InfoNu.nl > Sport > Overige sport > World Cup schaatsen Heerenveen 2011-2012: 2-4 december

World Cup schaatsen Heerenveen 2011-2012: 2-4 december

De derde World Cup van dit seizoen en tevens de laatste van het jaar 2011 wordt verreden in Thialf, Heerenveen. Alle afstanden komen wederom aan bod en in dit artikel vind je de loting en de uitslagen, ook zie je een kort overzicht van de top 5 in het klassement per afstand.

Indeling van het artikel - interne links


Wereldbekerstand voorafgaand aan deze wedstrijd

Mannen

500 meter
  1. Tae-Bum MO KOR: 285
  2. Jan SMEEKENS NED: 246
  3. Joji KATO JPN: 213
  4. Yuya OIKAWA JPN: 206
  5. Tucker FREDRICKS USA: 188

1000 meter
  1. Stefan GROOTHUIS NED: 200
  2. Kjeld NUIS NED: 160
  3. Denny MORRISON CAN: 120
  4. Shani DAVIS USA: 110
  5. Sjoerd de VRIES NED: 100

1500 meter
  1. Stefan GROOTHUIS NED: 145
  2. Shani DAVIS USA: 140
  3. Wouter OLDE HEUVEL NED: 136
  4. Denny MORRISON CAN: 130
  5. Kjeld NUIS NED: 110

5000 meter
  1. Sven KRAMER NED: 180
  2. Jorrit BERGSMA NED: 180
  3. Alexis CONTIN FRA: 120
  4. Bob de JONG NED: 110
  5. Håvard BØKKO NOR: 92

Ploegenachtervolging
  1. Nederland: 100
  2. Verenigde Staten: 80
  3. Duitsland: 70
  4. Korea: 60
  5. Rusland: 50

Mass start
  1. Seung-Hoon LEE KOR: 100
  2. Jonathan KUCK USA: 80
  3. Hyung-Joon JOO KOR: 70
  4. Alexis CONTIN FRA: 60
  5. Jorrit BERGSMA NED: 50

Vrouwen

500 meter
  1. Sang-Hwa LEE KOR: 310
  2. Jenny WOLF GER: 290
  3. Thijsje OENEMA NED: 250
  4. Maki TSUJI JPN: 220
  5. Jing YU CHN: 200

1000 meter
  1. Christine NESBITT CAN: 200
  2. Margot BOER NED: 150
  3. Marrit LEENSTRA NED: 130
  4. Laurine van RIESSEN NED: 100
  5. Thijsje OENEMA NED: 98

1500 meter
  1. Christine NESBITT CAN: 180
  2. Ireen WÜST NED: 170
  3. Claudia PECHSTEIN GER: 116
  4. Marrit LEENSTRA NED: 110
  5. Diane VALKENBURG NED: 85

3000 meter
  1. Martina SÁBLIKOVÁ CZE: 200
  2. Claudia PECHSTEIN GER: 150
  3. Ireen WÜST NED: 140
  4. Diane VALKENBURG NED: 120
  5. Linda de VRIES NED: 96

Ploegenachtervolging
  1. Canada: 100
  2. Nederland: 80
  3. Rusland: 70
  4. Korea: 60
  5. Duitsland: 50

Mass Start
  1. Mariska HUISMAN NED: 100
  2. Claudia PECHSTEIN GER: 80
  3. Bo-Reum KIM KOR: 70
  4. Maria LAMB USA: 60
  5. Janneke ENSING NED: 50

Loting eerste dag

Mannen

Eerste 500 meter
  • Joey LINDSEY USA - Ermanno IORIATTI ITA
  • Jesper HOSPES NED - William DUTTON CAN
  • Yuji KAMIJO JPN - Mika POUTALA FIN
  • Artur WAS POL - Ronald MULDER NED
  • Jamie GREGG CAN - Keiichiro NAGASHIMA JPN
  • Stefan GROOTHUIS NED - Gilmore JUNIO CAN
  • Pekka KOSKELA FIN - Kyou-Hyuk LEE KOR
  • Tucker FREDRICKS USA - Kang-Seok LEE KOR
  • Joji KATO JPN - Yuya OIKAWA JPN
  • Tae-Bum MO KOR - Jan SMEEKENS NED

1500 meter
  • Håvard LORENTZEN NOR - Moritz GEISREITER GER
  • Mikael Flygind LARSEN NOR - Yevgeny LALENKOV RUS
  • Konrad NIEDZWIEDZKI POL - Mirko Giacomo NENZI ITA
  • Sverre LUNDE PEDERSEN NOR - Zbigniew BRODKA POL
  • Alexis CONTIN FRA - Lucas MAKOWSKY CAN
  • Benjamin MACÉ FRA - Sjoerd de VRIES NED
  • Ivan SKOBREV RUS - Mark TUITERT NED
  • Kjeld NUIS NED - Håvard BØKKO NOR
  • Wouter OLDE HEUVEL NED - Denny MORRISON CAN
  • Stefan GROOTHUIS NED - Shani DAVIS USA

Vrouwen

Eerste 500 meter
  • Shannon REMPEL CAN - Svetlana RADKEVICH BLR
  • Miyako SUMIYOSHI JPN - Brittany BOWE USA
  • Jennifer PLATE GER - Yekaterina MALYSHEVA RUS
  • Hong ZHANG CHN - Beixing WANG CHN
  • Heather RICHARDSON USA - Christine NESBITT CAN
  • Laurine van RIESSEN NED - Karolina ERBANOVÁ CZE
  • Nao KODAIRA JPN - Annette GERRITSEN NED
  • Jing YU CHN - Margot BOER NED
  • Thijsje OENEMA NED - Maki TSUJI JPN
  • Sang-Hwa LEE KOR - Jenny WOLF GER

5000 meter
  • Jilleanne ROOKARD USA - Eriko ISHINO JPN
  • Janneke ENSING NED - Shiho ISHIZAWA JPN
  • Stephanie BECKERT GER - Olga GRAF RUS
  • Masako HOZUMI JPN - Yevgenia DMITRIEVA RUS
  • Linda de VRIES NED - Cindy KLASSEN CAN
  • Martina SÁBLIKOVÁ CZE - Claudia PECHSTEIN GER

Loting tweede dag

Mannen

Tweede 500 meter
  • Jamie GREGG CAN
  • Ermanno IORIATTI ITA - Joey LINDSEY USA
  • Mika POUTALA FIN - Yuji KAMIJO JPN
  • Kyou-Hyuk LEE KOR - Michel MULDER NED
  • Jan SMEEKENS NED - Stefan GROOTHUIS NED
  • William DUTTON CAN - Artur WAS POL
  • Gilmore JUNIO CAN - Jesper HOSPES NED
  • Ronald MULDER NED - Pekka KOSKELA FIN
  • Kang-Seok LEE KOR - Tae-Bum MO KOR
  • Keiichiro NAGASHIMA JPN - Joji KATO JPN
  • Yuya OIKAWA JPN - Tucker FREDRICKS USA

10.000 meter
  • Bob de VRIES NED - Øystein GRØDUM NOR
  • Douwe de VRIES NED - Bart SWINGS BEL
  • Jonathan KUCK USA - Ivan SKOBREV RUS
  • Håvard BØKKO NOR - Moritz GEISREITER GER
  • Alexis CONTIN FRA - Bob de JONG NED
  • Sven KRAMER NED - Jorrit BERGSMA NED

Vrouwen

Tweede 500 meter
  • Svetlana RADKEVICH BLR - Shannon REMPEL CAN
  • Brittany BOWE USA - Jennifer PLATE GER
  • Yekaterina MALYSHEVA RUS - Miyako SUMIYOSHI JPN
  • Karolina ERBANOVÁ CZE - Laurine van RIESSEN NED
  • Margot BOER NED - Heather RICHARDSON USA
  • Christine NESBITT CAN - Thijsje OENEMA NED
  • Annette GERRITSEN NED - Hong ZHANG CHN
  • Maki TSUJI JPN - Peiyu JIN CHN
  • Jenny WOLF GER - Sang-Hwa LEE KOR
  • Beixing WANG CHN - Jing YU CHN

1500 meter
  • Nao KODAIRA JPN - Ayaka KIKUCHI JPN
  • Heather RICHARDSON USA - Brittany SCHUSSLER CAN
  • Yuliya SKOKOVA RUS - Hege BØKKO NOR
  • Yevgenia DMITRIEVA RUS - Miho TAKAGI JPN
  • Linda de VRIES NED - Yekaterina LOBYSHEVA RUS
  • Ida NJÅTUN NOR - Monique ANGERMÜLLER GER
  • Yekaterina SHIKHOVA RUS - Cindy KLASSEN CAN
  • Diane VALKENBURG NED - Martina SÁBLIKOVÁ CZE
  • Claudia PECHSTEIN GER - Marrit LEENSTRA NED
  • Christine NESBITT CAN - Ireen WÜST NED

Loting derde dag

Mannen

1000 meter
  • Christoffer Fagerli RUKKE NOR - Philippe RIOPEL CAN
  • Benjamin MACÉ FRA - Mirko Giacomo NENZI ITA
  • Jamie GREGG CAN - Håvard LORENTZEN NOR
  • Yevgeny LALENKOV RUS - Aleksey YESIN RUS
  • Denis KUZIN KAZ - Pekka KOSKELA FIN
  • Kyou-Hyuk LEE KOR - Mikael Flygind LARSEN NOR
  • Samuel SCHWARZ GER - Pim SCHIPPER NED
  • Sjoerd de VRIES NED - Tae-Bum MO KOR
  • Denny MORRISON CAN - Shani DAVIS USA
  • Stefan GROOTHUIS NED - Kjeld NUIS NED

Ploegenachtervolging
  • Japan
  • Italië - Tsjechië
  • Polen - Canada
  • Rusland - Noorwegen
  • Duitsland - Korea
  • Nederland - Verenigde Staten

Vrouwen

1000 meter
  • Nao KODAIRA JPN - Ida NJÅTUN NOR
  • Monique ANGERMÜLLER GER - Hong ZHANG CHN
  • Miho TAKAGI JPN - Yekaterina LOBYSHEVA RUS
  • Brittany BOWE USA - Yuliya SKOKOVA RUS
  • Maki TSUJI JPN - Jing YU CHN
  • Karolina ERBANOVÁ CZE - Heather RICHARDSON USA
  • Yekaterina SHIKHOVA RUS - Sang-Hwa LEE KOR
  • Thijsje OENEMA NED - Ireen WÜST NED
  • Marrit LEENSTRA NED - Laurine van RIESSEN NED
  • Christine NESBITT CAN - Margot BOER NED

Ploegenachtervolging
  • Noorwegen - China
  • Japan - Verenigde Staten
  • Duitsland - Polen
  • Rusland - Korea
  • Canada - Nederland

Uitslagen mannen

plaats1e 500 meter2e 500 metertop 5 klassement na 1e 500 metertop 5 klassement na 2e 500 meter
1Tucker FREDRICKS USA 34.98Pekka KOSKELA FIN 35.01Tae-Bum MO KOR 355Tae-Bum MO KOR 400
2Joji KATO JPN 35.07Joji KATO JPN 35.02Joji KATO JPN 293Joji KATO JPN 373
3Tae-Bum MO KOR 35.08Jesper HOSPES NED 35.06Tucker FREDRICKS USA 288Tucker FREDRICKS USA 348
4Pekka KOSKELA FIN 35.15Tucker FREDRICKS USA 35.07Jan SMEEKENS NED 260Jan SMEEKENS NED 310
5Yuya OIKAWA JPN 35.16Jan SMEEKENS NED 35.11Yuya OIKAWA JPN 256Pekka KOSKELA FIN 305
6Keiichiro NAGASHIMA JPN 35.17Tae-Bum MO KOR 35.17
7Kang-Seok LEE KOR 35.21Gilmore JUNIO CAN 35.24
8Ronald MULDER NED 35.23Michel MULDER NED 35.25
9Gilmore JUNIO CAN 35.24Jamie GREGG CAN 35.26 (6)
10Jesper HOSPES NED 35.26Artur WAS POL 35.26 (7)
11Artur WAS POL 35.31Yuya OIKAWA JPN 35.38 (1)
12Stefan GROOTHUIS NED 35.41Ronald MULDER NED 35.38 (6)
13Yuji KAMIJO JPN 35.44William DUTTON CAN 35.40
14William DUTTON CAN 35.45Joey LINDSEY USA 35.48 (1)
15Jan SMEEKENS NED 35.46Kyou-Hyuk LEE KOR 35.48 (3)
16Kyou-Hyuk LEE KOR 35.50Mika POUTALA FIN 35.51
17Joey LINDSEY USA 35.55Yuji KAMIJO JPN 35.54
18Mika POUTALA FIN 35.64Kang-Seok LEE KOR 35.57
19Jamie GREGG CAN 35.69Ermanno IORIATTI ITA 36.13
20Ermanno IORIATTI ITA 36.13Keiichiro NAGASHIMA JPN 40.64
wereldrecordJeremy Wotherspoon (USA) 34,03

plaats1000 meterTop 5 klassement
1Kjeld NUIS NED 1:08.64Kjeld NUIS NED 260
2Sjoerd de VRIES NED 1:09.14Stefan GROOTHUIS NED 260
3Tae-Bum MO KOR 1:09.18Sjoerd de VRIES NED 180
4Stefan GROOTHUIS NED 1:09.20Tae-Bum MO KOR 165
5Jamie GREGG CAN 1:09.29Denny MORRISON CAN 165
6Denny MORRISON CAN 1:09.42
7Shani DAVIS USA 1:09.43
8Samuel SCHWARZ GER 1:09.58
9Håvard LORENTZEN NOR 1:09.62
10Pim SCHIPPER NED 1:09.96
11Aleksey YESIN RUS 1:10.07
12Mikael Flygind LARSEN NOR 1:10.83
13Benjamin MACÉ FRA 1:10.91
14Yevgeny LALENKOV RUS 1:11.09
15Mirko Giacomo NENZI ITA 1:11.48
16Kyou-Hyuk LEE KOR 1:11.70
17Philippe RIOPEL CAN 1:22.90
18Pekka KOSKELA FIN 2:08.66
19Denis KUZIN KAZ 2:10.88
20Christoffer Fagerli RUKKE NOR DQ
wereldrecordShani Davis (USA) 1.06,42

plaats1500 meterTop 5 klassement
1Ivan SKOBREV RUS 1:45.81Ivan SKOBREV RUS 202
2Kjeld NUIS NED 1:45.99Kjeld NUIS NED 190
3Håvard BØKKO NOR 1:46.49Denny MORRISON CAN 180
4Benjamin MACÉ FRA 1:46.68Shani DAVIS USA 180
5Denny MORRISON CAN 1:46.70Håvard BØKKO NOR 172
6Mark TUITERT NED 1:46.83
7Shani DAVIS USA 1:47.01
8Sjoerd de VRIES NED 1:47.09
9Zbigniew BRODKA POL 1:47.26
10Alexis CONTIN FRA 1:47.34
11Wouter OLDE HEUVEL NED 1:47.43
12Stefan GROOTHUIS NED 1:47.67
13Lucas MAKOWSKY CAN 1:47.75
14Yevgeny LALENKOV RUS 1:47.87
15Konrad NIEDZWIEDZKI POL 1:48.59
16Håvard LORENTZEN NOR 1:48.67
17Mikael Flygind LARSEN NOR 1:48.68
18Moritz GEISREITER GER 1:48.71
19Sverre LUNDE PEDERSEN NOR 1:48.76
20Mirko Giacomo NENZI ITA 1:50.04
wereldrecordShani Davis (USA) 1.41,80

plaats10000 meterTop 5 klassement
1Jorrit BERGSMA NED 12:50.33Jorrit BERGSMA NED 280
2Bob de JONG NED 12:55.11Sven KRAMER NED 210
3Bob de VRIES NED 13:03.41Bob de JONG NED 190
4Håvard BØKKO NOR 13:05.55Alexis CONTIN FRA 155
5Douwe de VRIES NED 13:08.32Håvard BØKKO NOR 152
6Ivan SKOBREV RUS 13:09.42
7Jonathan KUCK USA 13:11.57
8Alexis CONTIN FRA 13:14.72
9Sven KRAMER NED 13:15.46
10Moritz GEISREITER GER 13:17.24
11Øystein GRØDUM NOR 13:30.28
12Bart SWINGS BEL 13:33.44
wereldrecordSven Kramer (NED) 12.41,69

plaatsPloegenachtervolgingTop 5 klassement
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
wereldrecordNederland (Kramer, Verheijen, Wennemars) 3.37,80

Uitslagen vrouwen

plaats1e 500 meter2e 500 metertop 5 klassement na 1e 500 metertop 5 klassement na 2e 500 meter
1Jing YU CHN 37.84Jing YU CHN 37.67Sang-Hwa LEE KOR 390Sang-Hwa LEE KOR 450
2Sang-Hwa LEE KOR 37.91Jenny WOLF GER 38.19Jenny WOLF GER 340Jenny WOLF GER 420
3Beixing WANG CHN 38.17Laurine van RIESSEN NED 38.20Jing YU CHN 300Jing YU CHN 400
4Nao KODAIRA JPN 38.18Sang-Hwa LEE KOR 38.23Thijsje OENEMA NED 286Thijsje OENEMA NED 310
5Jenny WOLF GER 38.23Christine NESBITT CAN 38.31Maki TSUJI JPN 265Maki TSUJI JPN 293
6Maki TSUJI JPN 38.45Karolina ERBANOVÁ CZE 38.38
7Hong ZHANG CHN 38.52Heather RICHARDSON USA 38.43
8Thijsje OENEMA NED 38.53Peiyu JIN CHN 38.46
9Annette GERRITSEN NED 38.61Beixing WANG CHN 38.49
10Christine NESBITT CAN 38.70Maki TSUJI JPN 38.50
11Heather RICHARDSON USA 38.72Thijsje OENEMA NED 38.57
12Laurine van RIESSEN NED 38.80Hong ZHANG CHN 38.61
13Margot BOER NED 38.81Margot BOER NED 38.79
14Karolina ERBANOVÁ CZE 38.86Annette GERRITSEN NED 38.85
15Miyako SUMIYOSHI JPN 38.98Miyako SUMIYOSHI JPN 38.94 (4)
16Yekaterina MALYSHEVA RUS 39.43Svetlana RADKEVICH BLR 38.94 (7)
17Brittany BOWE USA 39.49Brittany BOWE USA 39.16
18Jennifer PLATE GER 39.52Yekaterina MALYSHEVA RUS 39.52
19Shannon REMPEL CAN 39.70Shannon REMPEL CAN 39.60
20Svetlana RADKEVICH BLR 39.78Jennifer PLATE GER DNS
wereldrecordJenny Wolf (GER) 37,02

plaats1000 meterTop 5 klassement
1Christine NESBITT CAN 1:15.32Christine NESBITT CAN 300
2Jing YU CHN 1:15.85Marrit LEENSTRA NED 180
3Yekaterina SHIKHOVA RUS 1:16.16Margot BOER NED 166
4Karolina ERBANOVÁ CZE 1:16.20Yekaterina SHIKHOVA RUS 143
5Marrit LEENSTRA NED 1:16.23 (6)Laurine van RIESSEN NED 128
6Heather RICHARDSON USA 1:16.23 (7)
7Ireen WÜST NED 1:16.37
8Monique ANGERMÜLLER GER 1:16.46
9Nao KODAIRA JPN 1:16.48
10Laurine van RIESSEN NED 1:16.52
11Yuliya SKOKOVA RUS 1:16.69
12Hong ZHANG CHN 1:16.79
13Thijsje OENEMA NED 1:16.90
14Margot BOER NED 1:16.93
15Brittany BOWE USA 1:17.01
16Sang-Hwa LEE KOR 1:17.03
17Yekaterina LOBYSHEVA RUS 1:17.25
18Maki TSUJI JPN 1:17.35
19Miho TAKAGI JPN 1:17.78
20Ida NJÅTUN NOR 1:18.07
wereldrecordCindy Klassen (CAN) 1.13,11

plaats1500 meterTop 5 klassement
1Christine NESBITT CAN 1:55.68Christine NESBITT CAN 280
2Ireen WÜST NED 1:57.15Ireen WÜST NED 250
3Yekaterina SHIKHOVA RUS 1:57.17Yekaterina SHIKHOVA RUS 148
4Yuliya SKOKOVA RUS 1:57.20Claudia PECHSTEIN GER 134
5Martina SÁBLIKOVÁ CZE 1:57.31Marrit LEENSTRA NED 131
6Yevgenia DMITRIEVA RUS 1:57.46
7Monique ANGERMÜLLER GER 1:57.67
8Brittany SCHUSSLER CAN 1:57.77
9Yekaterina LOBYSHEVA RUS 1:57.91
10Linda de VRIES NED 1:57.96
11Diane VALKENBURG NED 1:57.98
12Marrit LEENSTRA NED 1:58.13
13Claudia PECHSTEIN GER 1:58.35
14Ida NJÅTUN NOR 1:58.57
15Ayaka KIKUCHI JPN 1:58.83
16Nao KODAIRA JPN 1:58.87
17Miho TAKAGI JPN 1:58.99
18Hege BØKKO NOR 1:59.24
19Cindy KLASSEN CAN 1:59.25
20Heather RICHARDSON USA 2:00.61
wereldrecordCindy Klassen (CAN) 1.51,79

plaats5000 meterTop 5 klassement
1Martina SÁBLIKOVÁ CZE 6:58.87Martina SÁBLIKOVÁ CZE 300
2Claudia PECHSTEIN GER 7:02.92Claudia PECHSTEIN GER 230
3Stephanie BECKERT GER 7:04.77Linda de VRIES NED 156
4Linda de VRIES NED 7:08.08Ireen WÜST NED 140
5Shiho ISHIZAWA JPN 7:09.46Cindy KLASSEN CAN 140
6Cindy KLASSEN CAN 7:10.76
7Janneke ENSING NED 7:12.27
8Yevgenia DMITRIEVA RUS 7:14.57
9Jilleanne ROOKARD USA 7:17.06
10Eriko ISHINO JPN 7:20.10
11Olga GRAF RUS 7:21.35
12Masako HOZUMI JPN DQ
wereldrecordMartina Sáblíková (TSJ) 6.45,61

plaatsPloegenachtervolgingTop 5 klassement
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
wereldrecordDuitsland (Anschütz, Friesinger, Pechstein) 2.56,04
© 2011 - 2018 Flew, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Schaatsen: Essent ISU World Cup Heerenveen (2-4 maart 2012)Van 2 tot en met 4 maart 2012 vindt in Thialf Heerenveen de zesde World Cup van het schaatsseizoen 2011 - 2012 plaats. E…
Wereldbeker schaatsen 2017/2018: kalender en uitslagenWereldbeker schaatsen 2017/2018: kalender en uitslagenDe Wereldbeker schaatsen 2017 - 2018 (ISU World Cup Speed Skating 2017/18) is een internationale schaatscompetitie. In d…
Wereldbeker programma schaatsen 2014 - 2015Wereldbeker programma schaatsen 2014 - 2015De schaatskalender 2014-2015 is begonnen op 11 januari 2014 in Hamar. In Hamar werd de Essent EK allround verreden. De s…
NK schaatsen allround december 2008: opvallende feitenNK schaatsen allround december 2008: opvallende feitenOp 27 en 28 december 2008 wordt in Thialf Heerenveen het Aegon NK schaatsen allround verreden. In dit artikel vindt u op…
Wereldbeker Schaatsen 2011: Tjeljabinsk, Astana, HeerenveenWereldbeker Schaatsen 2011: Tjeljabinsk, Astana, HeerenveenNa het NK Afstanden schaatsen 2011 -2012 zal de internationale Schaatstop afreizen naar Tjeljabinsk, Astana en Heerenvee…
Bronnen en referenties
  • ISUresults

Reageer op het artikel "World Cup schaatsen Heerenveen 2011-2012: 2-4 december"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Infoteur: Flew
Laatste update: 04-12-2011
Rubriek: Sport
Subrubriek: Overige sport
Bronnen en referenties: 1
Schrijf mee!