InfoNu.nl > Sport > Overige sport > World Cup schaatsen SLC 2012: 21-22 januari 2012

World Cup schaatsen SLC 2012: 21-22 januari 2012

In aanloop van het WK Sprint strijkt het sprintcircus in Salt Lake City neer. Er zullen veel nieuwe records gereden worden, misschien zelfs wel een wereldrecord?

Loting eerste dag

Mannen

Eerste 500 meter
  • Ryohei HAGA JPN - Markus PUOLAKKA FIN
  • Dmitry LOBKOV RUS - Mika POUTALA FIN
  • Michel MULDER NED - Yuji KAMIJO JPN
  • Keiichiro NAGASHIMA JPN - Jamie GREGG CAN
  • Jesper HOSPES NED - Artur WAS POL
  • Kyou-Hyuk LEE KOR - Stefan GROOTHUIS NED
  • Kang-Seok LEE KOR - Gilmore JUNIO CAN
  • Pekka KOSKELA FIN - Yuya OIKAWA JPN
  • Tucker FREDRICKS USA - Jan SMEEKENS NED
  • Tae-Bum MO KOR - Joji KATO JPN

Eerste 1000 meter
  • Dmitry LOBKOV RUS - Nan WANG CHN
  • Mirko Giacomo NENZI ITA - Roman KRECH KAZ
  • Denis KUZIN KAZ - Benjamin MACÉ FRA
  • Yevgeny LALENKOV RUS - Pekka KOSKELA FIN
  • Kyou-Hyuk LEE KOR - Aleksey YESIN RUS
  • Mikael Flygind LARSEN NOR - Håvard LORENTZEN NOR
  • Samuel SCHWARZ GER - Jamie GREGG CAN
  • Denny MORRISON CAN - Shani DAVIS USA
  • Sjoerd de VRIES NED - Tae-Bum MO KOR
  • Kjeld NUIS NED - Stefan GROOTHUIS NED

Vrouwen

Eerste 500 meter
  • Brittany BOWE USA - Yekaterina AYDOVA KAZ
  • Olga FATKULINA RUS - Yukana NISHINA JPN
  • Peiyu JIN CHN - Miyako SUMIYOSHI JPN
  • Hong ZHANG CHN - Judith HESSE GER
  • Christine NESBITT CAN - Heather RICHARDSON USA
  • Laurine van RIESSEN NED - Beixing WANG CHN
  • Margot BOER NED - Annette GERRITSEN NED
  • Maki TSUJI JPN - Nao KODAIRA JPN
  • Jing YU CHN - Thijsje OENEMA NED
  • Sang-Hwa LEE KOR - Jenny WOLF GER

Eerste 1000 meter
  • Yekaterina AYDOVA KAZ - Brittany SCHUSSLER CAN
  • Peiyu JIN CHN - Olga FATKULINA RUS
  • Hong ZHANG CHN - Yekaterina LOBYSHEVA RUS
  • Judith HESSE GER - Brittany BOWE USA
  • Nao KODAIRA JPN - Yuliya SKOKOVA RUS
  • Maki TSUJI JPN - Monique ANGERMÜLLER GER
  • Heather RICHARDSON USA - Sang-Hwa LEE KOR
  • Laurine van RIESSEN NED - Ireen WÜST NED
  • Margot BOER NED - Yekaterina SHIKHOVA RUS
  • Christine NESBITT CAN - Marrit LEENSTRA NED

Loting tweede dag

Tweede 500 meter
  • Markus PUOLAKKA FIN - Ronald MULDER NED
  • Gilmore JUNIO CAN - Ryohei HAGA JPN
  • Yuji KAMIJO JPN - Jesper HOSPES NED
  • Laurent DUBREUIL CAN - Michel MULDER NED
  • Joji KATO JPN - Dmitry LOBKOV RUS
  • Yuya OIKAWA JPN - Kang-Seok LEE KOR
  • Artur WAS POL - Tae-Bum MO KOR
  • Mika POUTALA FIN - Pekka KOSKELA FIN
  • Jamie GREGG CAN - Tucker FREDRICKS USA
  • Jan SMEEKENS NED - Keiichiro NAGASHIMA JPN

Tweede 1000 meter
  • Nan WANG CHN - Kjeld NUIS NED
  • Håvard LORENTZEN NOR - Denis KUZIN KAZ
  • Roman KRECH KAZ - Mirko Giacomo NENZI ITA
  • Aleksey YESIN RUS - Yevgeny LALENKOV RUS
  • Benjamin MACÉ FRA - Samuel SCHWARZ GER
  • Tae-Bum MO KOR - Dmitry LOBKOV RUS
  • Pekka KOSKELA FIN - Haralds SILOVS LAT
  • Stefan GROOTHUIS NED - Sjoerd de VRIES NED
  • Shani DAVIS USA - Denny MORRISON CAN

Vrouwen

Tweede 500 meter
  • Yekaterina AYDOVA KAZ - Jing YU CHN
  • Yukana NISHINA JPN - Shuai QI CHN
  • Judith HESSE GER - Hong ZHANG CHN
  • Jenny WOLF GER - Brittany BOWE USA
  • Annette GERRITSEN NED - Olga FATKULINA RUS
  • Thijsje OENEMA NED - Laurine van RIESSEN NED
  • Miyako SUMIYOSHI JPN - Maki TSUJI JPN
  • Beixing WANG CHN - Peiyu JIN CHN
  • Heather RICHARDSON USA - Margot BOER NED
  • Nao KODAIRA JPN - Sang-Hwa LEE KOR

Tweede 1000 meter
  • Yuliya SKOKOVA RUS
  • Yekaterina SHIKHOVA RUS - Brittany SCHUSSLER CAN
  • Olga FATKULINA RUS - Yekaterina AYDOVA KAZ
  • Sang-Hwa LEE KOR - Judith HESSE GER
  • Annette GERRITSEN NED - Laurine van RIESSEN NED
  • Monique ANGERMÜLLER GER - Maki TSUJI JPN
  • Yekaterina LOBYSHEVA RUS - Nao KODAIRA JPN
  • Marrit LEENSTRA NED - Margot BOER NED
  • Brittany BOWE USA - Peiyu JIN CHN
  • Ireen WÜST NED - Heather RICHARDSON USA

Uitslagen mannen

plaats1e 500 meter2e 500 metertop 5 klassement na 1e 500 metertop 5 klassement na 2e 500 meter
1Keiichiro NAGASHIMA JPN 34.37Dmitry LOBKOV RUS 34.54Tae-Bum MO KOR 445Tucker FREDRICKS USA 488
2Jan SMEEKENS NED 34.40Keiichiro NAGASHIMA JPN 34.57Tucker FREDRICKS USA 418Tae-Bum MO KOR 477
3Tucker FREDRICKS USA 34.45Tucker FREDRICKS USA 34.60Joji KATO JPN 391Jan SMEEKENS NED 435
4Jamie GREGG CAN 34.47Laurent DUBREUIL CAN 34.66Jan SMEEKENS NED 390Joji KATO JPN 407
5Pekka KOSKELA FIN 34.49Michel MULDER NED 34.67Pekka KOSKELA FIN 355Pekka KOSKELA FIN 395
6Tae-Bum MO KOR 34.51Jan SMEEKENS NED 34.69
7Kang-Seok LEE KOR 34.55 (2)Pekka KOSKELA FIN 34.72
8Stefan GROOTHUIS NED 34.55 (6)Mika POUTALA FIN 34.74
9Mika POUTALA FIN 34.57Tae-Bum MO KOR 34.76
10Dmitry LOBKOV RUS 34.60 (6)Kang-Seok LEE KOR 34.77
11Artur WAS POL 34.60 (8)Yuya OIKAWA JPN 34.78
12Yuya OIKAWA JPN 34.63Yuji KAMIJO JPN 34.79 (7)
13Joji KATO JPN 34.68Jamie GREGG CAN 34.79 (9)
14Michel MULDER NED 34.71Joji KATO JPN 34.92
15Kyou-Hyuk LEE KOR 34.73Ryohei HAGA JPN 35.03
16Jesper HOSPES NED 34.83Artur WAS POL 35.07
17Yuji KAMIJO JPN 34.87 (5)Gilmore JUNIO CAN 35.16
18Gilmore JUNIO CAN 34.87 (7)Ronald MULDER NED 35.17
19Ryohei HAGA JPN 34.95Markus PUOLAKKA FIN 35.38
20Markus PUOLAKKA FIN 35.41Jesper HOSPES NED 1:08.32
wereldrecordJeremy Wotherspoon (USA) 34,03

plaats1e 1000 meter2e 1000 metertop 5 klassement na 1e 1000 metertop 5 klassement na 2e 1000 meter
1Shani DAVIS USA 1:07.20Shani DAVIS USA 1:07.69Stefan GROOTHUIS NED 330Stefan GROOTHUIS NED 410
2Denny MORRISON CAN 1:07.39Stefan GROOTHUIS NED 1:07.94Kjeld NUIS NED 260Shani DAVIS USA 350
3Stefan GROOTHUIS NED 1:07.45Pekka KOSKELA FIN 1:08.17Shani DAVIS USA 250Denny MORRISON CAN 305
4Sjoerd de VRIES NED 1:07.74Denny MORRISON CAN 1:08.20Denny MORRISON CAN 245Kjeld NUIS NED 296
5Jamie GREGG CAN 1:07.92Dmitry LOBKOV RUS 1:08.24Sjoerd de VRIES NED 240Sjoerd de VRIES NED 285
6Pekka KOSKELA FIN 1:07.95Sjoerd de VRIES NED 1:08.29
7Dmitry LOBKOV RUS 1:08.01Samuel SCHWARZ GER 1:08.45
8Tae-Bum MO KOR 1:08.02Kjeld NUIS NED 1:08.49
9Samuel SCHWARZ GER 1:08.32Aleksey YESIN RUS 1:08.50
10Benjamin MACÉ FRA 1:08.76Haralds SILOVS LAT 1:08.52
11Aleksey YESIN RUS 1:08.84Roman KRECH KAZ 1:08.64
12Yevgeny LALENKOV RUS 1:08.98Mirko Giacomo NENZI ITA 1:08.73
13Roman KRECH KAZ 1:09.03Benjamin MACÉ FRA 1:09.06
14Håvard LORENTZEN NOR 1:09.15Yevgeny LALENKOV RUS 1:09.40
15Mirko Giacomo NENZI ITA 1:09.19Håvard LORENTZEN NOR 1:09.43
16Denis KUZIN KAZ 1:09.66Denis KUZIN KAZ 1:09.67
17Mikael Flygind LARSEN NOR 1:09.82Nan WANG CHN 1:10.42
18Nan WANG CHN 1:09.93Tae-Bum MO KOR DNS
19Kjeld NUIS NED DQ
20Kyou-Hyuk LEE KOR DNS
wereldrecordShani Davis (USA) 1.06,42

Uitslagen vrouwen

plaats1e 500 meter2e 500 metertop 5 klassement na 1e 500 metertop 5 klassement na 2e 500 meter
1Sang-Hwa LEE KOR 37.36Sang-Hwa LEE KOR 37.27Sang-Hwa LEE KOR 550Sang-Hwa LEE KOR 650
2Nao KODAIRA JPN 37.42Jing YU CHN 37.51Jenny WOLF GER 444Jenny WOLF GER 514
3Heather RICHARDSON USA 37.58Jenny WOLF GER 37.62Jing YU CHN 400Jing YU CHN 480
4Christine NESBITT CAN 37.59Beixing WANG CHN 37.64Thijsje OENEMA NED 342Thijsje OENEMA NED 392
5Beixing WANG CHN 37.60Thijsje OENEMA NED 37.66Nao KODAIRA JPN 330Nao KODAIRA JPN 375
6Miyako SUMIYOSHI JPN 37.63Nao KODAIRA JPN 37.80
7Margot BOER NED 37.69Miyako SUMIYOSHI JPN 37.89
8Peiyu JIN CHN 37.74Margot BOER NED 37.95
9Thijsje OENEMA NED 37.78Heather RICHARDSON USA 38.04
10Annette GERRITSEN NED 37.79Annette GERRITSEN NED 38.07
11Jenny WOLF GER 37.85Laurine van RIESSEN NED 38.09
12Maki TSUJI JPN 37.94Judith HESSE GER 38.14 (4)
13Laurine van RIESSEN NED 38.09 Hong ZHANG CHN 38.14 (6)
14Olga FATKULINA RUS 38.26 (1)Peiyu JIN CHN 38.17
15Judith HESSE GER 38.26 (6)Maki TSUJI JPN 38.22
16Brittany BOWE USA 38.30Brittany BOWE USA 38.29 (0)
17Yukana NISHINA JPN 38.41Olga FATKULINA RUS 38.29 (7)
18Yekaterina AYDOVA KAZ 38.62Shuai QI CHN 38.43
19Hong ZHANG CHN 38.70Yukana NISHINA JPN 38.73
20Jing YU CHN DQYekaterina AYDOVA KAZ 38.78
wereldrecordJenny Wolf (GER) 37,02

plaats1e 1000 meter2e 1000 metertop 5 klassement na 1e 1000 metertop 5 klassement na 2e 1000 meter
1Christine NESBITT CAN 1:13.36Laurine van RIESSEN NED 1:14.21Christine NESBITT CAN 400Christine NESBITT CAN 400
2Heather RICHARDSON USA 1:13.99Marrit LEENSTRA NED 1:14.41Marrit LEENSTRA NED 225Marrit LEENSTRA NED 305
3Ireen WÜST NED 1:14.51Monique ANGERMÜLLER GER 1:14.83Margot BOER NED 194Laurine van RIESSEN NED 244
4Hong ZHANG CHN 1:14.53Annette GERRITSEN NED 1:15.06Heather RICHARDSON USA 189Heather RICHARDSON USA 239
5Brittany BOWE USA 1:14.87Ireen WÜST NED & Heather RICHARDSON USA 1:15.48 (5)Ireen WÜST NED 184Ireen WÜST NED 234
6Marrit LEENSTRA NED 1:14.88
7Yekaterina LOBYSHEVA RUS 1:14.95Olga FATKULINA RUS 1:15.50
8Monique ANGERMÜLLER GER 1:15.06Margot BOER NED 1:15.61
9Peiyu JIN CHN 1:15.17Yekaterina LOBYSHEVA RUS 1:15.83
10Margot BOER NED 1:15.18Judith HESSE GER 1:16.09 (3)
11Nao KODAIRA JPN 1:15.25Yekaterina SHIKHOVA RUS 1:16.09 (6)
12Sang-Hwa LEE KOR 1:15.36Yuliya SKOKOVA RUS 1:16.42
13Maki TSUJI JPN 1:15.38Brittany SCHUSSLER CAN 1:16.43
14Laurine van RIESSEN NED 1:15.48Maki TSUJI JPN 1:16.80
15Judith HESSE GER 1:15.66Peiyu JIN CHN 1:16.87
16Olga FATKULINA RUS 1:15.69Yekaterina AYDOVA KAZ 1:17.24
17Yekaterina AYDOVA KAZ 1:15.92Brittany BOWE USA 1:24.30
18Yekaterina SHIKHOVA RUS 1:16.03Nao KODAIRA JPN DNS
19Yuliya SKOKOVA RUS 1:16.50Sang-Hwa LEE KOR DNS
20Brittany SCHUSSLER CAN 1:16.64
wereldrecordCindy Klassen (CAN) 1.13,11
© 2012 - 2018 Flew, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
De KNSB Schaatsweek 2011De KNSB Schaatsweek 2011De eerste editie van de KNSB Schaatsweek word gehouden van 26 december 2011 tot en met 1 januari 2012. In deze week word…
Het NK Sprint schaatsen 2011 - 2012: Uitslagen en programmaHet NK Sprint schaatsen 2011 - 2012: Uitslagen en programmaHet NK Sprint Schaatsen dat verreden wordt op 29 en 30 december 2011 in Thialf Heerenveen, is wellicht het belangrijkste…
Gerard van VeldeGerard van Velde, ook wel bekend als 'de eeuwige vierde' heeft een lange schaatscarriére achter de rug, met een nodige p…
WK Sprint 2013 in Salt Lake CityWK Sprint 2013 in Salt Lake CityIn het schaatsseizoen 2012 - 2013 zal het WK Sprint 2013 worden verreden in het weekend van 25 en 26 januari 2013. De ge…
Tonny de Jong: als eerste goed op de klapschaatsTonny de Jong was de eerste vrouwelijke schaatser die goed overweg kon met de klapschaats. Ze wist twee maal Europees Ka…
Bronnen en referenties
  • ISUresults

Reageer op het artikel "World Cup schaatsen SLC 2012: 21-22 januari 2012"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Infoteur: Flew
Laatste update: 23-01-2012
Rubriek: Sport
Subrubriek: Overige sport
Bronnen en referenties: 1
Schrijf mee!