InfoNu.nl > Sport > Voetbal > Eredivisie seizoen 2019/20: speelschema, teams en speeldata

Eredivisie seizoen 2019/20: speelschema, teams en speeldata

Eredivisie seizoen 2019/20: speelschema, teams en speeldata Het 64ste seizoen van de eredivisie start op vrijdag 2 augustus 2019 en eindigt op zondag 10 mei 2020. In 32 weken tijd werken alle clubs 34 wedstrijden af. Het aantal teams is nog hetzelfde als voorgaande jaren - hoewel de KNVB een andere opzet wil om de competitie spannender en aantrekkelijker te maken - maar de ticketverdeling voor zowel Europees voetbal als promotie/degradatie is wel anders. Ook worden er vanaf 2019/2020 wedstrijden op zondagavond om 20:00 gespeeld, opdat teams die doordeweeks (vooral donderdag) Europees hebben gespeeld wat meer rust krijgen. Bij alle wedstrijden is weer een videoscheidsrechter (VAR) aanwezig. Met 34 titels is Ajax recordhouder en titelverdediger.

Eredivisie 2019/2020


Eredivisie 2019/2020 - algemeen

Data

De eredivisie start in 2019 op vrijdag 2 augustus en eindigt voor alle clubs in 2020 op zondag 10 mei. De data van de wedstrijden zijn besloten in overleg met onder andere clubs, gemeenten (en andere lokale instanties), supporters en zendgemachtigden. Van de 34 speelrondes vinden er 33 in het weekend plaats en is er één doordeweekse speelronde, in april.

Verdeling Europese tickets en degradatie

Met dank aan de goede Europese prestaties van Ajax in 2018/2019 hebben de Nederlandse teams een betere uitgangspositie gekregen met betrekking tot tickets voor Europees voetbal. Op basis van de eindklassering aan het einde van het eredivisieseizoen 2019/2020 worden de tickets voor Europees voetbal 2020/2021 en promotie/degradatie als volgt verdeeld:
  • Nummer 1: landskampioen, groepsfase Champions League (CL)
  • Nummer 2: tweede voorronde Champions League (CL)
  • Nummer 3: derde voorronde Europa League (EL)
  • Nummers 4-7: play-offs voor tweede voorronde Europa League (EL)*
  • Nummers 8-15: handhaving in de Eredivisie
  • Nummer 16: play-offs degradatie
  • Nummers 17 & 18: degradatie
  • Bekerwinnaar: groepsfase Europa League (EL)

*Als de bekerwinnaar eindigt ergens tussen de nummer één en de nummer zeven kunnen de tickets voor Europees voetbal een plek naar beneden schuiven (dus dat de nummer acht ook play-offs voor de voorronde van de Europa League mag spelen)

Ideeën voor nieuwe opzet Eredivisie

De clubs vinden het wenselijk om de opzet van de Eredivisie te veranderen. Hoofdreden voor het veranderen van de opzet is om zoveel mogelijk wedstrijden te krijgen waarin gelijkwaardige tegenstanders tegenover elkaar staan. Hierdoor zouden de wedstrijden ook spannender worden (voor het publiek). De clubs zijn met twee nieuwe ideeën voor de opzet van de eredivisie gekomen. Deze voorstellen houden in dat er halverwege de competitie verschillende poules, op basis van de eindklassering van de eerste seizoenshelft, gevormd worden waarin gespeeld wordt voor het landskampioenschap en Europese tickets / Europese tickets en handhaving / handhaving, nacompetitie en degradatie. In deze poules zou elk team nog twee keer tegen elk ander team spelen. Hoewel beide voorstellen het nog niet hebben gehaald , worden deze plannen wel verder uitgewerkt om in een latere editie van de Eredivisie toe te passen.

In andere landen zijn zulke veranderingen al doorgevoerd. Een voorbeeld hiervan is in België te vinden. In België spelen de clubs eigenlijk twee keer een halve competitie: na dertig wedstrijden worden alle punten gehalveerd en spelen clubs in poules met gelijkwaardige tegenstanders verder.

Teams in de eredivisie

De volgende achttien teams doen mee aan de eredivisie 2019/2020:
  • ADO Den Haag
  • Ajax
  • AZ
  • FC Emmen
  • Feyenoord
  • Fortuna Sittard
  • FC Groningen
  • FC Twente
  • FC Utrecht
  • sc Heerenveen
  • Heracles Almelo
  • PEC Zwolle
  • PSV
  • RKC Waalwijk
  • Sparta Rotterdam
  • Vitesse
  • VVV Venlo
  • Willem II

Speelschema en speeldata Eredivisie 2019/2020


Speelronde 1 - 2, 3 en 4 augustus
  • Vrijdag 2 augustus (20:00), PEC Zwolle - Willem II
  • Zaterdag 3 augustus (18:30), Vitesse - Ajax
  • Zaterdag 3 augustus (18:30), FC Emmen - FC Groningen
  • Zaterdag 3 augustus (20:45), VVV-Venlo - RKC Waalwijk
  • Zaterdag 3 augustus (20:45), FC Twente - PSV
  • Zondag 4 augustus (12:15), Heracles Almelo - sc Heerenveen
  • Zondag 4 augustus (14:30), ADO Den Haag - FC Utrecht
  • Zondag 4 augustus (14:30), Feyenoord - Sparta
  • Zondag 4 augustus (16:45), AZ - Fortuna Sittard

Speelronde 2 - 9, 10 en 11 augustus
  • Vrijdag 9 augustus (20:00), Sparta - VVV-Venlo
  • Zaterdag 10 augustus (18:30), FC Groningen - FC Twente
  • Zaterdag 10 augustus (18:30), Ajax - FC Emmen*
  • Zaterdag 10 augustus (20:45), PSV - ADO Den Haag*
  • Zaterdag 10 augustus (20:45), Willem II - Vitesse
  • Zondag 11 augustus (12:15), Fortuna Sittard - Heracles Almelo
  • Zondag 11 augustus (14:30), sc Heerenveen - Feyenoord
  • Zondag 11 augustus (14:30), RKC Waalwijk - AZ
  • Zondag 11 augustus (16:45), FC Utrecht - PEC Zwolle

*Als PSV donderdag 8 augustus speelt in de Europa League, dan gaat de wedstrijd van PSV naar zondag 11 augustus (16:45) en de wedstrijd van Ajax naar 19:45.

Speelronde 3 - 16, 17 en 18 augustus
  • Vrijdag 16 augustus (20:00), Vitesse - PEC Zwolle
  • Zaterdag 17 augustus (18:30), VVV-Venlo - Ajax*
  • Zaterdag 17 augustus (18:30), ADO Den Haag - Sparta
  • Zaterdag 17 augustus (20:45), Heracles Almelo - PSV*
  • Zaterdag 17 augustus (20:45), FC Emmen - sc Heerenveen
  • Zondag 18 augustus (12:15), Fortuna Sittard - Willem II
  • Zondag 18 augustus (14:30), Feyenoord - FC Utrecht
  • Zondag 18 augustus (14:30), FC Twente - RKC Waalwijk*
  • Zondag 18 augustus (16:45), AZ - FC Groningen

*Als PSV donderdag 15 augustus speelt in de Europa League, dan gaat de wedstrijd van PSV naar zondag 18 augustus (16:45), de wedstrijd van Ajax naar 19:45 en de wedstrijd van FC Twente naar zaterdag 17 augustus (19:45).

Speelronde 4 - 24 en 25 augustus*
  • Zaterdag 24 augustus (18:30), Willem II - FC Emmen
  • Zaterdag 24 augustus (19:45), Heracles Almelo - Vitesse
  • Zaterdag 24 augustus (19:45), PSV - FC Groningen**
  • Zaterdag 24 augustus (20:45), sc Heerenveen - FC Twente
  • Zondag 25 augustus (12:15), RKC Waalwijk - ADO Den Haag
  • Zondag 25 augustus (14:30), PEC Zwolle - Sparta
  • Zondag 25 augustus (14:30), FC Utrecht - VVV-Venlo ***
  • Zondag 25 augustus (16:45), Feyenoord - AZ****

*De teams die Europees voetbal spelen hebben de mogelijkheid gehad om wedstrijden van de vierde speelronde door te schuiven naar eind september. Zo speelt bijvoorbeeld Ajax namelijk Europese kwalificatie voor en na het weekend van de vierde speelronde.
**Als PSV donderdag 22 augustus speelt in de Europa League, dan gaat de wedstrijd van PSV naar zondag 25 augustus.
***Als FC Utrecht donderdag 22 augustus speelt in de Europa League, dan gaat de wedstrijd naar woensdag 23 september.
****Als Feyenoord of AZ donderdag 22 augustus speelt in de Europa League, dan gaat de wedstrijd naar woensdag 23 september.

Speelronde 5 - 30 en 31 augustus en 1 september
  • Vrijdag 30 augustus (20:00), FC Emmen - PEC Zwolle
  • Zaterdag 31 augustus (18:30), sc Heerenveen - Fortuna Sittard
  • Zaterdag 31 augustus (19:45), RKC Waalwijk - PSV*
  • Zaterdag 31 augustus (19:45), FC Groningen - Heracles Almelo
  • Zaterdag 31 augustus (20:45), ADO Den Haag - VVV-Venlo
  • Zondag 1 september (12:15), FC Twente - FC Utrecht
  • Zondag 1 september (14:30), Sparta - Ajax
  • Zondag 1 september (14:30), Vitesse - AZ
  • Zondag 1 september (16:45), Willem II - Feyenoord

*Als PSV donderdag 29 augustus speelt in de Europa League, dan gaat de wedstrijd van PSV naar zondag 1 september.

Speelronde 6 - 14 en 15 september
  • Zaterdag 14 september (18:30), AZ - Sparta
  • Zaterdag 14 september (18:30), PSV - Vitesse
  • Zaterdag 14 september (19:45), VVV-Venlo - FC Groningen
  • Zaterdag 14 september (20:45), FC Utrecht - FC Emmen
  • Zaterdag 14 september (20:45), Ajax - sc Heerenveen
  • Zondag 15 september (12:15), PEC Zwolle - RKC Waalwijk
  • Zondag 15 september (14:30), Feyenoord - ADO Den Haag
  • Zondag 15 september (14:30), Heracles Almelo - Willem II
  • Zondag 15 september (16:45), Fortuna Sittard - FC Twente

Speelronde 7 - 20, 21 en 22 september
  • Vrijdag 20 september (20:00), FC Twente - Heracles Almelo
  • Zaterdag 21 september (18:30), Sparta - RKC Waalwijk
  • Zaterdag 21 september (19:45), Willem II - VVV-Venlo
  • Zaterdag 21 september (19:45), FC Groningen - PEC Zwolle
  • Zaterdag 21 september (20:45), Vitesse - Fortuna Sittard
  • Zondag 22 september (12:15), ADO - AZ
  • Zondag 22 september (14:30), PSV - Ajax
  • Zondag 22 september (14:30), sc Heerenveen - FC Utrecht
  • Zondag 22 september (16:45), FC Emmen - Feyenoord

Speelronde 4 - inhaalmogelijkheid*
  • Woensdag 25 september (), Ajax - Fortuna Sittard

*De teams die Europees voetbal spelen hebben de mogelijkheid gehad om wedstrijden van de vierde speelronde door te schuiven naar eind september. Zo speelt bijvoorbeeld Ajax namelijk Europese kwalificatie voor en na het weekend van de vierde speelronde.

Speelronde 8 - 27, 28 en 29 september
  • Vrijdag 27 september (20:00), FC Emmen - ADO Den Haag
  • Zaterdag 28 september (18:30), AZ - Heracles Almelo
  • Zaterdag 28 september (18:30), PEC Zwolle - PSV
  • Zaterdag 28 september (20:45), Ajax - FC Groningen
  • Zaterdag 28 september (20:45), Fortuna Sittard - Sparta
  • Zondag 29 september (12:15), Feyenood - FC Twente
  • Zondag 29 september (14:30), RKC Waalwijk - Vitesse
  • Zondag 29 september (14:30), FC Utrecht - Willem II
  • Zondag 29 september (16:45), VVV-Venlo - sc Heerenveen

Speelronde 9 - 4, 5 en 6 oktober
  • Vrijdag 4 oktober (20:00), FC Groningen - RKC Waalwijk
  • Zaterdag 5 oktober (18:30), Heracles Almelo - FC Emmen
  • Zaterdag 5 oktober (19:45), Sparta - FC Twente
  • Zaterdag 5 oktober (19:45), PSV - VVV-Venlo
  • Zaterdag 5 oktober (20:45), sc Heerenveen - PEC Zwolle
  • Zondag 6 oktober (12:15), ADO Den Haag - Ajax
  • Zondag 6 oktober (14:30), Fortuna Sittard - Feyenoord
  • Zondag 6 oktober (14:30), Vitesse - FC Utrecht
  • Zondag 6 oktober (16:45), Willem II - AZ

Speelronde 10 - 19 en 20 oktober
  • Zaterdag 19 oktober (18:30), FC Utrecht - PSV
  • Zaterdag 19 oktober (18:30), AZ - sc Heerenveen
  • Zaterdag 19 oktober (19:45), FC Twente - Willem II
  • Zaterdag 19 oktober (20:45), RKC Waalwijk - Ajax
  • Zaterdag 19 oktober (20:45), VVV-Venlo - Vitesse
  • Zondag 20 oktober (12:15), PEC Zwolle - ADO Den Haag
  • Zondag 20 oktober (14:30), FC Groningen - Sparta
  • Zondag 20 oktober (14:30), FC Emmen - Fortuna Sittard
  • Zondag 20 oktober (16:45), Feyenoord - Heracles Almelo

Speelronde 11 - 25, 26 en 27 oktober
  • Vrijdag 25 oktober (20:00), FC Twente - FC Emmen
  • Zaterdag 26 oktober (18:30), Willem II - RKC Waalwijk
  • Zaterdag 26 oktober (19:45), Vitesse - ADO Den Haag
  • Zaterdag 26 oktober (19:45), Fortuna Sittard - VVV-Venlo
  • Zaterdag 26 oktober (20:45), Heracles Almelo - PEC Zwolle
  • Zondag 27 oktober (12:15), sc Heerenveen - FC Groningen
  • Zondag 27 oktober (14:30), Sparta - FC Utrecht
  • Zondag 27 oktober (14:30), PSV - AZ
  • Zondag 27 oktober (16:45), Ajax - Feyenoord

Speelronde 12 - 2 en 3 november
  • Zaterdag 2 november (18:30), Sparta - PSV
  • Zaterdag 2 november (18:30), RKC Waalwijk - Heracles Almelo
  • Zaterdag 2 november (19:45), FC Utrecht - Fortuna Sittard
  • Zaterdag 2 november (20:45), AZ - FC Twente
  • Zaterdag 2 november (20:45), PEC Zwolle - Ajax
  • Zondag 3 november (12:15), FC Emmen - Vitesse
  • Zondag 3 november (14:30), VVV-Venlo - Feyenoord
  • Zondag 3 november (14:30), FC Groningen - Willem II
  • Zondag 3 november (16:45), ADO Den Haag - sc Heerenveen

Speelronde 13 - 8, 9 en 10 november
  • Vrijdag 8 november (20:00), Vitesse - FC Groningen
  • Zaterdag 9 november (18:30), sc Heerenveen - Sparta
  • Zaterdag 9 november (19:45), Willem II - PSV
  • Zaterdag 9 november (19:45), Fortuna Sittard - ADO Den Haag
  • Zaterdag 9 november (20:45), Heracles Almelo - VVV-Venlo
  • Zondag 10 november (12:15), FC Twente - PEC Zwolle
  • Zondag 10 november (14:30), AZ - FC Emmen
  • Zondag 10 november (14:30), Ajax - FC Utrecht
  • Zondag 10 november (16:45), Feyenoord - RKC Waalwijk

Speelronde 14 - 23 en 24 november
  • Zaterdag 23 november (18:30), FC Utrecht - AZ
  • Zaterdag 23 november (18:30), PSV - sc Heerenveen
  • Zaterdag 23 november (19:45), PEC Zwolle - Fortuna Sittard
  • Zaterdag 23 november (20:45), Ajax - Heracles Almelo
  • Zaterdag 23 november (20:45), ADO Den Haag - Willem II
  • Zondag 24 november (12:15), FC Groningen - Feyenoord
  • Zondag 24 november (14:30), RKC Waalwijk - FC Emmen
  • Zondag 24 november (14:30), VVV-Venlo - FC Twente
  • Zondag 24 november (16:45), Sparta - Vitesse

Speelronde 15 - 29 en 30 november en 1 december
  • Vrijdag 29 november (20:00), sc Heerenveen - Vitesse
  • Zaterdag 30 november (18:30), Willem II - Sparta
  • Zaterdag 30 november (19:45), Fortuna Sittard - FC Groningen
  • Zaterdag 30 november (19:45), FC Emmen - PSV
  • Zaterdag 30 november (20:45), Heracles Almelo - ADO Den Haag
  • Zondag 1 december (12:15), Feyenoord - PEC Zwolle
  • Zondag 1 december (14:30), FC Twente - Ajax
  • Zondag 1 december (14:30), AZ - VVV-Venlo
  • Zondag 1 december (16:45), FC Utrecht - RKC Waalwijk

Speelronde 16 - 6, 7 en 8 december
  • Vrijdag 6 december (20:00), VVV-Venlo - FC Emmen
  • Zaterdag 7 december (18:30), Ajax - Willem II
  • Zaterdag 7 december (18:30), ADO Den Haag - FC Twente
  • Zaterdag 7 december (20:45), PSV - Fortuna Sittard
  • Zaterdag 7 december (20:45), PEC Zwolle - AZ
  • Zondag 8 december (12:15), Vitesse - Feyenoord
  • Zondag 8 december (14:30), RKC Waalwijk - sc Heerenveen
  • Zondag 8 december (14:30), FC Groningen - FC Utrecht
  • Zondag 8 december (16:45), Sparta - Heracles Almelo

Speelronde 17 - 13, 14 en 15 december
  • Vrijdag 13 december (20:00), sc Heerenveen - Willem II
  • Zaterdag 14 december (18:30), ADO Den Haag - FC Groningen
  • Zaterdag 14 december (19:45), Fortuna Sittard - RKC Waalwijk
  • Zaterdag 14 december (19:45), VVV-Venlo - PEC Zwolle
  • Zaterdag 14 december (20:45), FC Twente - Vitesse
  • Zondag 15 december (12:15), AZ - Ajax
  • Zondag 15 december (14:30), Feyenoord - PSV
  • Zondag 15 december (14:30), FC Emmen - Sparta
  • Zondag 15 december (16:45), Heracles Almelo - FC Utrecht

Speelronde 18 - 20, 21 en 22 december
  • Vrijdag 20 december (20:00), RKC Waalwijk - FC Twente
  • Zaterdag 21 december (18:30), sc Heerenveen - Heracles Almelo
  • Zaterdag 21 december (19:45), Sparta - AZ
  • Zaterdag 21 december (19:45), PSV - PEC Zwolle
  • Zaterdag 21 december (20:45), Willem II - Fortuna Sittard
  • Zondag 22 december (12:15), Ajax - ADO Den Haag
  • Zondag 22 december (14:30), FC Utrecht - Feyenoord
  • Zondag 22 december (14:30), FC Groningen - FC Emmen
  • Zondag 22 december (16:45), Vitesse - VVV-Venlo

Speelronde 19 - 17, 18 en 19 januari
  • Vrijdag 17 januari (20:00), PEC Zwolle - FC Utrecht
  • Zaterdag 18 januari (18:30), Fortuna Sittard - Vitesse
  • Zaterdag 18 januari (19:45), Feyenoord - sc Heerenveen
  • Zaterdag 18 januari (19:45), FC Twente - FC Groningen
  • Zaterdag 18 januari (20:45), AZ - Willem II
  • Zondag 19 januari (12:15), VVV-Venlo - PSV
  • Zondag 19 januari (14:30), Ajax - Sparta
  • Zondag 19 januari (14:30), FC Emmen - Heracles Almelo
  • Zondag 19 januari (16:45), ADO Den Haag - RKC Waalwijk

Speelronde 20 - 24, 25 en 26 januari
  • Vrijdag 24 januari (20:00), FC Utrecht - ADO Den Haag
  • Zaterdag 25 januari (18:30), sc Heerenveen - AZ
  • Zaterdag 25 januari (19:45), RKC Waalwijk - VVV-Venlo
  • Zaterdag 25 januari (19:45), Heracles Almelo - Feyenoord
  • Zaterdag 25 januari (20:45), Sparta - Fortuna Sittard
  • Zondag 26 januari (12:15), Vitesse - FC Emmen
  • Zondag 26 januari (14:30), FC Groningen - Ajax
  • Zondag 26 januari (14:30), Willem II - PEC Zwolle
  • Zondag 26 januari (16:45), PSV - FC Twente

Speelronde 21 - 31 januari en 1 en 2 februari
  • Vrijdag 31 januari (20:00), AZ - RKC Waalwijk
  • Zaterdag 1 februari (18:30), ADO Den Haag - Vitesse
  • Zaterdag 1 februari (19:45), Feyenoord - FC Emmen
  • Zaterdag 1 februari (19:45), FC Twente - Sparta
  • Zaterdag 1 februari (20:45), PEC Zwolle - FC Groningen
  • Zondag 2 februari (12:15), Willem II - Heracles Almelo
  • Zondag 2 februari (14:30), Fortuna Sittard - sc Heerenveen
  • Zondag 2 februari (14:30), VVV-Venlo - FC Utrecht
  • Zondag 2 februari (16:45), Ajax - PSV

Speelronde 22 - 7, 8 en 9 februari
  • Vrijdag 7 februari (20:00), Heracles Almelo - Fortuna Sittard
  • Zaterdag 8 februari (18:30), FC Groningen - Vitesse
  • Zaterdag 8 februari (19:45), PSV - Willem II
  • Zaterdag 8 februari (19:45), sc Heerenveen - VVV-Venlo
  • Zaterdag 8 februari (20:45), RKC Waalwijk - PEC Zwolle
  • Zondag 9 februari (12:15), FC Utrecht - Ajax
  • Zondag 9 februari (14:30), Sparta - ADO Den Haag
  • Zondag 9 februari (14:30), AZ - Feyenoord
  • Zondag 9 februari (16:45), FC Emmen - FC Twente

Speelronde 23 - 14, 15 en 16 februari
  • Vrijdag 14 februari (20:00), Willem II - FC Utrecht
  • Zaterdag 15 februari (18:30), VVV-Venlo - Heracles Almelo
  • Zaterdag 15 februari (19:45), FC Twente - AZ
  • Zaterdag 15 februari (19:45), ADO Den Haag - PSV
  • Zaterdag 15 februari (20:45), Fortuna Sittard - FC Emmen
  • Zondag 16 februari (12:15), Vitesse - sc Heerenveen
  • Zondag 16 februari (14:30), Sparta - FC Groningen
  • Zondag 16 februari (14:30), Ajax - RKC Waalwijk
  • Zondag 16 februari (16:45), PEC Zwolle - Feyenoord

Speelronde 24 - 21, 22 en 23 februari
  • Vrijdag 21 februari (20:00), RKC Waalwijk - Sparta
  • Zaterdag 22 februari (18:30), FC Emmen - Willem II
  • Zaterdag 22 februari (19:45), AZ - PEC Zwolle
  • Zaterdag 22 februari (19:45), Feyenoord - Fortuna Sittard
  • Zaterdag 22 februari (20:45), FC Groningen - VVV-Venlo
  • Zondag 23 februari (12:15), FC Utrecht - FC Twente
  • Zondag 23 februari (14:30), Vitesse - PSV
  • Zondag 23 februari (14:30), sc Heerenveen - ADO Den Haag
  • Zondag 23 februari (16:45), Heracles Almelo - Ajax

Speelronde 25 - 28 en 29 februari en 1 maart
  • Vrijdag 28 februari (20:00), Willem II - FC Groningen
  • Zaterdag 29 februari (18:30), ADO Den Haag - Heracles Almelo
  • Zaterdag 29 februari (19:45), VVV-Venlo - Fortuna Sittard
  • Zaterdag 29 februari (19:45), PEC Zwolle - Vitesse
  • Zaterdag 29 februari (20:45), FC Twente - sc Heerenveen
  • Zondag 1 maart (12:45), RKC Waalwijk - FC Utrecht
  • Zondag 1 maart (14:30), PSV - Feyenoord
  • Zondag 1 maart (14:30), Sparta - FC Emmen
  • Zondag 1 maart (16:45), Ajax - AZ

Speelronde 26 - 6, 7 en 8 maart
  • Vrijdag 6 maart (20:00), Fortuna Sittard - PEC Zwolle
  • Zaterdag 7 maart (18:30), FC Emmen - VVV-Venlo
  • Zaterdag 7 maart (19:45), sc Heerenveen - Ajax
  • Zaterdag 7 maart (19:45), AZ - ADO Den Haag
  • Zaterdag 7 maart (20:45),Vitesse - FC Twente
  • Zondag 8 maart (12:15), FC Utrecht - Sparta
  • Zondag 8 maart (14:30), Heracles Almelo - RKC Waalwijk
  • Zondag 8 maart (14:30), Feyenoord - Willem II
  • Zondag 8 maart (16:45), FC Groningen - PSV

Speelronde 27 - 13, 14 en 15 maart
  • Vrijdag 13 maart (20:00), ADO Den Haag - Fortuna Sittard
  • Zaterdag 14 maart (18:30), Willem II - sc Heerenveen
  • Zaterdag 14 maart (19:45), Ajax - FC Twente
  • Zaterdag 14 maart (19:45), PEC Zwolle - Heracles Almelo
  • Zaterdag 14 maart (20:45), FC Utrecht - Vitesse
  • Zondag 15 maart (12:15), Sparta - Feyenoord
  • Zondag 15 maart (14:30), PSV - FC Emmen
  • Zondag 15 maart (14:30), VVV-Venlo - AZ
  • Zondag 15 maart (16:45), RKC Waalwijk - FC Groningen

Speelronde 28 - 20, 21 en 22 maart
  • Vrijdag 20 maart (20:00), Heracles Almelo - Sparta
  • Zaterdag 21 maart (18:30), FC Twente - ADO Den Haag
  • Zaterdag 21 maart (19:45), PEC Zwolle - VVV-Venlo
  • Zaterdag 21 maart (19:45), Vitesse - Willem II
  • Zaterdag 21 maart (20:45), sc Heerenveen - RKC Waalwijk
  • Zondag 22 maart (12:15), Fortuna Sittard - PSV
  • Zondag 22 maart (14:30), Feyenoord - Ajax
  • Zondag 22 maart (14:30), FC Groningen - AZ
  • Zondag 22 maart (16:45), FC Emmen - FC Utrecht

Speelronde 29 - 3, 4 en 5 april
  • Zaterdag 4 april (18:30), Sparta - sc Heerenveen
  • Zaterdag 4 april (18:30), VVV-Venlo - Willem II
  • Zaterdag 4 april (19:45), PSV - Heracles Almelo
  • Zaterdag 4 april (20:45), FC Utrecht - FC Groningen
  • Zaterdag 4 april (20:45), AZ - Vitesse
  • Zondag 5 april (12:15), RKC Waalwijk - Feyenoord
  • Zondag 5 april (14:30), ADO Den Haag - FC Emmen
  • Zondag 5 april (14:30), Ajax - PEC Zwolle
  • Zondag 5 april (16:45), FC Twente - Fortuna Sittard

Speelronde 30 - 10, 11 en 12 april
  • Vrijdag 10 april (20:00), FC Groningen - sc Heerenveen
  • Zaterdag 11 april (18:30), Vitesse - RKC Waalwijk
  • Zaterdag 11 april (19:45), Feyenoord - VVV-Venlo
  • Zaterdag 11 april (19:45), Heracles Almelo - AZ
  • Zaterdag 11 april (20:45), Willem II - ADO Den Haag
  • Zondag 12 april (12:15), PSV - Sparta
  • Zondag 12 april (14:30), FC Emmen - Ajax
  • Zondag 12 april (14:30), Fortuna Sittard - FC Utrecht
  • Zondag 12 april (16:45), PEC Zwolle - FC Twente

Speelronde 31 - 21, 22 en 23 april
  • Dinsdag 21 april (18:30), AZ - PSV
  • Dinsdag 21 april (20:45), Sparta - PEC Zwolle
  • Woensdag 22 april (18:30), RKC Waalwijk - Willem II
  • Woensdag 22 april (18:30), ADO Den Haag - Feyenoord
  • Woensdag 22 april (19:45), FC Groningen - Fortuna Sittard
  • Woensdag 22 april (20:45), sc Heerenveen - FC Emmen
  • Woensdag 22 april (20:45), FC Utrecht - Heracles Almelo
  • Donderdag 23 april (18:30), FC Twente - VVV-Venlo
  • Donderdag 23 april (20:45), Ajax - Vitesse

Speelronde 32 - 25 en 26 april
  • Zaterdag 25 april (18:30), PSV - FC Utrecht
  • Zaterdag 25 april (18:30), Fortuna Sittard - AZ
  • Zaterdag 25 april (19:45), FC Emmen - RKC Waalwijk
  • Zaterdag 25 april (20:45), Feyenoord - FC Groningen
  • Zaterdag 25 april (20:45), PEC Zwolle - sc Heerenveen
  • Zondag 26 april (12:15), Heracles Almelo - FC Twente
  • Zondag 26 april (14:30), Willem II - Ajax
  • Zondag 26 april (14:30), VVV-Venlo - ADO Den Haag
  • Zondag 26 april (16:45), Vitesse - Sparta

Speelronde 33 - 3 mei
  • Zondag 3 mei (14:30), sc Heerenveen - PSV
  • Zondag 3 mei (14:30), Sparta - Willem II
  • Zondag 3 mei (14:30), AZ - FC Utrecht
  • Zondag 3 mei (14:30), RKC Waalwijk - Fortuna Sittard
  • Zondag 3 mei (14:30), PEC Zwolle - FC Emmen
  • Zondag 3 mei (14:30), Ajax - VVV-Venlo
  • Zondag 3 mei (14:30), Vitesse - Heracles Almelo
  • Zondag 3 mei (14:30), FC Groningen - ADO Den Haag
  • Zondag 3 mei (14:30), FC Twente - Feyenoord

Speelronde 34 - 10 mei
  • Zondag 10 mei (14:30), FC Utrecht - sc Heerenveen
  • Zondag 10 mei (14:30), Feyenoord - Vitesse
  • Zondag 10 mei (14:30), Willem II - FC Twente
  • Zondag 10 mei (14:30), PSV - RKC Waalwijk
  • Zondag 10 mei (14:30), Fortuna Sittard - Ajax
  • Zondag 10 mei (14:30), Heracles Almelo - FC Groningen
  • Zondag 10 mei (14:30), VVV-Venlo - Sparta
  • Zondag 10 mei (14:30), ADO Den Haag - PEC Zwolle
  • Zondag 10 mei (14:30), FC Emmen - AZ

Eredivisie 2019/2020 live op tv

FOX Sports zendt alle wedstrijden van de Eredivisie live uit. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van de kanalen FOX Sports 1, FOX Sports 3 en FOX Sports 5. Voorafgaand en na afloop van de wedstrijden worden de wedstrijden ook uitgebreid geanalyseerd. Daarnaast zendt de NOS samenvattingen van de gespeelde wedstrijden uit.

Lees verder

© 2018 - 2019 Lhcrf, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Speelschema Ajax seizoen 2019-2020Speelschema Ajax seizoen 2019-2020Ajax doet in het seizoen 2019-20 mee aan de voorronde van de Champions League, de TOTO KNVB beker en natuurlijk de Eredi…
Speelschema Feyenoord seizoen 2019-2020Speelschema Feyenoord seizoen 2019-2020Ondanks de derde plaats in de competitie van het seizoen 2018-19 lijkt de schwung eruit bij Feyenoord. In 2018 werd de b…
Speelschema PSV seizoen 2019-20Speelschema PSV seizoen 2019-20In het seizoen 2019-2020 speelt PSV in de voorronde van de Champions League, doet het mee aan de KNVB beker en speelt he…
Nacompetitie Eredivisie 2019: promotie/degradatieNacompetitie Eredivisie 2019: promotie/degradatieOp 10 mei 2019 start één van de kortste competities van het seizoen: de nacompetitie. Teams uit de Eredivisie en de Keuk…
Verplichte vrije dagen 2019 en 2020 en schoolvakantiesVerplichte vrije dagen 2019 en 2020 en schoolvakantiesWat zijn in 2019 en 2020 de verplichte vrije dagen en schoolvakanties, wat zijn de data? Wie werkt heeft bovenop deze ve…
Bronnen en referenties
  • Inleidingsfoto: Jarmoluk, Pixabay
  • https://www.programmaeredivisie.nl/speelschema-eredivisie/

Reageer op het artikel "Eredivisie seizoen 2019/20: speelschema, teams en speeldata"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Infoteur: Lhcrf
Laatste update: 23-06-2019
Rubriek: Sport
Subrubriek: Voetbal
Bronnen en referenties: 2
Schrijf mee!