InfoNu.nl > Sport > Overige sport > McCoy's Premier League Darts 2012

McCoy's Premier League Darts 2012

McCoy's Premier League Darts 2012 In 2012 was alweer de achtste editie van de McCoy's Chips Premier League Darts. Dit dart toernooi wordt georganiseerd door de PDC (Professional Darts Corporation). In dit artikel vind je alle informatie over dit toernooi in het seizoen 2012 en wie wat gewonnen heeft of juist niet.

McCoy's Premier League Darts

Deze competitie heette voorheen de 888.com Premier League Darts en nu McCoy's, omdat het telkens er een andere sponsor is. De eerste editie van dit toernooi begon op 20 januari 2005 en is gelanceerd op Sky Sports. Deze competitie is het 's werelds grootste indoor sportevenement. Elk jaar wordt wekelijks een wedstrijd gespeeld van februari tot en met mei. In het begin mochten maar zeven verschillende darters plaatsnemen in deze competitie, tegenwoordig strijden er 8 darters om de titel. Om in deze competitie te spelen moet je in de top 4 van de PDC Order of Merit staan. Deze ranglijst wordt opgesteld uit de uit bepaalde toernooien gewonnen geldbedragen van de darters. Hoe meer prijzengeld je gewonnen hebt, hoe hoger je in die ranglijst staat. De overige 4 plekken zijn te verkrijgen via een wildcard.

De volgende toernooien zijn geldig voor ranglijst van de PDC Order of Merit:
  • Championship League Darts
  • European Championship
  • Grans Slam of Darts
  • Players Championship Finals
  • Premier League Darts
  • UK Open
  • WK Darts
  • World Cup of Darts
  • World Grand Prix
  • World Matchplay

Eindplaats Prijzengeld
1e£150.000
2e£70.000
3e£50.000
4e£50.000
5e£40.000
6e£35.000
7e£30.000
8e£25.000

Locaties / Stadia

Op de volgende locaties worden de darts wedstrijden gespeeld. Op 9 februari wordt op de eerste locatie gespeeld en op 17 mei wordt op de laatste locatie gespeeld. Elk locatie daartussen is een week later als die daarvoor.

  • M.E.N. Arena in Manchester
  • A.E.C.C. in Aberdeen
  • Odyssey Arena in Belfast
  • Westpoint Arena in Exeter
  • The Brighton Centre in Brighton
  • S.E.C.C. in Glasgow
  • The O2 in Dublin
  • Motorpoint Arena in Cardiff
  • Capital FM Arena in Nottingham
  • Motorpoint Arena in Sheffield
  • B.I.C. in Bournemouth
  • Echo Arena in Liverpool
  • N.I.A. in Birmingham
  • Metro Radio Arena in Newcastle
  • The O2 in London

  • Eindstand

    PositieDarterWedstrijdenGewonnenGelijkVerlorenPunten
    1Phil Taylor14112124
    2Simon Whitlock1472516
    3Andy Hamilton1445513
    4James Wade1453613
    5Raymond van Barneveld1445513
    6Adrian Lewis1444612
    7Kevin Painter1451811
    8Gary Anderson1434710

    Play-offs

    Halve Finales; best of 15 legs
    DarterScoreDarter
    Phil Taylor8-6James Wade
    Simon Whitlock8-6Andy Hamilton

    Finale; best of 19 legs
    DarterScoreDarter
    Phil Taylor10-7Simon Whitlock
    © 2012 - 2018 Rva03, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
    Gerelateerde artikelen
    Premier League Darts 2013Op donderdag 7 februari 2013 gaat de negende editie van de McCoy's Crisps Premier League Darts van start. Deze dartcompe…
    Premier League Darts 2014 - deelnemers, speelschema, tvPremier League Darts 2014 - deelnemers, speelschema, tvOp donderdag 6 februari 2014 gaat in de Echo Arena in Liverpool de tiende editie van start van de Premier League Darts.…
    Darts live op tv in 2016: kalender en uitzendschema van RTL7Darts live op tv in 2016: kalender en uitzendschema van RTL7In 2016 wordt er weer veel darts live op tv uitgezonden door RTL7. De meeste grote toernooien van de PDC zijn live op de…
    Premier League Darts 2018 - programma en speelschemaPremier League Darts 2018 - programma en speelschemaOp donderdag 1 februari 2018 wordt de eerste ronde gespeeld van de PDC Premier League Darts 2018. De finale van deze com…
    World Series of Darts 2014 - programma en speelschemaWorld Series of Darts 2014 - programma en speelschemaDe World Series of Darts 2014 is een reeks van drie evenementen die georganiseerd wordt door de dartsbond PDC. Deze reek…
    Bronnen en referenties
    • Inleidingsfoto: Matwdg, Pixabay

    Reageer op het artikel "McCoy's Premier League Darts 2012"

    Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
    Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
    Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
    Infoteur: Rva03
    Laatste update: 01-12-2016
    Rubriek: Sport
    Subrubriek: Overige sport
    Bronnen en referenties: 1
    Schrijf mee!