Programma OS 2022 - Olympische Spelen in Peking (China)

Programma OS 2022 - Olympische Spelen in Peking (China) Programma Olympische Spelen 2022 in Peking (China). De Winterspelen duren van 4 februari 2022 tot en met 20 februari 2022. De onderdelen zijn: alpineskiën, biatlon, bobsleeën, cross-country skiën, curling, kunstschaatsen, freestyleskiën, ijshockey, rodelen, noordse combinatie, shorttrack schaatsen, skeleton, schansspringen, snowboarden, langebaanschaatsen. Ook besteden we aandacht aan de televisie uitzendingen over de Olympische Spelen die door de NOS verzorgd worden. Het tijdsverschil met Peking in de wintertijd is 7 uur.
Bron: Clker Free Vector Images, PixabayBron: Clker Free Vector Images, Pixabay

Programma langebaanschaatsen 2022

Tijdens de Olympische Winterspelen 2022 gaat de Nederlandse aandacht natuurlijk vooral uit naar de prestaties van de Nederlandse schaatsers. De afstanden die verreden worden zijn: 500 meter (mannen en vrouwen), 1000 meter (mannen en vrouwen), 1500 meter (mannen en vrouwen), 3000 meter (vrouwen), 5000 meter (mannen en vrouwen), 10000 meter (mannen), ploegenachtervolging (mannen en vrouwen) en mass start (mannen en vrouwen).
Bron: Clker Free Vector Images, PixabayBron: Clker Free Vector Images, Pixabay

Programma alpineskiën 2022

Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2018 bevat 11 onderdelen: afdaling (mannen en vrouwen); super-combinatie (mannen en vrouwen); super-g (mannen en vrouwen); reuzenslalom (mannen en vrouwen; slalom (mannen en vrouwen); team. Vooral de landen waar veel geskied wordt zijn er goed in, zoals Oostenrijk, Zweden, Noorwegen, VS, Frankrijk, etc. De wedstrijden vinden plaats in februari 2022.
Bron: Clker Free Vector Images, PixabayBron: Clker Free Vector Images, Pixabay

Programma biatlon 2022

Tijdens de Olympische Winterspelen 2022 worden 10 onderdelen biatlon gehouden: Bij de mannen is dit: 10 kilometer sprint, 12,5 kilometer achtervolging, 20 kilometer individueel, 15 kilometer massastart, 4 x 7,5 kilometer estafette. Bij de vrouwen is dit: 7,5 kilometer sprint, 10 kilometer achtervolging, 15 kilometer individueel, 12,5 kilometer massastart, 4 x 6 kilometer estafette. De wedstrijden vinden plaats in februari 2022.
Bron: Clker Free Vector Images, PixabayBron: Clker Free Vector Images, Pixabay

Programma bobsleeën 2022

Tijdens de Olympische Winterspelen 2022 worden bij de discipline bobslee drie onderdelen afgewerkt: tweemansbob mannen; viermansbob mannen; en tweemansbob vrouwen. Elk onderdeel kent 4 manches (eerste run, tweede run, derde run, vierde run) waarvan twee op één dag worden verreden. De wedstrijden vinden in februari 2022 plaats.
Bron: OpenIcons, PixabayBron: OpenIcons, Pixabay

Programma crosscountry 2022

Tijdens de Olympische Winterspelen 2022 worden bij het langlaufen (crosscountry) 12 onderdelen afgewerkt voor vrouwen en mannen te samen. Het gaat om de volgende sporten: 1,5 kilometer sprint (mannen en vrouwen); team sprint (mannen en vrouwen); 15 kilometer mannen, 10 kilometer vrouwen; 30 kilometer mannen, 15 kilometer vrouwen; 50 kilometer mannen, 30 kilometer vrouwen; 4 x 10 kilometer mannen, 4 x 5 kilometer vrouwen. De wedstrijden vinden plaats in februari 2022.
Bron: Clker Free Vector Images, PixabayBron: Clker Free Vector Images, Pixabay

Programma curling 2022

Tijdens de Olympische Winterspelen 2022 strijden 10 mannen- en 10 vrouwenteams om het goud. De wedstrijden vinden plaats in februari 2022.
Bron: AnnaliseArt, PixabayBron: AnnaliseArt, Pixabay

Programma kunstrijden 2022

Tijdens de Olympische Winterspelen 2022 zijn bij het kunstrijden op de schaats vijf medailles te verdelen: bij de mannen, bij de vrouwen; bij de paren; bij het ijsdansen; en bij het team. Mannen, vrouwen en paren leggen de korte en lange (vrije) kür af. Bij het ijsdansen gaat het om de verplichte, originele en lange (vrije) kür. De wedstrijden vinden plaats in februari 2022.
Bron: Clker Free Vector Images, PixabayBron: Clker Free Vector Images, Pixabay

Programma freestyleskiën 2022

Freestyleskiën is de meest spectaculaire sport tijdens de Olympische Winterspelen 2022. Er bestaan 5 onderdelen voor zowel mannen als vrouwen: moguls, aerials, slope-style, halfpipe en skicross. Het gaat bij freestyleskiën om bekwaamheid, techniek en acrobatisch vermogen. De wedstrijden vinden plaats in februari 2022.

Programma ijshockey 2022

IJshockey wordt tijdens de Olympische Spelen 2022 zowel door mannen als vrouwen gespeeld. Bij de mannen doen 12 landen mee. Bij de vrouwen wordt door 10 landen meegedaan. De wedstrijden vinden plaats in februari 2022.

Programma rodelen 2022

Tijdens de Olympische Winterspelen 2022 zijn er vier medailles te verdelen bij het rodelen: mannen, vrouwen, dubbel en team. De mannen en vrouwen leggen vier manches af (eerste, tweede, derde en vierde run). Bij het dubbel worden twee manches afgelegd (eerste run en tweede run). De wedstrijden vinden plaats in februari 2022.

Programma noordse combinatie 2022

Noordse combinatie is één van de skisporten tijdens de Olympische Winterspelen 2018. Deze sport wordt alleen door mannen beoefend. Ze leggen drie onderdelen af: Individueel: individueel normale schans (2 sprongen) + individueel 15 kilometer langlaufen; team: team grote schans + team estafette langlaufen; sprint: individueel grote schans + individueel 7,5 kilometer langlaufen. De wedstrijden vinden plaats in februari 2022.

Programma shorttrack 2022

Tijdens de Olympische Winterspelen 2022 worden door de dames en heren shorttrack schaatswedstrijden gehouden. Het gaat om de volgende afstanden: 500 meter mannen en vrouwen; 1000 meter mannen en vrouwen, 1500 meter mannen en vrouwen; 3000 meter vrouwen estafette; 5000 meter mannen estafette. De wedstrijden vinden plaats in februari 2022.

Programma skeleton 2022

Tijdens de Olympische Winterspelen 2022 worden in februari 2022 skeleton wedstrijden gehouden door zowel mannen als vrouwen. Er worden vier manches afgelegd: eerste run, tweede run, derde run en vierde run. Het is pas de achtste keer dat deze discipline op de Olympische Spelen wordt beoefend. De eerdere keren waren: 1928, 1948, 2002, 2006, 2010, 2014 en 2018. De wedstrijden vinden plaats in februari 2022.

Programma schansspringen 2022

Schansspringen tijdens de Olympische Winterspelen 2022 bestaat uit drie onderdelen die door mannen worden beoefend: normale (kleine) schans, grote schans en team grote schans. Kleine schans is 90 meter en grote schans is 120 meter. Voor het eerst doen ook vrouwen mee aan het schansspringen. De wedstrijden vinden plaats in februari 2022.

Programma snowboarden 2022

Tijdens de Olympische Winterspelen 2022 worden bij het snowboarden vijf onderdelen afgewerkt zowel bij de mannen als de vrouwen: slope-style, cross, halfpipe, reuzenslalom en parallel reuzenslalom. Het is een behoorlijk spectaculaire sport waarbij de snowboarders allerlei capriolen uithalen. De wedstrijden vinden plaats in februari 2022.

Nederlandse medailles 2018

standnaamgoud
zilver
brons
totaal
1
  • Kjeld Nuis - 1500 meter langebaanschaatsen (goud)/ 1000 meter langebaanschaatsen (goud)
2 2
2
  • Ireen Wüst - 3000 meter langebaanschaatsen (zilver)/1500 meter langebaanschaatsen (goud)/ploegenachtervolging langebaanschaatsen (zilver)
12 3
3
  • Jorien ter Mors - 1000 meter langebaanschaatsen (goud)/3000 meter estafette shorttrack (brons)
  • Sven Kramer - 5000 meter langebaanschaatsen (goud)/ploegenachtervolging langebaanschaatsen (brons)
  • Suzanne Schulting - 3000 meter shorttrack (brons)/1000 meter shorttrack (goud)
1 12
6
  • Carlijn Achtereekte - 3000 meter langebaanschaatsen (goud)
  • Esmee Visser - 5000 meter langebaanschaatsen (goud)
1 1
8
  • Yara van Kerkhof - 500 meter shorttrack (zilver)/3000 meter estafette shorttrack (brons)
  • Antoinette de Jong - 3000 meter langebaanschaatsen (brons)/ploegenachtervolging langebaanschaatsen (zilver)
  • Marrit Leenstra - 1500 meter langebaanschaatsen (brons)/ploegenachtervolging langebaanschaatsen (zilver)
  • Patrick Roest - 1500 meter langebaanschaatsen (zilver)/ploegenachtervolging langebaanschaatsen (brons)
112
12
  • Sjinkie Knegt - 1500 meter shorttrack (zilver)
  • Jorrit Bergsma - 10000 meter langebaanschaatsen (zilver)
  • Lotte van Beek - ploegenachtervolging langebaanschaatsen (zilver)
1 1
15
  • Jan Blokhuijsen - ploegenachtervolging langebaanschaatsen (brons)
  • Koen Verweij - ploegenachtervolging langebaanschaatsen (brons)
  • Lara van Ruijven - 3000 meter shorttrack (brons)
11

Nederlandse medailles 2014

standnaamgoud
zilver
brons
totaal
1
  • Ireen Wüst - 3000 meter langebaanschaatsen (goud)/1000 meter langebaanschaatsen (zilver)/1500 meter langebaanschaatsen (zilver)
12 3
2
  • Sven Kramer - 5000 meter langebaanschaatsen (goud)/10.000 meter langebaanschaatsen (zilver)
11 2
3
  • Michel Mulder - 500 meter langebaanschaatsen (goud)/1000 meter langebaanschaatsen (brons)
  • Jorrit Bergsma - 10.000 meter langebaanschaatsen (goud)/5000 meter langebaanschaatsen (brons)
1 12
5
  • Stefan Groothuis - 1000 meter langebaanschaatsen
  • Jorien ter Mors - 1500 meter langebaanschaatsen
1 1
7
  • Margot Boer -500 meter langebaanschaatsen (zilver)/1000 meter langebaanschaatsen (brons)
112
8
  • Jan Blokhuijsen - 5000 meter langebaanschaatsen (zilver)
  • Jan Smeekens - 500 meter langebaanschaatsen (zilver)
  • Koen Verweij - 1500 meter langebaanschaatsen (zilver)
1
11
  • Bob de Jong - 10.000 meter langebaanschaatsen (brons)
  • Ronald Mulder - 500 meter langebaanschaatsen (brons)
  • Sjinkie Knegt - 1000 meter shorttrack (brons)
  • Lotte van Beek - 1500 meter langebaanschaatsen (brons)
11

Nederlandse medailles 2010

standnaamgoud
zilver
brons
totaal
1
  • Sven Kramer - 5000 meter lange baan schaatsen (goud)
  • Mark Tuitert - 1500 meter lange baan schaatsen (goud)
  • Ireen Wüst - 1500 meter lange baan schaatsen (goud)
  • Nicolien Sauerbreij - parallel reuzenslalom snowboarden (goud)
1 4x1
5
  • Annette Gerritsen - 1000 meter lange baan schaatsen (zilver)
1 1x1
6
  • Laurine van Riessen - 1000 meter lange baan schaatsen (brons)
  • Bob de Jong - 10000 meter lange baan schaatsen (brons)
  • heren ploegenachtervolging schaatsen (brons)
13x1

Succesvolste Nederlandse deelnemers op Winterspelen

SporterGoudZilverBronsTotaal
1. Ireen Wüst (2006-2018 schaatsen)55111
2. Sven Kramer (2006-2018 schaatsen)4239
3. Ard Schenk (1968-1972 schaatsen)3104
4. Yvonne van Gennip (1984-1992 schaatsen)3003
4. Marianne Timmer (1998-2006 schaatsen)3003
4. Jorien ter Mors (2014-2018 schaatsen)3003
7. Gianni Romme (1998-2002 schaatsen)2103
7. Jochem Uytdehaage (2002 schaatsen)2103
9. Kjeld Nuis (2018 schaatsen)2002
10. Kees Verkerk (1964-1972 schaatsen)1304

Laatste medaillespiegels sinds 1994

Pyeongchang 2018

LandGoudZilverBronsTotaal
1. Noorwegen14141139
2. Duitsland1410731
3. Canada1181029
4. Verenigde Staten98623
5. Nederland86620
6. Zweden76114
7. Zuid-Korea58417
8. Zwitserland56415

Sotsji 2014

LandGoudZilverBronsTotaal
1. Rusland119929
2. Noorwegen116926
3. Canada1010525
4. Verenigde Staten991028
5. Nederland87924
6. Duitsland86519
7. Zwitserland72211
8. Wit-Rusland5016

Vancouver 2010

LandGoudZilverBronsTotaal
1. Canada147526
2. Duitsland1013730
3. Verenigde Staten9151337
4. Noorwegen98623
5. Zuid-Korea66214
6. Zwitserland6039
7. China52411
10. Nederland4138

Turijn 2006

LandGoudZilverBronsTotaal
1. Duitsland1112629
2. Verenigde Staten99725
3. Oostenrijk97723
4. Rusland86822
5. Canada710724
6. Zweden72514
7. Zuid-Korea63211
11. Nederland3249

Salt Lake City 2002

LandGoudZilverBronsTotaal
1. Noorwegen135725
2. Duitsland1216836
3. Verenigde Staten10131134
4. Canada73717
5. Rusland54413
6. Frankrijk45211
7. Italië44513
9. Nederland3508

Nagano 1998

LandGoudZilverBronsTotaal
1. Duitsland129829
2. Noorwegen1010525
3. Rusland96318
4. Canada65415
5. Verenigde Staten63413
6. Nederland54211
7. Japan51410
8. Oostenrijk35917

Lillehammer 1994

LandGoudZilverBronsTotaal
1. Rusland118423
2. Noorwegen1011526
3. Duitsland97824
4. Italië75820
5. Verenigde Staten65213
6. Zuid-Korea4116
7. Canada36413
18. Nederland0134

Medaillespiegel aller tijden tot en met de Winterspelen van 2014 (top 12)

In verband met mogelijke dopinggevallen zijn de medailles van 2018 nog niet verwerkt in deze tabel.
LandenGoudZilverBronsTotaal
1. Noorwegen118114100332
2. Verenigde Staten9610583284
3. Duitsland797953211
4. Sovjet Unie785759194
5. Canada635652171
6. Oostenrijk597881218
7. Zweden534255150
8. Zwitserland513948138
9. Rusland473835120
10. Finland436257162
11. DDR393635110
12. Nederland373835110

Beste Olympiërs op de Winterspelen (top 13)

SporterGoudZilverBronsTotaal
1. Marit Bjorgen (Noo) 2002-2018 langlaufen84315
2. Ole Einar Bjorndalen (Noo) 1998-2014 biatlon84113
3. Bjorn Daehli (Noo) 1992-1998 langlaufen84012
4. Ljoebov Jegorova (Rus) 1992-1994 langlaufen6309
5. Viktor An (ZKo/Rus) 2006-2014 shorttrack6028
6. Lidija Skoblikova (Sov) 1960-1964 schaatsen6006
7. Ireen Wüst 2006-2018 schaatsen55111
8. Claudia Pechstein (Dui) 1992-2006 schaatsen5229
9. Larissa Lasoetina (GOS/Rus) 1992-1998 langlaufen5117
10. Clas Thunberg (Fin) 1924-1928 schaatsen5117
11. Thomas Alsgaard (Noo) 1994-2002 langlaufen5106
12. Bonnie Blair (VS) 1988-1994 schaatsen5016
13. Eric Heiden (VS) 1980 schaatsen5005

Lees verder

© 2012 - 2020 Etsel, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Olympische Spelen 1896-2020Olympische Spelen 1896-2020Aanvankelijk waren de 29ste Olympische Spelen gepland in Tokio van 24 juli tot 9 augustus 2020. Op 24 maart 2020 maakte…
De Olympische Spelen en een overzicht tot en met 2028De Olympische Spelen en een overzicht tot en met 2028De geschiedenis van de Olympische Spelen begint eeuwen geleden in het oude Griekenland. Meer dan 1500 jaar zijn er geen…
De Olympische SpelenDe Olympische SpelenDe Olympische Spelen, de Paralympische Spelen en de Olympische Jeugdspelen zijn zeer populair en er worden grote prestat…
De olympische ringenDe olympische ringenDe olympische vlag heeft vijf ringen in vijf verschillende kleuren. Wie is de bedenker hiervan en waarom staan er vijf g…

WK schaatsen 2020: allround en sprint, live tv en livestreamWK schaatsen 2020: allround en sprint, live tv en livestreamOp vrijdag 28 februari tot en met zondag 1 maart 2020 worden de wereldkampioenschappen schaatsen gehouden. Dit WK vindt…
Schaatsen: EK afstanden 2020 - live op tv en livestreamSchaatsen: EK afstanden 2020 - live op tv en livestreamVan vrijdag 10 januari tot en met zondag 12 januari 2020 wordt het EK schaatsen gehouden. Het EK vindt plaats in Thialf…
Bronnen en referenties

Reageer op het artikel "Programma OS 2022 - Olympische Spelen in Peking (China)"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Infoteur: Etsel
Laatste update: 22-03-2020
Rubriek: Sport
Subrubriek: Kampioenschappen
Special: Olympische Spelen
Bronnen en referenties: 15
Schrijf mee!