InfoNu.nl > Sport > Voetbal > Speelschema en Uitslagen Costa Rica - WK Voetbal 2014

Speelschema en Uitslagen Costa Rica - WK Voetbal 2014

Costa Rica neemt voor de vierde keer deel aan het Wereldkampioenschap voetbal in Brazilië. In een zware groep met de Verenigde Staten en Mexico wist het knap als tweede te eindigen en hiermee rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal 2014 in Brazilië af te dwingen. Costa Rica speelt zijn eerste wedstrijd op 14-06-14 tegen Uruguay. Verder speelt het nog wedstrijden tegen Engeland en Italië.

Costa Rica

Costa Rica deed voor het eerst mee aan het Wereldkampioenschap voetbal in 1990 en haalde meteen de tweede ronde. De deelnames in 2002 en 2006 waren minder succesvol. Beide keren vloog Costa Rica er in de eerste ronde eruit. Costa Rica speelde zijn allereerste interland op 14-09-1921 tegen El Salvador en wist deze wedstrijd met 7-0 te winnen. De grootste overwinning werd geboekt op 10-12-1946 tegen Puerto Rico (12-0). De grootste nederlaag werd ooit geleden op 17-08-1975 tegen Mexico (7-0). De sterspeler van Costa Rica is Brian Ruiz.

The Road to Brasil 2014

In de kwalificaties van de CONCACAF (Noord en Midden Amerikaanse voetbalbond) heeft Costa Rica zich in de laatste ronde knap als tweede van de groep zich weten te plaatsen voor het Wereldkampioenschap voetbal 2014 in Brazilië. In de derde ronde zat Costa Rica ook in een groep met Mexico. Mexico wist toen alle wedstrijden te winnen en Costa Rica eindigde daarin als tweede. In de vierde ronde waren de rollen omgedraaid. Mexico wist weinig punten te halen en Costa Rica wist knap als tweede te eindigen, boven Honduras en Mexico (die play off wedstrijden moesten spelen), waardoor het WK voetbal 2014 in Brazilië een feit was.

Derde ronde Groep B

LandWedstrijdenWinstGelijkVerliesPuntenDoel+Doel-
Mexico660018152
Costa Rica631210145
El Salvador61235811
Guyana60151524

Vierde ronde

LandWedstrijdenWinstGelijkVerliesPuntenDoel+Doel-
Verenigde Staten1071222158
Costa Rica1053218137
Honduras10433151312
Mexico102531179
Panama1015481014
Jamaica100555513

Poule D

Hieronder vind je het complete speelschema en de uitslagen uit Poule D waarin Uruguay, Costa Rica, Engeland en Italië het tegen elkaar opnemen voor een plek in de achtstefinales.
DatumSpeeltijd NLThuisUitUitslag
14-06-1421:00UruguayCosta Rica1-3
14-06-1424:00EngelandItalië1-2
19-06-1421:00UruguayEngeland2-1
20-06-1418:00IatliëCosta Rica0-1
24-06-1418:00ItaliëUruguay0-1
24-06-1418:00Costa RicaEngeland0-0

Achtste Finale

DatumSpeeltijd NLThuisUitUitslag
29-06-1422:00Costa RicaGriekenland1-1 Costa Rica wns

Kwart Finale

DatumSpeeltijd NLThuisUitUitslag
05-07-1422:00NederlandCosta Rica0-0 Nederland wns

WK wedstrijd statistieken

Hieronder vind je de statistieken van alle wedstrijden die Costa Rica op een WK gespeeld heeft.
WedstrijdenGewonnenGelijkVerlorenPuntenGoals +Goals -
10316101221

WK deelname statistieken

Hieronder vind je de statistieken van alle WK deelnames van Costa Rica.
DeelnameGewonnenFinales1/2 Finales
3000

Head to Head WK

Hieronder vind je de statistieken van alle tegenstanders uit Poule D waar Costa Rica ooit op een WK tegen heeft gespeeld.
LandWedstrijdenWinstGelijkVerlorenGoals +Goals -
Uruguay000000
Engeland000000
Italië000000

Head to Head alle interlands

Hieronder vind je de statistieken van alle tegenstanders uit Poule D waar Costa Rica ooit tegen heeft gespeeld.
LandWedstrijdenWinstGelijkVerlorenGoals +Goals -
Uruguay8026815
Engeland000000
Italië100101

Lees verder

© 2014 - 2017 Jerommeke31, het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Speelschema WK 2014 Brazilië: loting, programma en uitslagenSpeelschema WK 2014 Brazilië: loting, programma en uitslagenSpeelschema WK voetbal 2014 Brazilië: loting, speelschema en uitslagen. In 2014 vindt het WK 2014 plaats in Brazilië, he…
Kwalificatie WK 2014 intercontinentale play-offsKwalificatie WK 2014 intercontinentale play-offsKwalificatie WK 2014 intercontinentale play-offs. Als de kwalificaties voor het WK voetbal 2014 in de verschillende were…
Speelschema en Uitslagen Mexico - WK Voetbal 2014Mexico heeft zich via play off wedstrijden tegen Nieuw-Zeeland weten te plaatsen voor het Wereldkampioenschap voetbal in…
WK voetbal speelschema 2014WK voetbal speelschema 2014Van 12 juni tot 13 juli 2014 vinden de Wereldkampioenschappen voetbal plaats. De kampioenschappen worden gehouden in Bra…
WK voetbal 2009 onder 20 jaar: standen en uitslagenWK voetbal 2009 onder 20 jaar: standen en uitslagenHet FIFA wereldkampioenschap voetbal voor spelers tot 21 jaar wordt in 2009 in Egypte gehouden. 24 Teams strijden om de…
Bronnen en referenties
  • www.fifa.com
  • www.wikipedia.nl

Reageer op het artikel "Speelschema en Uitslagen Costa Rica - WK Voetbal 2014"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Infoteur: Jerommeke31
Laatste update: 06-07-2014
Rubriek: Sport
Subrubriek: Voetbal
Special: WK voetbal 2014 Brazilië
Bronnen en referenties: 2
Schrijf mee!