InfoNu.nl > Sport > Kampioenschappen > WK afstanden schaatsen 2012: 22 t/m 25 maart 2012

WK afstanden schaatsen 2012: 22 t/m 25 maart 2012

De afsluiter van de grote schaatswedstrijden van dit seizoen vindt plaats in Thialf, Heerenveen. Hier wordt van gesteden om de wereldtitels per afstand. In dit artikel lees je welke Nederlanders zich geplaatst hebben voor dit kampioenschap, wat de lotingen per afstand zijn en vind je de uitslagen terug!

Titelverdedigers

Mannen

  • 500: Kyou-Hyuk LEE KOR
  • 1000: Shani DAVIS USA
  • 1500: Håvard BØKKO NOR
  • 5000: Bob de JONG NED
  • 10.000: Bob de JONG NED
  • Ploegenachtervolging: USA

Vrouwen

  • 500: Jenny WOLF GER
  • 1000: Christine NESBITT CAN
  • 1500: Ireen WÜST NED
  • 3000: Ireen WÜST NED
  • 5000: Martina SÁBLIKOVÁ CZE
  • Ploegenachtervolging: CAN

Nederlandse deelname in 2012

Op basis van de stand in de eindklassementen van de World Cup wedstrijden, waarvan de finale van 9 tot en met 11 maart verreden werd en de afzonderlijke resultaten op de laatste twee World Cup wedstrijden heeft de KNSB een ploeg voor de WK afstanden samengesteld.

Mannen

  • 500: Jan Smeekens, Michel Mulder, Ronald Mulder
  • 1000: Stefan Groothuis, Kjeld Nuis, Hein Otterspeer
  • 1500: Stefan Groothuis, Kjeld Nuis, Koen Verweij
  • 5000: Sven Kramer, Bob de Jong, Jan Blokhuijsen
  • 10.000: Bob de Jong, Jorrit Bergsma, Bob de Vries
  • Ploegenachtervolging: Sven Kramer, Jan Blokhuijsen en Koen Verweij. Reserve: Douwe de Vries

Vrouwen

  • 500: Margot Boer, Thijsje Oenema, Laurine van Riessen
  • 1000: Ireen Wüst, Margot Boer, Marrit Leenstra
  • 1500: Ireen Wüst, Marrit Leenstra, Linda de Vries
  • 3000: Ireen Wüst, Linda de Vries, Diane Valkenburg
  • 5000: Diane Valkenburg, Annouk van der Weijden, Jorien Voorhuis
  • Ploegenachtervolging: Ireen Wüst en Marrit Leenstra. Op 24 maart wordt als derde vrouw Linda de Vries of Diane Valkenburg aangewezen.

Marrit Leenstra heeft zich afgemeld voor het WK Afstanden, ze heeft een enkelblessure. Op de 1000 meter wordt zij vervangen door Laurine van Riessen en op de 1500 meter vervangt Diane Valkenburg haar.

Loting eerste dag

Mannen

1500 meter
  • Roland CIESLAK POL - Patrick BECKERT GER
  • Håvard LORENTZEN NOR - Denis KUZIN KAZ
  • Mirko Giacomo NENZI ITA - Lucas MAKOWSKY CAN
  • Yevgeny LALENKOV RUS - Denis YUSKOV RUS
  • Mathieu GIROUX CAN - Bart SWINGS BEL
  • Jonathan KUCK USA - Sverre LUNDE PEDERSEN NOR
  • Benjamin MACÉ FRA - Zbigniew BRODKA POL
  • Koen VERWEIJ NED - Alexis CONTIN FRA
  • Konrad NIEDZWIEDZKI POL - Ivan SKOBREV RUS
  • Brian HANSEN USA - Stefan GROOTHUIS NED
  • Håvard BØKKO NOR - Kjeld NUIS NED
  • Shani DAVIS USA - Denny MORRISON CAN

Vrouwen

3000 meter
  • Katarzyna WOZNIAK POL - Maria LAMB USA
  • Mari HEMMER NOR - Anna ROKITA AUT
  • Natalia CZERWONKA POL - Nicole GARRIDO CAN
  • Isabell OST GER - Hege BØKKO NOR
  • Jilleanne ROOKARD USA - Bo-Reum KIM KOR
  • Shiho ISHIZAWA JPN - Do-Yeong PARK KOR
  • Olga GRAF RUS - Eriko ISHINO JPN
  • Brittany SCHUSSLER CAN - Yevgenia DMITRIEVA RUS
  • Cindy KLASSEN CAN - Masako HOZUMI JPN
  • Ireen WÜST NED - Linda de VRIES NED
  • Claudia PECHSTEIN GER - Stephanie BECKERT GER
  • Diane VALKENBURG NED - Martina SÁBLIKOVÁ CZE

Loting tweede dag

Mannen

1000 meter
  • Håvard LORENTZEN NOR - Espen Aarnes HVAMMEN NOR
  • Keiichiro NAGASHIMA JPN - Daniel GREIG AUS
  • Roman KRECH KAZ - Muncef OUARDI CAN
  • Denis KUZIN KAZ - Mirko Giacomo NENZI ITA
  • Mika POUTALA FIN - Kyou-Hyuk LEE KOR
  • Hein OTTERSPEER NED - Benjamin MACÉ FRA
  • Brian HANSEN USA - Aleksey YESIN RUS
  • Dmitry LOBKOV RUS - Yevgeny LALENKOV RUS
  • Tae-Bum MO KOR - Pekka KOSKELA FIN
  • Jamie GREGG CAN - Samuel SCHWARZ GER
  • Shani DAVIS USA - Denny MORRISON CAN
  • Kjeld NUIS NED - Stefan GROOTHUIS NED

5000 meter
  • Mathieu GIROUX CAN - Roland CIESLAK POL
  • Jan SZYMANSKI POL - Kristian Reistad FREDRIKSEN NOR
  • Hyung-Joon JOO KOR - Hiroki HIRAKO JPN
  • Brian HANSEN USA - Ewen FERNANDEZ FRA
  • Denis YUSKOV RUS - Alexej BAUMGÄRTNER GER
  • Jordan BELCHOS CAN - Dmitry BABENKO KAZ
  • Patrick BECKERT GER - Sverre LUNDE PEDERSEN NOR
  • Shane DOBBIN NZL - Ivan SKOBREV RUS
  • Moritz GEISREITER GER - Bart SWINGS BEL
  • Håvard BØKKO NOR - Jonathan KUCK USA
  • Bob de JONG NED - Alexis CONTIN FRA
  • Jan BLOKHUIJSEN NED - Sven KRAMER NED

Vrouwen

1500 meter
  • Luiza ZLOTKOWSKA POL
  • Ju-Youn LEE KOR - Katarzyna WOZNIAK POL
  • Jilleanne ROOKARD USA - Seon-Yeong NOH KOR
  • Ayaka KIKUCHI JPN - Natalia CZERWONKA POL
  • Karolina ERBANOVÁ CZE - Gabriele HIRSCHBICHLER GER
  • Linda de VRIES NED - Cindy KLASSEN CAN
  • Hege BØKKO NOR - Miho TAKAGI JPN
  • Ida NJÅTUN NOR - Brittany SCHUSSLER CAN
  • Yekaterina LOBYSHEVA RUS - Yuliya SKOKOVA RUS
  • Ireen WÜST NED - Yekaterina SHIKHOVA RUS
  • Christine NESBITT CAN - Diane VALKENBURG NED

Loting derde dag

Mannen

10.000 meter
  • Jordan BELCHOS CAN
  • Roger SCHNEIDER SUI - Shane DOBBIN NZL
  • Alexej BAUMGÄRTNER GER - Moritz GEISREITER GER
  • Dmitry BABENKO KAZ - Hiroki HIRAKO JPN
  • Jonathan KUCK USA - Marco WEBER GER
  • Alexis CONTIN FRA - Bart SWINGS BEL
  • Jorrit BERGSMA NED - Bob de VRIES NED
  • Håvard BØKKO NOR - Bob de JONG NED

Vrouwen

1000 meter
  • Svetlana RADKEVICH BLR - Ida NJÅTUN NOR
  • Gabriele HIRSCHBICHLER GER - Lauren CHOLEWINSKI USA
  • Kaylin IRVINE CAN - Yekaterina AYDOVA KAZ
  • Kali CHRIST CAN - Heike HARTMANN GER
  • Miho TAKAGI JPN - Karolina ERBANOVÁ CZE
  • Judith HESSE GER - Peiyu JIN CHN
  • Nao KODAIRA JPN - Olga FATKULINA RUS
  • Maki TSUJI JPN - Brittany BOWE USA
  • Jing YU CHN - Hong ZHANG CHN
  • Yekaterina SHIKHOVA RUS - Laurine van RIESSEN NED
  • Heather RICHARDSON USA - Ireen WÜST NED
  • Margot BOER NED - Christine NESBITT CAN

1500 meter
  • Nicole GARRIDO CAN - Brittany SCHUSSLER CAN
  • Diane VALKENBURG NED - Yevgenia DMITRIEVA RUS
  • Bente KRAUS GER - Jorien VOORHUIS NED
  • Ayaka KIKUCHI JPN - Do-Yeong PARK KOR
  • Cindy KLASSEN CAN - Annouk van der WEIJDEN NED
  • Olga GRAF RUS - Masako HOZUMI JPN
  • Martina SÁBLIKOVÁ CZE - Shiho ISHIZAWA JPN
  • Stephanie BECKERT GER - Claudia PECHSTEIN GER

Loting vierde dag

Mannen

Eerste 500 meter
  • Denny IHLE GER - Espen Aarnes HVAMMEN NOR
  • Daniel GREIG AUS - Mirko Giacomo NENZI ITA
  • Roman KRECH KAZ - Aleksey YESIN RUS
  • Artyom KUZNETSOV RUS - Laurent DUBREUIL CAN
  • Muncef OUARDI CAN - Mika POUTALA FIN
  • Kyou-Hyuk LEE KOR - Artur WAS POL
  • Ronald MULDER NED - Yuya OIKAWA JPN
  • Dmitry LOBKOV RUS - Kang-Seok LEE KOR
  • Keiichiro NAGASHIMA JPN - Joji KATO JPN
  • Michel MULDER NED - Jamie GREGG CAN
  • Jan SMEEKENS NED - Pekka KOSKELA FIN
  • Tae-Bum MO KOR - Tucker FREDRICKS USA

Ploegenachtervolging
  • Canada - Norway
  • Poland - Russia
  • Germany - Netherlands
  • USA - Korea

Vrouwen

Eerste 500 meter
  • Lauren CHOLEWINSKI USA - Hyun-Yung KIM KOR
  • Shannon REMPEL CAN - Svetlana RADKEVICH BLR
  • Brittany BOWE USA - Yekaterina AYDOVA KAZ
  • Svetlana KAYKAN RUS - Karolina ERBANOVÁ CZE
  • Judith HESSE GER - Olga FATKULINA RUS
  • Hong ZHANG CHN - Anastasia BUCSIS CAN
  • Christine NESBITT CAN - Heather RICHARDSON USA
  • Miyako SUMIYOSHI JPN - Laurine van RIESSEN NED
  • Beixing WANG CHN - Maki TSUJI JPN
  • Nao KODAIRA JPN - Thijsje OENEMA NED
  • Sang-Hwa LEE KOR - Jenny WOLF GER
  • Margot BOER NED - Jing YU CHN

Ploegenachtervolging
  • Germany - USA
  • Japan - Netherlands
  • Korea - Canada
  • Russia - Poland

Uitslagen mannen

plaatsEerste 500 meterTweede 500 meter
1Tae-Bum MO KOR 34.80
2Dmitry LOBKOV RUS & Pekka KOSKELA FIN 34.87
3
4Joji KATO JPN 34.93
5Michel MULDER NED 34.99
6Jamie GREGG CAN 35.03
7Tucker FREDRICKS USA 35.06
8Yuya OIKAWA JPN 35.10
9Artur WAS POL 35.11
10Mika POUTALA FIN 35.17
11Laurent DUBREUIL CAN 35.19
12Ronald MULDER NED 35.22
13Kang-Seok LEE KOR 35.30
14Kyou-Hyuk LEE KOR 35.32
15Aleksey YESIN RUS 35.33
16Muncef OUARDI CAN 35.36
17Artyom KUZNETSOV RUS 35.57
18Roman KRECH KAZ 35.59
19Keiichiro NAGASHIMA JPN 35.60
20Espen Aarnes HVAMMEN NOR 35.65
21Jan SMEEKENS NED 35.71
22Daniel GREIG AUS 35.79
23Denny IHLE GER 36.10
24Mirko Giacomo NENZI ITA 36.18
wereldrecordJeremy Wotherspoon (USA) 34,03

plaats1000 meter
1Stefan GROOTHUIS NED 1:08.57
2Kjeld NUIS NED 1:08.79
3Shani DAVIS USA 1:08.83
4Denny MORRISON CAN 1:09.04
5Tae-Bum MO KOR 1:09.09
6Hein OTTERSPEER NED 1:09.55
7Jamie GREGG CAN 1:09.73
8Samuel SCHWARZ GER 1:09.75
9Aleksey YESIN RUS 1:09.84
10Yevgeny LALENKOV RUS 1:09.94
11Pekka KOSKELA FIN 1:09.96
12Kyou-Hyuk LEE KOR 1:09.97 (5)
13Dmitry LOBKOV RUS 1:09.97 (9)
14Brian HANSEN USA 1:10.15
15Mika POUTALA FIN 1:10.27
16Benjamin MACÉ FRA 1:10.31
17Muncef OUARDI CAN 1:10.41 (1)
18Mirko Giacomo NENZI ITA 1:10.41 (4)
19Roman KRECH KAZ 1:10.59
20Keiichiro NAGASHIMA JPN 1:10.87
21Denis KUZIN KAZ 1:10.89
22Daniel GREIG AUS 1:11.00
23Mikael Flygind LARSEN NOR 1:11.08
24Espen Aarnes HVAMMEN NOR 1:12.83
wereldrecordShani Davis (USA) 1.06,42

plaats1500 meter
1Denny MORRISON CAN 1:46.44
2Ivan SKOBREV RUS 1:46.49
3Håvard BØKKO NOR 1:46.50
4Shani DAVIS USA 1:46.64
5Stefan GROOTHUIS NED 1:46.65
6Denis YUSKOV RUS 1:46.81
7Jonathan KUCK USA 1:46.83
8Kjeld NUIS NED 1:47.06
9Zbigniew BRODKA POL 1:47.10
10Konrad NIEDZWIEDZKI POL 1:47.12
11Benjamin MACÉ FRA 1:47.13
12Alexis CONTIN FRA 1:47.53
13Mathieu GIROUX CAN 1:47.64
14Koen VERWEIJ NED 1:47.74
15Sverre LUNDE PEDERSEN NOR 1:47.86
16Bart SWINGS BEL 1:47.90
17Brian HANSEN USA 1:47.92
18Yevgeny LALENKOV RUS 1:48.36
19Lucas MAKOWSKY CAN 1:48.45
20Mirko Giacomo NENZI ITA 1:48.75
21Patrick BECKERT GER 1:49.50
22Denis KUZIN KAZ 1:49.68
23Roland CIESLAK POL 1:50.11
24Håvard LORENTZEN NOR 1:50.92
wereldrecordShani Davis (USA) 1.41,80

plaats5000 meter
1Sven KRAMER NED 6:13.87
2Bob de JONG NED 6:15.26
3Jonathan KUCK USA 6:16.28
4Jan BLOKHUIJSEN NED 6:16.82
5Alexis CONTIN FRA 6:21.44
6Ivan SKOBREV RUS 6:24.05
7Denis YUSKOV RUS 6:24.74
8Patrick BECKERT GER 6:26.25
9Moritz GEISREITER GER 6:26.64
10Bart SWINGS BEL 6:28.07
11Shane DOBBIN NZL 6:28.48
12Dmitry BABENKO KAZ 6:28.82
13Jordan BELCHOS CAN 6:30.79
14Jan SZYMANSKI POL 6:31.16
15Alexej BAUMGÄRTNER GER 6:32.11
16Hiroki HIRAKO JPN 6:32.73
17Sverre LUNDE PEDERSEN NOR 6:35.10
18Brian HANSEN USA 6:37.90
19Ewen FERNANDEZ FRA 6:38.58
20Roland CIESLAK POL 6:38.90
21Mathieu GIROUX CAN 6:42.95
22Kristian Reistad FREDRIKSEN NOR 6:44.96
23Hyung-Joon JOO KOR 6:48.67
24Ferre SPRUYT BEL 6:50.4
wereldrecordSven Kramer (NED) 6.03,32

plaats10000 meter
1Bob de JONG NED 12:53.91
2Jorrit BERGSMA NED 12:57.71
3Jonathan KUCK USA 13:12.66
4Moritz GEISREITER GER 13:21.10
5Håvard BØKKO NOR 13:23.70
6Bob de VRIES NED 13:25.74
7Marco WEBER GER 13:28.44
8Shane DOBBIN NZL 13:28.84
9Alexej BAUMGÄRTNER GER 13:29.02
10Alexis CONTIN FRA 13:29.92
11Hiroki HIRAKO JPN 13:31.99
12Dmitry BABENKO KAZ 13:35.72
13Jordan BELCHOS CAN 13:36.59
14Roger SCHNEIDER SUI 13:50.11
15Bart SWINGS BEL DNF
wereldrecordSven Kramer (NED) 12.41,69

plaatsPloegenachtervolging
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
wereldrecordNederland (Kramer, Verheijen, Wennemars) 3.37,80

Uitslagen vrouwen

plaatsEerste 500 meterTweede 500 meter
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
wereldrecordJing Yu(GER) 36,94

plaats1000 meter
1Christine NESBITT CAN 1:15.16
2Jing YU CHN 1:15.98
3Margot BOER NED 1:16.16
4Heather RICHARDSON USA 1:16.30
5Ireen WÜST NED 1:16.33
6Yekaterina SHIKHOVA RUS 1:16.50 (3)
7Hong ZHANG CHN 1:16.50 (9)
8Brittany BOWE USA 1:17.12
9Kali CHRIST CAN 1:17.15
10Yekaterina AYDOVA KAZ 1:17.35
11Laurine van RIESSEN NED 1:17.47
12Nao KODAIRA JPN 1:17.54
13Peiyu JIN CHN 1:17.65
14Olga FATKULINA RUS 1:17.74
15Karolina ERBANOVÁ CZE 1:17.97
16Miho TAKAGI JPN 1:18.05
17Kaylin IRVINE CAN 1:18.19
18Ida NJÅTUN NOR 1:18.30
19Maki TSUJI JPN 1:18.63
20Judith HESSE GER 1:18.73
21Gabriele HIRSCHBICHLER GER 1:19.09
22Heike HARTMANN GER 1:19.34
23Svetlana RADKEVICH BLR 1:20.09
24Lauren CHOLEWINSKI USA 1:22.04
wereldrecordChristine Nesbitt (CAN) 1.12,68

plaats1500 meter
1Christine NESBITT CAN 1:56.07
2Ireen WÜST NED 1:56.40
3Linda de VRIES NED 1:57.08
4Cindy KLASSEN CAN 1:57.30
5Yekaterina LOBYSHEVA RUS 1:58.13
6Diane VALKENBURG NED 1:58.37
7Yekaterina SHIKHOVA RUS 1:58.48
8Yuliya SKOKOVA RUS 1:58.66
9Miho TAKAGI JPN 1:58.84
10Natalia CZERWONKA POL 1:58.88
11Brittany SCHUSSLER CAN 1:59.62
12Hege BØKKO NOR 1:59.92
13Ayaka KIKUCHI JPN 1:59.96
14Karolina ERBANOVÁ CZE 2:00.17 (6)
15Seon-Yeong NOH KOR 2:00.17 (8)
16Ida NJÅTUN NOR 2:00.34
17Jilleanne ROOKARD USA 2:00.41
18Katarzyna WOZNIAK POL 2:01.74
19Ju-Youn LEE KOR 2:01.91
20Gabriele HIRSCHBICHLER GER 2:02.13
21Luiza ZLOTKOWSKA POL 2:02.17
wereldrecordCindy Klassen (CAN) 1.51,79

plaats3000 meter
1Martina SÁBLIKOVÁ CZE 4:01.88
2Stephanie BECKERT GER 4:04.09
3Ireen WÜST NED 4:04.87
4Claudia PECHSTEIN GER 4:04.99
5Linda de VRIES NED 4:06.33
6Cindy KLASSEN CAN 4:07.14
7Yevgenia DMITRIEVA RUS 4:09.51
8Diane VALKENBURG NED & Brittany SCHUSSLER CAN 4:09.53
9
10Olga GRAF RUS 4:09.90
11Bo-Reum KIM KOR 4:11.09
12Do-Yeong PARK KOR 4:11.13
13Natalia CZERWONKA POL 4:11.27
14Jilleanne ROOKARD USA 4:11.93
15Masako HOZUMI JPN 4:13.07
16Eriko ISHINO JPN 4:13.42
17Isabell OST GER 4:15.05
18Mari HEMMER NOR 4:16.23
19Anna ROKITA AUT 4:17.16
20Shiho ISHIZAWA JPN 4:17.84
21Hege BØKKO NOR 4:18.24
22Nicole GARRIDO CAN 4:20.13
23Katarzyna WOZNIAK POL 4:22.42
24Maria LAMB USA 4:26.44
wereldrecordCindy Klassen (CAN) 3.53,34

plaats5000 meter
1Martina SÁBLIKOVÁ CZE 6:50.46
2Stephanie BECKERT GER 6:56.64
3Claudia PECHSTEIN GER 7:04.01
4Olga GRAF RUS 7:10.22
5Diane VALKENBURG NED 7:13.61
6Do-Yeong PARK KOR 7:13.74
7Cindy KLASSEN CAN 7:14.19
8Annouk van der WEIJDEN NED 7:15.84
9Jorien VOORHUIS NED 7:16.21
10Ayaka KIKUCHI JPN 7:17.18
11Masako HOZUMI JPN 7:17.75
12Shiho ISHIZAWA JPN 7:20.15
13Bente KRAUS GER 7:20.96
14Yevgenia DMITRIEVA RUS 7:23.02
15Brittany SCHUSSLER CAN 7:24.79
16Nicole GARRIDO CAN 7:31.26
wereldrecordMartina Sablikova (CHZ) 6.42,66

plaatsPloegenachtervolging
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
wereldrecordDuitsland (Anschütz, Friesinger, Pechstein) 2.56,04
© 2012 - 2018 Flew, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Schaatsen: Essent ISU World Cup Heerenveen (2-4 maart 2012)Van 2 tot en met 4 maart 2012 vindt in Thialf Heerenveen de zesde World Cup van het schaatsseizoen 2011 - 2012 plaats. E…
Schaatsen: WK Afstanden 2012, HeerenveenSchaatsen: WK Afstanden 2012, HeerenveenDe veertiende editie van het Wereldkampioenschap afstanden zal van 22 maart tot en met 25 maart worden gehouden in Heere…
Wereldkampioenschap Schaatsen Afstanden, voor mannenWereldkampioenschap Schaatsen Afstanden, voor mannenHardrijden op de schaats is in Nederland immens populair. Dankzij het vele talent kunnen we bijna in elke winter geniete…
WK afstanden schaatsen 2012: PloegenachtervolgingWK afstanden schaatsen 2012: PloegenachtervolgingTijdens de slotdag van het WK afstanden schaatsen 2012, 25 maart 2012 in Thialf Heerenveen staat de ploegenachtervolging…
Schaatsen: KPN NK Afstanden 2013 - 2014, HeerenveenHet KPN NK Afstanden 2013 - 2014 wordt van vrijdag 25 oktober tot en met zondag 27 oktober 2013 verreden in Thialf, Heer…
Bronnen en referenties
  • ISUresults
  • Schaatsen.nl

Reageer op het artikel "WK afstanden schaatsen 2012: 22 t/m 25 maart 2012"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Infoteur: Flew
Gepubliceerd: 12-03-2012
Rubriek: Sport
Subrubriek: Kampioenschappen
Bronnen en referenties: 2
Schrijf mee!