.n.b.
23 augustus 2018AS Trencin - AEK Larnacan.n.b.
23 augustus 2018Genk - Brondbyn.n.b.
23 augustus 2018 Olympiakos - Burnleyn.n.b.
23 augustus 2018Zorya Loehansk - RB Leipzign.n.b.

DatumWedstrijdUitslag
30 augustus 2018FCSB - Rapid Wienn.n.b.
30 augustus 2018 Maccabi Tel Aviv - Sarpsborg 08n.n.b.
30 augustus 2018FC Basel - Apollon Limassoln.n.b.
30 augustus 2018Sevilla - Sigma Olomouc n.n.b.
30 augustus 2018FC Ufa - Rangers n.n.b.
30 augustus 2018 Bordeaux - Gentn.n.b.
30 augustus 2018 FC Kopenhagen - Atalanta n.n.b.
30 augustus 2018Besiktas - Partizan Belgrado n.n.b.
30 augustus 2018Molde - Zenitn.n.b.
30 augustus 2018AEK Larnaca - AS Trencin n.n.b.
30 augustus 2018 Brondby - Genk n.n.b.
30 augustus 2018Burnley - Olympiakos n.n.b.
30 augustus 2018RB Leipzig - Zorya Loehansk n.n.b.

Champions League-route

De Champions League-route bestaat in de play-offs uit de tien overwinnaars, die uit de derde kwalificatieronde van de Europa League komen en de zes afvallers uit de kampioenenroute van de derde kwalificatieronde van de Champions League. De acht overwinnaars van deze ronde komen terecht in de groepsfase van de Europa League.

Teams
  1. Team uit de derde kwalificatieronde EL: Olimpija Ljubljana
  2. Team uit de derde kwalificatieronde EL: APOEL
  3. Team uit de derde kwalificatieronde EL: F91 Dudelange
  4. Team uit de derde kwalificatieronde EL: CFR Cluj
  5. Team uit de derde kwalificatieronde EL: Suduva
  6. Team uit de derde kwalificatieronde EL: FC Midtjylland
  7. Team uit de derde kwalificatieronde EL: FC Torpedo
  8. Team uit de derde kwalificatieronde EL: Ludogorets
  9. Team uit de derde kwalificatieronde EL: Rosenborg
  10. Team uit de derde kwalificatieronde EL: Sheriff Tiraspol
  11. Team uit de derde kwalificatieronde kampioenenroute CL: Astana
  12. Team uit de derde kwalificatieronde kampioenenroute CL: Spartak Trnava
  13. Team uit de derde kwalificatieronde kampioenenroute CL: Shkendija
  14. Team uit de derde kwalificatieronde kampioenenroute CL: Celtic
  15. Team uit de derde kwalificatieronde kampioenenroute CL: Qarabag
  16. Team uit de derde kwalificatieronde kampioenenroute CL: Malmö

Speelschema
DatumWedstrijdUitslag
23 augustus 2018 Olimpija Ljubljana - Spartak Trnava n.n.b.
23 augustus 2018APOEL - Astanan.n.b.
23 augustus 2018 Rosenborg - Shendijan.n.b.
23 augustus 2018F91 Dudelange - CFR Clujn.n.b.
23 augustus 2018 Suduva - Celtic n.n.b.
23 augustus 2018Sheriff Tiraspol - Qarabag n.n.b.
23 augustus 2018Malmö - FC Midtjylland n.n.b.
23 augustus 2018 FC Torpedo - Ludogorets n.n.b.

DatumWedstrijdUitslag
30 augustus 2018 Spartak Trnava - Olimpija Ljubljana n.n.b.
30 augustus 2018 Astana - APOELn.n.b.
30 augustus 2018Shkendija - Rosenborgn.n.b.
30 augustus 2018 CFR Cluj - F91 Dudelangen.n.b.
30 augustus 2018 Celtic - Suduvan.n.b.
30 augustus 2018Qarabag - Sheriff Tiraspol n.n.b.
30 augustus 2018 FC Midtjylland - Malmö n.n.b.
30 augustus 2018 Ludogorets - FC Torpedon.n.b.
© 2018 Voetbol, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Nederlandse eredivisie: play offs 2008-2009Nederlandse eredivisie: play offs 2008-2009De play offs voor de Europese competities zijn vanaf het seizoen 2008-2009 gewijzigd. Daar waar vorige twee seizoenen no…
Nacompetitie Eredivisie 2012-2013 voor Europees voetbalNacompetitie Eredivisie 2012-2013 voor Europees voetbalAls alle wedstrijden in de Eredivisie zijn gespeeld is bekend welke vier clubs zullen strijden om een ticket voor de Eur…
Nederlandse Eredivisie play-offs 2008-2009Nederlandse Eredivisie play-offs 2008-2009De Eredivisie is net afgelopen en de eindstand ervan is dus ook bekend. Het was een spannende laatste ronde en daarbij i…
De werking van de UEFA-coëfficiëntenranglijst vanaf 2015De werking van de UEFA-coëfficiëntenranglijst vanaf 2015Vanaf het seizoen 2015/2016 geldt een andere verdeling van Europese tickets. Met name wordt het aantal clubs per land da…
Nacompetitie Eredivisie 2011-2012 voor Europees voetbalNacompetitie Eredivisie 2011-2012 voor Europees voetbalNacompetitie Eredivisie 2011-2012 voor Europees voetbal. Aan het eind van het seizoen is er bekend welke clubs op welke…
Bronnen en referenties
  • Inleidingsfoto: Uefa,
  • http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/calendar2018.html
  • http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/AccessList2018.html

Reageer op het artikel "Europa League kwalificatie 2018-19"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Infoteur: Voetbol
Laatste update: 17-08-2018
Rubriek: Sport
Subrubriek: Kampioenschappen
Bronnen en referenties: 3
Schrijf mee!