InfoNu.nl > Sport > Overige sport > World Cup schaatsen Moskou 2008-2009: 22-23 november 2008

World Cup schaatsen Moskou 2008-2009: 22-23 november 2008

Op 22 en 23 november 2008 werden de Wereldbeker (World Cup) wedstrijden schaatsen gehouden in Moskou. De winnaars bij de mannen zijn: Bokko (1500 meter) en De Jong (10000 meter). De winnaars bij de vrouwen zijn: Pechstein (1500 meter en 5000 meter).

Artikelindeling


World Cup wedstrijden in Moskou op 22 en 23 november 2008

Dit is de derde wereldbeker wedstrijd van het seizoen. Eerder werden wedstrijden in Berlijn en Heerenveen gehouden.

Tijdschema World Cup Moskou (Nederlandse tijd)

vrijdag 21 november

  • 14:00 Team leader’s meeting, hotel “Salyut”
  • 16:00 Opening draw, hotel “Salyut”

zaterdag 22 november

  • vanaf 09:00 Division B: 1500 m Men
  • vanaf 12:00 Division A: 1500 m Men
  • Division A: 5000 m Ladies
  • Division B: 5000 m Ladies (quartets)

zondag 23 november

  • vanaf 09:30 Division B: 1500 m Ladies
  • vanaf 11:00 Division A: 1500 m Ladies
  • Division A: 10000 m Men
  • Division B: 10000 m Men (quartets)

Laatste nieuws over de schaatsers

  • Lisette van der Geest doet waarschijnlijk mee op de 5000 meter. Eerder was ze geblesseerd geraakt doordat ze haar sleutelbeen had gebroken. Maar nu is ze daarvan voldoende hersteld.

Nederlandse deelname aan de World Cup in Moskou

mannen

1500 meter10000 meter
Erben WennemarsBob de Jong
Mark TuitertCarl Verheyen
Stefan GroothuisTed-Jan Bloemen
Simon KuipersMark Ooijevaar
Rhian KetBrigt Rykkje

vrouwen

1500 meter5000 meter
Marrit LeenstraGretha Smit
Laurine van RiessenLisette van der Geest (onder voorbehoud)
Elma de VriesElma de Vries
Jorien VoorhuisAnnouk van der Weijden
Diane ValkenburgMarja Vis

Stand wereldbeker vóór aanvang wereldbeker wedstrijd in Moskou

Leiders in de klassementen zijn:

Voor meer informatie klik hier.

Loting eerste dag: 1500 meter mannen en 5000 meter vrouwen

mannen 1500 meter

  1. Jörg DALLMANN GER - Xingyu SONG CHN
  2. Steven ELM CAN - Robert LEHMANN GER
  3. Konrad NIEDZWIEDZKI POL - Tobias SCHNEIDER GER
  4. Francois Olivier ROBERGE CAN - Christoffer Fagerli RUKKE NOR
  5. Teruhiro SUGIMORI JPN - Ivan SKOBREV RUS
  6. Lucas MAKOWSKY CAN - Jong-Woo LEE KOR
  7. Enrico FABRIS ITA - Yevgeny LALENKOV RUS
  8. Simon KUIPERS NED - Trevor MARSICANO USA
  9. Stefan GROOTHUIS NED - Havard BOKKO NOR
  10. Erben WENNEMARS NED - Mark TUITERT NED

vrouwen 5000 meter

  1. Katarzyna WOJCICKA POL - Gretha SMIT NED
  2. Maren HAUGLI NOR - Christine NESBITT CAN
  3. Stephanie BECKERT GER - Brittany SCHUSSLER CAN
  4. Clara HUGHES CAN - Masako HOZUMI JPN
  5. Claudia PECHSTEIN GER - Kristina GROVES CAN
  6. Martina SABLIKOVA CZE - Daniela ANSCHUTZ THOMS GER

Loting tweede dag: 1500 meter vrouwen en 10000 meter mannen

mannen 10000 meter

  1. Ivan SKOBREV RUS - Mark OOIJEVAAR NED
  2. Roger SCHNEIDER SUI - Hiroki HIRAKO JPN
  3. Trevor MARSICANO USA - Slawomir CHMURA POL
  4. Ted-Jan BLOEMEN NED - Øystein GRØDUM NOR
  5. Enrico FABRIS ITA - Bob de JONG NED
  6. Carl VERHEIJEN NED - Håvard BØKKO NOR

vrouwen 1500 meter

  1. Jorien VOORHUIS NED - Diane VALKENBURG NED
  2. Katrin MATTSCHERODT GER - Seon-Yeong NOH KOR
  3. Lucille OPITZ GER - Clara HUGHES CAN
  4. Yekaterina LOBYSHEVA RUS - Maren HAUGLI NOR
  5. Maki TABATA JPN - Masako HOZUMI JPN
  6. Elma de VRIES NED - Martina SABLIKOVA CZE
  7. Marrit LEENSTRA NED - Claudia PECHSTEIN GER
  8. Shannon REMPEL CAN - Laurine van RIESSEN NED
  9. Christine NESBITT CAN - Brittany SCHUSSLER CAN
  10. Kristina GROVES CAN - Daniela ANSCHÜTZ THOMS GER

Wedstrijdverslag van de World Cup wedstrijd in Moskou op 22 en 23 november 2003

1500 meter mannen A-groep

Håvard BØKKO won met een tijd van 1:45.46. Tweede werd Mark TUITERT in 1:45.81. Brons was voor Enrico FABRIS in 1:46.00. De overige Nederlanders: Erben WENNEMARS 4de in 1:46.14; Simon KUIPERS 6de in 1:46.45; Stefan GROOTHUIS 7de in 1:46.96.

1500 meter mannen B-groep

Winnaar werd Sverre HAUGLI uit Noorwegen in 1:49.29. Op de tweede plek eindigde Kwun-Won CHOI uit Zuid-Korea met een tijd van 1:49.60. Matteo ANESI uit Italië eindigde als derde in 1:49.95. De enige Nederlander Rhian KET finishte niet.


5000 meter vrouwen A-groep

Claudia PECHSTEIN werd eerste in 6:49.92. Tweede werd Martina SABLIKOVA met een tijd van 6:57.18. Brons was er voor Stephanie BECKERT in 7:01.72. Gretha SMIT, de enige Nederlandse werd 9de in 7:11.59.

5000 meter vrouwen B-groep

Shiho ISHIZAWA uit Japan eindigde als eerste met een tijd van 7:08.06. Tweede werd Hiromi OTSU eveneens uit Japan in 7:12.29. Eriko ISHINO uit Japan werd derde in 7:13.56. De Nederlanders: Elma de VRIES 4de in 7:15.55; Marja VIS 6de in 7:18.09; Annouk van der WEIJDEN 8ste in 7:18.64; Lisette van der GEEST 22ste in 7:28.41


1500 meter vrouwen A-groep

Claudia PECHSTEIN won in 1:55.96. Christine NESBITT werd tweede in 1:56.40. Derde werd Kristina GROVES met een tijd van 1:56.76. De Nederlanders: Jorien VOORHUIS 5de in 1:57.40; Laurine van RIESSEN 6de in 1:58.07; Diane VALKENBURG 7de in 1:58.18; Elma de VRIES 11de in 1:59.09; Marrit LEENSTRA 13de in 1:59.42.

1500 meter vrouwen B-groep

Katarzyna WOJCICKA uit Polen werd eerste in 1:57.88. Tweede werd Alla SHABANOVA uit Rusland in 1:59.14. De derde plek was voor Feifei DONG uit China in 1:59.26. Er deden geen Nederlandse schaatsers mee.


10000 meter mannen A-groep

Bob de JONG won in 12:59.21. Tweede werd Håvard BØKKO in 13:00.65. Derde werd Enrico FABRIS ITA in 13:11.98. De Nederlanders: Ted-Jan BLOEMEN 4de in 13:13.77; Carl VERHEIJEN 8ste in 13:19.75; Mark OOIJEVAAR 9de in 13:25.22.

Uitslagen World Cup (wereldbeker) schaatsen Moskou op 22 en 23 november 2008

mannen

plaats1500 meterklassement na 1500 meter
1 Håvard BØKKO NOR 1:45.46
Mark Tuitert 210 punten
2Mark TUITERT NED 1:45.81 0.35
Harvard Bokko 205 punten
3Enrico FABRIS ITA 1:46.00 0.54
Erben Wennemars 190 punten
4Erben WENNEMARS NED 1:46.14 0.68
Shani Davis 150 punten
5Yevgeny LALENKOV RUS 1:46.29 0.83
6Simon KUIPERS NED 1:46.45 0.99
Simon Kuiper 147 punten
7Trevor MARSICANO USA 1:46.48 1.02
Stefan Groothuis 144 punten
8Stefan GROOTHUIS NED 1:46.96 1.50
Sven Kramer / Enrico Fabris 124 punten
9Lucas MAKOWSKY CAN 1:47.64 2.18
10Ivan SKOBREV RUS 1:47.84 2.38
Trevor Marsicano 104 punten
11Jong-Woo LEE KOR 1:47.88 2.42
Yevgeny Lalenkov 100 punten
12Robert LEHMANN GER 1:47.94 2.48
Lucas Makowsky 69 punten
13Steven ELM CAN 1:48.16 2.70
Ivan Skobrev 56 punten
14Francois Olivier ROBERGE CAN 1:48.25 2.79
Jong-Woo Lee 45 punten
15Jörg DALLMANN GER 1:48.71 3.25
Francois Olivier Roberge / Denny Morrison 42 punten
16Christoffer Fagerli RUKKE NOR 1:48.74 3.28
17Konrad NIEDZWIEDZKI POL 1:49.00 3.54
Christoffer Fagerli Rukke 38 punten
18Teruhiro SUGIMORI JPN 1:49.04 3.58
Konrad Niedzwiedzki 31 punten
19Xingyu SONG CHN 1:49.51 4.05
Robert Lehmann 27 punten
20Tobias SCHNEIDER GER 1:49.68 4.22Steven Elm 22 punten
wereldrecordDenny Morrison (CAN) 1.42,01

plaats10000 meterklassement na 10000 meter
1Bob de JONG NED 12:59.21
Bob de Jong 210 punten
2Håvard BØKKO NOR 13:00.65 +1.44
Harvard Bokko 205 punten
3Enrico FABRIS ITA 13:11.98 +12.77
Sven Kramer 200 punten
4Ted-Jan BLOEMEN NED 13:13.77 +14.56
Enrico Fabris 190 punten
5Øystein GRØDUM NOR 13:14.55 +15.34
Carl Verheyen 185 punten
6Roger SCHNEIDER SUI 13:16.74 +17.53
Ted-jan Bloemen 136 punten
7Hiroki HIRAKO JPN 13:19.64 +20.43
Oystein Grodum 106 punten
8Carl VERHEIJEN NED 13:19.75 +20.54
Chad Hedrick 105 punten
9Mark OOIJEVAAR NED 13:25.22 +26.01
Roger Schneider 94 punten
10Slawomir CHMURA POL 13:32.67 +33.46
Wouter Olde Heuvel 76 punten
11Ivan SKOBREV RUS 13:34.00 +34.79
Trevor Marsicano 47 punten
12Trevor MARSICANO USA 13:40.89 +41.68Slawomir Chnura 46 punten
13 Hiroki Hirako 40 punten
14 Marco Weber 36 punten
15 Tobias Schneider 33 punten
16 Lucas Makowsky 32 punten
17 Mark Ooijevaar 30 punten
18 Moritz Geisreiter 24 punten
19 Slawomir Chmura 21 punten
20 Ivan Skobrev 20 punten
wereldrecordSven Kramer (NED) 12.41,69

vrouwen

plaats1500 meterklassement na 1500 meter
1Claudia PECHSTEIN GER 1:55.96
Kristina Groves 270 punten
2Christine NESBITT CAN 1:56.40 + 0.44
Daniela Anschütz-Thoms 200 punten
3Kristina GROVES CAN 1:56.76 +0.80
Cristine Nesbitt 195 punten
4Daniela ANSCHÜTZ THOMS GER 1:57.26 +1.30
Claudia Pechstein 160 punten
5Jorien VOORHUIS NED 1:57.40 +1.44
Shannon Rempel 142 punten
6Laurine van RIESSEN NED 1:58.07 +2.11
Brittanu Schussler 133 punten
7Diane VALKENBURG NED 1:58.18 +2.22
Laurine van Riessen 123 punten
8Shannon REMPEL CAN 1:58.64 +2.68
Marrit Leenstra 87 punten
9Masako HOZUMI JPN 1:58.80 +2.84
Elma de Vries 80 punten
10Yekaterina LOBYSHEVA RUS 1:59.06 +3.10
Ireen Wüst 76 punten
11Elma de VRIES NED 1:59.09 +3.13
Masako Hozumi 74 punten
12Brittany SCHUSSLER CAN 1:59.26 +3.30
Yekaterina Lobysheva 68 punten
13Marrit LEENSTRA NED 1:59.42 +3.46
Martina Sáblíková 60 punten
14Clara HUGHES CAN 1:59.53 +3.57
Maki Tabata 56 punten
15Maki TABATA JPN 1:59.94 +3.98
Jorien Voorhuis 50 punten
16Seon-Yeong NOH KOR 2:00.34 +4.38
Monique Angermüller 42 punten
17Martina SABLIKOVA CZE 2:00.51 +4.55
Diane Valkenburg 40 punten
18Lucille OPITZ GER 2:00.98 +5.02
Lucille Opitz 38 punten
19Maren HAUGLI NOR 2:01.37 +5.41
Jennifer Rodriguez 32 punten
20Katrin MATTSCHERODT GER 2:01.76 5.80Clara Hughes 26 punten
wereldrecordCindy Klassen 1.51,79 min.

plaats5000 meterklassement na 5000 meter
1Claudia PECHSTEIN GER 6:49.92
Martina Sáblíková 260 punten
2Martina SABLIKOVA CZE 6:57.18 7.26
Claudia Pechstein 210 punten
3Stephanie BECKERT GER 7:01.72 11.80
Daniela Anschütz-Thoms 175 punten
4Kristina GROVES CAN 7:03.86 13.94
Kristina Groves 160 punten
5Clara HUGHES CAN 7:04.22 14.30
Renate Groenewold 145 punten
6Daniela ANSCHÜTZ THOMS GER 7:06.02 16.10
Stephanie Beckert 138 punten
7Masako HOZUMI JPN 7:06.87 16.95
Clara Hughes 123 punten
8Maren HAUGLI NOR 7:08.63 18.71
Diane Valkenburg / Masako Hozumi 110 punten
9Gretha SMIT NED 7:11.59 21.67
10Christine NESBITT CAN 7:17.62 27.70
Britanny Schussler 81 punten
11Brittany SCHUSSLER CAN 7:18.32 28.40
Chrstine Nesbitt / Gretha Smit 66 punten
12Katarzyna WOJCICKA POL 7:22.16 32.24
13 Maren Haugli 54 punten
14 Jorien Voorhuis 50 punten
15 Paulien van Deutekom 28 punten
16 Elma de Vries 21 punten
17 Katarzyna Wojcicka 21 punten
18 Katrin Mattscherodt 20 punten
19 Catherine Raney-Norman 14 punten
20 Ju-Youn Lee 12 punten
wereldrecordMartine Sáblíková 6.45,61 min.

Lees verder

© 2008 - 2017 Flew, het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Ids Postma: groot succes in 1998Ids Postma, momenteel misschien wel het bekendst vanwege zijn vrouw, Anni Friesinger, is een Nederlandse oudlangebaansch…
Wereldbeker Schaatsen 2011: Tjeljabinsk, Astana, HeerenveenWereldbeker Schaatsen 2011: Tjeljabinsk, Astana, HeerenveenNa het NK Afstanden schaatsen 2011 -2012 zal de internationale Schaatstop afreizen naar Tjeljabinsk, Astana en Heerenvee…
Winnaars Wereldbeker Schaatsen: ISU World Cup, MannenWinnaars Wereldbeker Schaatsen: ISU World Cup, MannenVoor het langebaan-schaatsers waren alleen Europese en mondiale titelstrijden niet genoeg. Daarom is door de ISU een com…
World Cup schaatsen Heerenveen 2008-2009:14-15 februari 2009Op 14 en 15 februari wordt er weer een Wereldbekerwedstrijd in Heerenveen gereden. Dit keer gaat het om de (middel)lange…
Winnaars Wereldbeker Schaatsen: ISU World Cup, VrouwenWinnaars Wereldbeker Schaatsen: ISU World Cup, VrouwenSchaatsen is in Nederland erg populair, er komen dan ook heel wat hardrijdende schaatsers uit de lage landen. De langeba…

Reageer op het artikel "World Cup schaatsen Moskou 2008-2009: 22-23 november 2008"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Infoteur: Flew
Laatste update: 08-01-2009
Rubriek: Sport
Subrubriek: Overige sport
Special: Schaatsen
Schrijf mee!