InfoNu.nl > Sport > Kampioenschappen > EK allround schaatsen 2012: 6 - 8 januari 2012

EK allround schaatsen 2012: 6 - 8 januari 2012

De Europese kampioenschappen voor het allroundschaatsen vinden in 2012 plaats in Boedapest. De titelverdedigers zijn Ivan Skobrev, die echter niet deelneemt aan het EK Allround wegens een schouderblessure en Martina Sábliková.

Indeling van het artikel - interne links

Hier een korte indeling van dit artikel. Met behulp van de links kun je snel naar een bepaald onderdeel navigeren zonder te hoeven scrollen.


Uitslag van het EK in 2011 en deelnemers 2012

Mannen

  1. Ivan SKOBREV RUS
  2. Jan BLOKHUIJSEN NED
  3. Koen VERWEIJ NED
  4. Wouter OLDE HEUVEL NED
  5. Håvard BØKKO NOR
  6. Sverre LUNDE PEDERSEN NOR
  7. Alexis CONTIN FRA
  8. Konrad NIEDZWIEDZKI POL
  9. Pavel BAYNOV RUS
  10. Henrik CHRISTIANSEN NOR
  11. Renz ROTTEVEEL NED
  12. Enrico FABRIS ITA

Vrouwen

  1. Martina SÁBLIKOVÁ CZE
  2. Ireen WÜST NED
  3. Marrit LEENSTRA NED
  4. Diane VALKENBURG NED
  5. Jorien VOORHUIS NED
  6. Yekaterina LOBYSHEVA RUS
  7. Mari HEMMER NOR
  8. Ida NJÅTUN NOR
  9. Luiza ZLOTKOWSKA POL
  10. Karolina ERBANOVÁ CZE
  11. Anna ROKITA AUT
  12. Yuliya SKOKOVA RUS

Deelnemers mannen

  1. Bram Smallenbroek AUT
  2. Ferre Spruyt BEL
  3. Bart Swings BEL
  4. Vitaly Mikhaylov BLR
  5. Zdenek Haselberger CZE
  6. Milan Sáblik CZE S
  7. Tommi Pulli FIN
  8. Alexis Contin FRA
  9. Ewen Fernandez FRA S
  10. Benjamin Macé FRA
  11. Alexej Baumgärtner GER S
  12. Patrick Beckert GER
  13. Moritz Geisreiter GER
  14. Robert Lehmann GER S
  15. Marco Weber GER S
  16. Marco Cignini ITA
  17. Andrea Giovannini ITA S
  18. Luca Stefani ITA
  19. Haralds Silovs LAT
  20. Ted-Jan Bloemen NED
  21. Jan Blokhuijsen NED
  22. Bob de Jong NED S
  23. Sven Kramer NED
  24. Koen Verweij NED
  25. Håvard Bøkko NOR
  26. Kristian R. Fredriksen NOR
  27. Fredrik van der Horst NOR S
  28. Simen S. Nilsen NOR
  29. Sverre Lunde Pederse NOR
  30. Zbigniew Brodka POL
  31. Roland Cieslak POL S
  32. Konrad Niedzwiedzki POL
  33. Jan Szymanski POL
  34. Marian C. Ion ROU
  35. Pavel Baynov RUS
  36. Sergey Gryaztsov RUS S
  37. Yevgeny Lalenkov RUS
  38. Denis Yuskov RUS
  39. Martin Hänggi SUI
  40. Joel Eriksson SWE

Er doen 30 mannen mee, de mannen met een S achter hun naam zijn reserve.

Deelnemerslijst Vrouwen

  1. Anna Rokita AUT
  2. Nele Armée BEL
  3. Jelena Peeters BEL S
  4. Tatyana Mikhaylova BLR
  5. Karolina Erbanová CZE
  6. Martina Sábliková CZE
  7. Sara Bak DEN
  8. Jennifer Bay GER S
  9. Roxanne Dufter GER S
  10. Bente Kraus GER
  11. Katrin Mattscherodt GER S
  12. Isabell Ost GER
  13. Claudia Pechstein GER
  14. Ágota Tóth HUN
  15. Diane Valkenburg NED
  16. Jorien Voorhuis NED S
  17. Linda de Vries NED
  18. Annouk vd Weijden NED
  19. Ireen Wüst NED
  20. Hege Bøkko NOR
  21. Mari Hemmer NOR
  22. Ida Njåtun NOR
  23. Natalia Czerwonka POL
  24. Kar. Domanska-Ksyt POL S
  25. Katarzyna Wozniak POL
  26. Luiza Złotkowska POL
  27. Yevgeniya Dmitriyeva RUS S
  28. Olga Graf RUS
  29. Yekaterina Lobysheva RUS
  30. Yekaterina Shikhova RUS S
  31. Yuliya Skokova RUS

Er doen 23 vrouwen mee, de vrouwen met een S achter hun naam zijn reserve.

Loting eerste dag

Vrouwen

500 meter
  • Isabell OST GER
  • Nele ARMEE BEL - A'gota TOTH HUN
  • Luiza ZLOTKOWSKA POL - Mari HEMMER NOR
  • Sara BAK DEN - Bente KRAUS GER
  • Diane VALKENBURG NED - Hege BØKKO NOR
  • Martina SÁBLIKOVÁ CZE - Anna ROKITA AUT
  • Olga GRAF RUS - Natalia CZERWONKA POL
  • Linda de VRIES NED - Katarzyna WOZNIAK POL
  • Tatyana MIKHAILOVA BLR - Ida NJÅTUN NOR
  • Claudia PECHSTEIN GER - Ireen WÜST NED
  • Yekaterina LOBYSHEVA RUS - Annouk van der WEIJDEN NED
  • Karolina ERBANOVÁ CZE - Yuliya SKOKOVA RUS

3000 meter
  • Nele ARMEE BEL
  • Sara BAK DEN - Mari HEMMER NOR
  • Tatyana MIKHAILOVA BLR - A'gota TOTH HUN
  • Luiza ZLOTKOWSKA POL - Karolina ERBANOVÁ CZE
  • Bente KRAUS GER - Hege BØKKO NOR
  • Anna ROKITA AUT - Yuliya SKOKOVA RUS
  • Natalia CZERWONKA POL - Isabell OST GER
  • Yekaterina LOBYSHEVA RUS - Katarzyna WOZNIAK POL
  • Diane VALKENBURG NED - Claudia PECHSTEIN GER
  • Olga GRAF RUS - Ireen WÜST NED
  • Linda de VRIES NED - Ida NJÅTUN NOR
  • Martina SÁBLIKOVÁ CZE - Annouk van der WEIJDEN NED

Loting tweede dag

Mannen

500 meter
  • Ted-Jan BLOEMEN NED
  • Ferre SPRUYT BEL - Martin HÄNGGI SUI
  • Sven KRAMER NED - Koen VERWEIJ NED
  • Milan SÁBLIK CZE - Marco CIGNINI ITA
  • Marian Cristian ION ROU - Jan SZYMANSKI POL
  • Moritz GEISREITER GER - Bart SWINGS BEL
  • Patrick BECKERT GER - Alexis CONTIN FRA
  • Simen Spieler NILSEN NOR - Pavel BAYNOV RUS
  • Denis YUSKOV RUS - Bram SMALLENBROEK AUT
  • Haralds SILOVS LAT - Benjamin MACÉ FRA
  • Sverre LUNDE PEDERSEN NOR - Vitaly MIKHAILOV BLR
  • Jan BLOKHUIJSEN NED - Zbigniew BRODKA POL
  • Kristian Reistad FREDRIKSEN NOR - Håvard BØKKO NOR
  • Yevgeny LALENKOV RUS - Tommi PULLI FIN
  • Konrad NIEDZWIEDZKI POL - Luca STEFANI ITA

5000 meter
  • Zbigniew BRODKA POL
  • Tommi PULLI FIN - Konrad NIEDZWIEDZKI POL
  • Simen Spieler NILSEN NOR - Milan SÁBLIK CZE
  • Luca STEFANI ITA - Marco CIGNINI ITA
  • Pavel BAYNOV RUS - Martin HÄNGGI SUI
  • Marian Cristian ION ROU - Bram SMALLENBROEK AUT
  • Yevgeny LALENKOV RUS - Benjamin MACÉ FRA
  • Denis YUSKOV RUS - Patrick BECKERT GER
  • Vitaly MIKHAILOV BLR - Ferre SPRUYT BEL
  • Haralds SILOVS LAT - Jan SZYMANSKI POL
  • Kristian Reistad FREDRIKSEN NOR - Bart SWINGS BEL
  • Alexis CONTIN FRA - Håvard BØKKO NOR
  • Koen VERWEIJ NED - Sven KRAMER NED
  • Sverre LUNDE PEDERSEN NOR - Jan BLOKHUIJSEN NED
  • Ted-Jan BLOEMEN NED - Moritz GEISREITER GER

Vrouwen

1500 meter
  • Sara BAK DEN
  • Tatyana MIKHAILOVA BLR - A'gota TOTH HUN
  • Luiza ZLOTKOWSKA POL - Nele ARMEE BEL
  • Mari HEMMER NOR - Bente KRAUS GER
  • Karolina ERBANOVÁ CZE - Anna ROKITA AUT
  • Olga GRAF RUS - Ida NJÅTUN NOR
  • Annouk van der WEIJDEN NED - Katarzyna WOZNIAK POL
  • Hege BØKKO NOR - Isabell OST GER
  • Linda de VRIES NED - Yekaterina LOBYSHEVA RUS
  • Yuliya SKOKOVA RUS - Diane VALKENBURG NED
  • Natalia CZERWONKA POL - Martina SÁBLIKOVÁ CZE
  • Claudia PECHSTEIN GER - Ireen WÜST NED

Loting derde dag

Mannen

1500 meter
  • Milan SÁBLIK CZE - Ferre SPRUYT BEL
  • Sergey GRYAZTSOV RUS - Vitaly MIKHAILOV BLR
  • Moritz GEISREITER GER - Marco CIGNINI ITA
  • Benjamin MACÉ FRA - Bram SMALLENBROEK AUT
  • Luca STEFANI ITA - Zbigniew BRODKA POL
  • Konrad NIEDZWIEDZKI POL - Kristian Reistad FREDRIKSEN NOR
  • Patrick BECKERT GER - Bart SWINGS BEL
  • Sverre LUNDE PEDERSEN NOR - Denis YUSKOV RUS
  • Koen VERWEIJ NED - Jan SZYMANSKI POL
  • Alexis CONTIN FRA - Ted-Jan BLOEMEN NED
  • Håvard BØKKO NOR - Haralds SILOVS LAT
  • Jan BLOKHUIJSEN NED - Sven KRAMER NED

10.000 meter
  • Jan SZYMANSKI POL - Zbigniew BRODKA POL
  • Denis YUSKOV RUS - Bart SWINGS BEL
  • Alexis CONTIN FRA - Ted-Jan BLOEMEN NED
  • Koen VERWEIJ NED - Sverre LUNDE PEDERSEN NOR
  • Håvard BØKKO NOR - Haralds SILOVS LAT
  • Sven KRAMER NED - Jan BLOKHUIJSEN NED

Vrouwen

5000 meter
  • Olga GRAF RUS - Hege BØKKO NOR
  • Katarzyna WOZNIAK POL - Annouk van der WEIJDEN NED
  • Natalia CZERWONKA POL - Isabell OST GER
  • Linda de VRIES NED - Yuliya SKOKOVA RUS
  • Diane VALKENBURG NED - Ireen WÜST NED
  • Martina SÁBLIKOVÁ CZE - Claudia PECHSTEIN GER

Uitslagen mannen

plaats500 meter1500 meter5.000 meter10.000 meterpuntentotaal
1Konrad NIEDZWIEDZKI POL 36.89Sven KRAMER NED 1:53.98Sven KRAMER NED 6:31.82Sven KRAMER NED 13:45.05Sven KRAMER NED 156.197
2Zbigniew BRODKA POL 36.90Sverre LUNDE PEDERSEN NOR 1:54.87Jan BLOKHUIJSEN NED 6:36.49Jan BLOKHUIJSEN NED 13:52.48Jan BLOKHUIJSEN NED 156.513
3Jan BLOKHUIJSEN NED 36.93Jan BLOKHUIJSEN NED 1:54.93Alexis CONTIN FRA 6:38.08Håvard BØKKO NOR 14:02.83Håvard BØKKO NOR 158.234
4Tommi PULLI FIN 37.14Denis YUSKOV RUS 1:55.13Ted-Jan BLOEMEN NED 6:38.27Alexis CONTIN FRA 14:05.84Koen VERWEIJ NED 158.644
5Håvard BØKKO NOR 37.25Koen VERWEIJ NED 1:55.42Håvard BØKKO NOR 6:40.60Koen VERWEIJ NED 14:05.98Alexis CONTIN FRA 159.093
6Haralds SILOVS LAT 37.46Haralds SILOVS LAT 1:55.48Haralds SILOVS LAT 6:41.39Ted-Jan BLOEMEN NED 14:08.83Haralds SILOVS LAT 159.261
7Jan SZYMANSKI POL 37.48Zbigniew BRODKA POL 1:55.98Koen VERWEIJ NED 6:41.42Bart SWINGS BEL 14:19.14Sverre LUNDE PEDERSEN NOR 159.874
8Benjamin MACÉ FRA 37.48Bart SWINGS BEL 1:56.08Denis YUSKOV RUS 6:41.89Sverre LUNDE PEDERSEN NOR 14:21.61Denis YUSKOV RUS 160.221
9Kristian Reistad FREDRIKSEN NOR 37.51Håvard BØKKO NOR 1:56.35Bart SWINGS BEL 6:43.33Haralds SILOVS LAT 14:23.38Ted-Jan BLOEMEN NED 160.634
10Koen VERWEIJ NED 37.73Jan SZYMANSKI POL 1:56.5Sverre LUNDE PEDERSEN NOR 6:44.64Denis YUSKOV RUS 14:23.93Bart SWINGS BEL 160.793
11Bram SMALLENBROEK AUT 37.75Bram SMALLENBROEK AUT 1:57.44Patrick BECKERT GER 6:45.22Jan SZYMANSKI POL 14:41.24Jan SZYMANSKI POL 161.153
12Sven KRAMER NED 37.77Alexis CONTIN FRA 1:57.58Moritz GEISREITER GER 6:46.46Zbigniew BRODKA POL 14:44.55Zbigniew BRODKA POL 162.393
13Alexis CONTIN FRA 37.80Benjamin MACÉ FRA 1:57.80Jan SZYMANSKI POL 6:47.61
14Ted-Jan BLOEMEN NED 37.84Konrad NIEDZWIEDZKI POL 1:57.92Luca STEFANI ITA 6:56.05
15Luca STEFANI ITA 37.89Sergey GRYAZTSOV RUS 1:58.73Kristian Reistad FREDRIKSEN NOR 6:57.42
16Pavel BAYNOV RUS 38.00Patrick BECKERT GER 1:59.08Marco CIGNINI ITA 6:58.67
17Sverre LUNDE PEDERSEN NOR 38.04Kristian Reistad FREDRIKSEN NOR 1:59.19Sergey GRYAZTSOV RUS 7:00.38
18Simen Spieler NILSEN NOR 38.17Luca STEFANI ITA 1:59.82Bram SMALLENBROEK AUT 7:00.69
19Milan SÁBLIK CZE 38.24Marco CIGNINI ITA 1:59.97Ferre SPRUYT BEL 7:01.38
20Marco CIGNINI ITA 38.31Ferre SPRUYT BEL 2:00.00Vitaly MIKHAILOV BLR 7:01.44
21Vitaly MIKHAILOV BLR 38.34Vitaly MIKHAILOV BLR 2:00.75Konrad NIEDZWIEDZKI POL 7:02.62
22Sergey GRYAZTSOV RUS 38.35Milan SÁBLIK CZE 2:00.95Benjamin MACÉ FRA 7:03.02
23Denis YUSKOV RUS 38.46Ted-Jan BLOEMEN NED 2:01.58Zbigniew BRODKA POL 7:06.06
24Patrick BECKERT GER 38.56Moritz GEISREITER GER 2:01.64Milan SÁBLIK CZE 7:07.68
25Bart SWINGS BEL 38.81 Simen Spieler NILSEN NOR 7:08.04
26Moritz GEISREITER GER 39.33 Martin HÄNGGI SUI 7:09.80
27Ferre SPRUYT BEL 39.46 Marian Cristian ION ROU 7:14.52
28Martin HÄNGGI SUI 40.32 Pavel BAYNOV RUS 7:16.25
29Marian Cristian ION ROU DQ Tommi PULLI FIN 7:24.50
WereldrecordsJeremy Wotherspoon (CAN) 34,03 Shani Davis (USA) 1.41,04Sven Kramer (NED) 6.03,32 Sven Kramer (NED)12.41,69 Shani Davis (USA) 145,742 punten
Europese recordsMika Poutala (FIN) 34,31Erben Wennemars (NED) 1.42,32 Sven Kramer (NED) 6.03,32 Sven Kramer (NED) 12.41,69 Sven Kramer (NED) 147,716 punten
Nederlandse recordsRonald Mulder (NED) 34,52 Erben Wennemars (NED) 1.42,32Sven Kramer (NED) 6.03,32 Sven Kramer (NED)12.41,69 Sven Kramer (NED) 147,716 punten

Uitslagen vrouwen

plaats500 meter1500 meter3.000 meter5.000 meterpuntentotaal
1Karolina ERBANOVÁ CZE 39.87Martina SÁBLIKOVÁ CZE 2:03.64Martina SÁBLIKOVÁ CZE 4:16.09Martina SÁBLIKOVÁ CZE 7:22.38Martina SÁBLIKOVÁ CZE 169.922
2Ireen WÜST NED 40.21Linda de VRIES NED 2:04.70Natalia CZERWONKA POL 4:19.41Claudia PECHSTEIN GER 7:34.51Claudia PECHSTEIN GER 172.312
3Yuliya SKOKOVA RUS 40.40Yuliya SKOKOVA RUS 2:05.18Claudia PECHSTEIN GER 4:19.71Ireen WÜST NED 7:43.59Ireen WÜST 172.454NED
4Yekaterina LOBYSHEVA RUS 40.62Diane VALKENBURG NED 2:05.61Diane VALKENBURG NED 4:21.29Linda de VRIES NED 7:45.27Linda de VRIES NED 173.656
5Claudia PECHSTEIN GER 40.67Yekaterina LOBYSHEVA RUS 2:06.01Ireen WÜST NED 4:22.59Diane VALKENBURG NED 7:48.04Diane VALKENBURG NED 173.782
6Annouk van der WEIJDEN NED 41.13Ireen WÜST NED 2:06.36Isabell OST GER 4:22.65Olga GRAF RUS 7:52.54Yuliya SKOKOVA RUS 174.805
7Ida NJÅTUN NOR 41.20Olga GRAF RUS 2:07.93Linda de VRIES NED 4:25.40Isabell OST GER 7:55.11Natalia CZERWONKA POL 174.956
8Natalia CZERWONKA POL 41.22Annouk van der WEIJDEN NED 2:08.15Olga GRAF RUS 4:26.08Natalia CZERWONKA POL 7:56.18Olga GRAF RUS 176.323
9Linda de VRIES NED 41.33Natalia CZERWONKA POL 2:08.65Hege BØKKO NOR 4:26.39Annouk van der WEIJDEN NED 8:00.32Annouk van der WEIJDEN NED 176.684
10Hege BØKKO NOR 41.48Claudia PECHSTEIN GER 2:08.72Yuliya SKOKOVA RUS 4:26.78Yuliya SKOKOVA RUS 8:02.16Isabell OST GER 177.289
11Diane VALKENBURG NED 41.56Hege BØKKO NOR 2:09.03Katarzyna WOZNIAK POL 4:28.38Katarzyna WOZNIAK POL 8:08.95Katarzyna WOZNIAK POL 178.401
12Katarzyna WOZNIAK POL 41.59Ida NJÅTUN NOR 2:09.19Annouk van der WEIJDEN NED 4:28.84Hege BØKKO NOR 8:35.95Hege BØKKO NOR 180.483
13Mari HEMMER NOR 41.73Katarzyna WOZNIAK POL 2:09.56Bente KRAUS GER 4:28.85
14Martina SÁBLIKOVÁ CZE 41.79Luiza ZLOTKOWSKA POL 2:10.08Anna ROKITA AUT 4:29.37
15Olga GRAF RUS 42.08Nele ARMÉE BEL 2:10.81Yekaterina LOBYSHEVA RUS 4:30.20
16Isabell OST GER 42.11Karolina ERBANOVÁ CZE 2:10.91Nele ARMEE BEL 4:31.99
17Luiza ZLOTKOWSKA POL 42.22Anna ROKITA AUT 2:11.38Ida NJÅTUN NOR 4:33.01
18Anna ROKITA AUT 42.32Isabell OST GER 2:11.68Luiza ZLOTKOWSKA POL 4:35.67
19Bente KRAUS GER 43.07Mari HEMMER NOR 2:12.07Mari HEMMER NOR 4:36.37
20A'gota TOTH HUN 43.29Tatyana MIKHAILOVA BLR 2:13.49Karolina ERBANOVÁ CZE 4:41.89
21Nele ARMEE BEL 43.56Bente KRAUS GER 2:14.29Tatyana MIKHAILOVA BLR 4:43.76
22Tatyana MIKHAILOVA BLR 43.58A'gota TOTH HUN 2:15.44Sara BAK DEN 4:45.07
23Sara BAK DEN 44.81Sara BAK DEN 2:16.56A'gota TOTH HUN 4:50.82
WereldrecordsJenny Wolf (GER) 37,00Cindy Classen (CAN) 1.51,79 Cindy Classen (CAN) 3.53,34 Martina Sáblíková (CZE) 6.42,66 Cindy Classen (CAN) 154,580 punten
Europese recordsJenny Wolf (GER) 37,00 Ireen Wüst (NED) 1.52,38 min.Sábliková (CZE) 3.55,83 min.Martina Sáblíková (CZE) 6.42,66Claudia Pechstein (GER) 158.265 punten
Nederlandse recordsAndrea Nuyt (NED) 37,54 Ireen Wüst (NED) 1.52,38 Renate Groenewold (NED) 3.55,98 Gretha Smit (NED) 6.49,22 Ireen Wüst (NED) 158,662 punten
© 2012 - 2018 Flew, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Schaatsen 2014 - 2015: Het NK Allround 2015Schaatsen 2014 - 2015: Het NK Allround 2015Op 27 & 28 december 2014, wordt het NK Allround schaatsen 2015 gehouden in het Thialf Stadion te Heerenveen. Tijdens het…
Favorieten EK Schaatsen Allround 2012Van 6 tot en met 8 januari 2012 worden in Boedapest (Hongarije) de Europese Kampioenschappen Allroundschaatsen gehouden.…
WK Allround schaatsen 2015WK Allround schaatsen 2015Het schaatsen mag zich ieder jaar weer verheugen op enorme publieke belangstelling. Ook in het weekend van zaterdag 7 en…
Ireen Wüst: de beste vrouwelijke Nederlandse schaatssterIreen Wüst: de beste vrouwelijke Nederlandse schaatssterIreen Wüst werd op 1 april 1986 geboren in Goirle. Ze schaatste in het seizoen 2004-2005 samen met Sven Kramer bij Jong…
Favorieten WK Schaatsen Allround 2012 (Moskou)Op 18 en 19 februari 2012 worden in Moskou de Wereldkampioenschappen Allroundschaatsen gehouden. Wie zijn de grote kansh…
Bronnen en referenties
  • ISUresults
  • WIkipedia
  • KNSB.nl

Reageer op het artikel "EK allround schaatsen 2012: 6 - 8 januari 2012"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Infoteur: Flew
Laatste update: 11-01-2012
Rubriek: Sport
Subrubriek: Kampioenschappen
Bronnen en referenties: 3
Schrijf mee!