InfoNu.nl > Sport > Kampioenschappen > Medaillespiegel Olympische Winterspelen 2018

Medaillespiegel Olympische Winterspelen 2018

Medaillespiegel Olympische Winterspelen 2018 De Olympische Winterspelen 2018 werden gehouden in Zuid-Korea van 9 t/m 25 februari 2018. Hoe de prestaties van de Nederlandse deelnemers zich verhouden met andere landen is af te lezen in de medaillespiegel. De medaillespiegel geeft weer hoe de Nederlandse prestaties zich verhouden ten opzichte van de wereld. Tijdens de eerste dagen van de Spelen 2018 stond Nederland meerdere malen op de eerste plaats. Uiteindelijk werd Nederland vijfde.

Medaillespiegel Olympische Winterspelen


De medaillespiegel

Zowel tijdens de Olympische Zomerspelen als tijden de Olympische Winterspelen wordt er een medailleklassement samengesteld. In dit klassement wordt eerst gekeken naar het aantal gouden medailles. Vervolgens wordt er gekeken naar het aantal zilveren en bronzen medailles. Het Internationaal Olympisch comité stelt geen officieel medailleklassement op, maar stelt wel een medailletabel ter beschikking vanaf 10 februari 2018.

Record van Canada

De Olympische Winterspelen van 2010 werd gehouden in de Canadese stad Vancouver. Tijdens de Olympische Winterspelen van 2010 werd er op 86 onderdelen gestreden om de Olympische medailles. Uiteindelijk wist gastland Canada de meeste Olympische medailles in de wacht te slepen. Daarmee was Canada het eerste gastland, na de Olympische Winterspelen van 1952, die het medailleklassement wist te winnen. Ook was Canada, met het winnen van veertien gouden medailles, het eerste land dat zoveel gouden medailles tijdens één Olympische Winterspelen wist te winnen. Ook Rusland wist in 2014 als gastland het medailleklassement te winnen, maar wist niet het record van veertien gouden medailles te overtreffen.

Medailleklassement Olympische Winterspelen 2018

PositieLandGoudZilverBronsTotaal
1 Noorwegen 14141139
2 Duitsland1410731
3Canada1181029
4Verenigde Staten 98623
5 Nederland 86620
6 Zweden76114
7 Zuid-Korea58417
8Zwitserland 56 415
9 Frankrijk54615
10Oostenrijk53614
11Japan 45 413
12Italië 32 510
13OAR 26 917
14Tsjechië 22 37
15 Wit Rusland2103
16China 16 29
17Slowakije 12 03
18Finland 11 46
18Groot Brittannië 10 45
20Polen 10 12
21Hongarije10 01
22Oekraïne10 01
23Australië 02 13
24Slovenië 01 12
25 België 01 01
26Nieuw Zeeland 00 22
26Spanje 00 22
28Kazastan 00 11
28Letland 00 11
28Lichtenstein 00 11
Na 102 van de 102 onderdelen. Voor het laatst bijgewerkt op 25 februari 2018 om 13:15

Er werden twee gouden medailles uitgereikt op het onderdeel tweemansbob en eveneens twee bronzen medailles op het tien kilometer langlauf voor vrouwen.

De top tien van de medaillespiegel Olympische Winterspelen 2018 aller tijden

In de medaillespiegel Olympische Winterspelen aller tijden zijn de medailles vanaf de eerste Winterspelen in Chamonix 1924 tot en met Zuid Korea 2018 meegenomen.

PositieLandGoudZilverBronsTotaal
1Noorwegen132125111368
2Verenigde Staten10511089304
3Duitsland928860240
4Sovjet-Unie785759194
5Canada736666199
6Oostenrijk648187232
7Zweden574655158
8Zwitserland554652153
9Rusland514644141
10 Nederland 45 44 41 130
Na 102 van de 102 onderdelen. Voor het laatst bijgewerkt op 25 februari 2018 om 13:34

Lees verder

© 2012 - 2018 Tekstschrijvert, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Medaillespiegel Paralympics 2018Medaillespiegel Paralympics 2018Van 9 maart tot en met 18 maart 2018 worden de Paralympische Winterspelen gehouden. De Paralympische Spelen, ook wel Par…
Medaillespiegel Olympische Zomerspelen 2016 in BraziliëMedaillespiegel Olympische Zomerspelen 2016 in BraziliëDe 28e editie van de Olympische Zomerspelen zullen in 2016 worden gehouden in Rio de Janeiro in Brazilië. Het is voor de…
Programma en uitslag bobsleeën Olympisch Spelen 2018Programma en uitslag bobsleeën Olympisch Spelen 2018Bobsleeën is één van de sporten die beoefend wordt tijdens de Olympische Winterspelen 2018 in de Zuid-Koreaanse stad Pye…
1500 meter mannen, Olympische Winterspelen 20181500 meter mannen, Olympische Winterspelen 2018De 1.500 meter langebaanschaatsen voor mannen stond voor dinsdag 13 februari 2018 op het programma van de Olympische Win…
Belgische deelnemers en prestaties, Olympische Spelen 2014Belgische deelnemers en prestaties, Olympische Spelen 2014In 2014 worden de Olympische spelen georganiseerd. Veel sporters bereiden zich intensief voor op hun deelname. Ook Belgi…
Bronnen en referenties
  • www.wikipedia.org
  • www.nos.nl
  • www.ad.nl
  • www.nusport.nl
  • https://www.ad.nl/dossier-olympische-winterspelen/wedkantoren-nederland-wint-minder-medailles-dan-in-sotsji~ab8afa8b/

Reageer op het artikel "Medaillespiegel Olympische Winterspelen 2018"

Plaats een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Reacties

Suus, 08-02-2014 19:49 #2
Finland heeft 41 gouden, 59 zilveren 56 brons medailles en dat is samen 561? Reactie infoteur, 09-02-2014
Beste Suus,

Dank voor de opmerkzaamheid en het doorgeven van deze wel heel vreemde uitkomst van het behaalde resultaat.

TekstSchrijverT

Hennie Hehsusius, 04-02-2014 11:22 #1
Mag ik vragen hoeveel medailles er in totaal uitgereikt gaan worden deze olympische winterspelen? Reactie infoteur, 06-02-2014
Goedemorgen Hennie,

Bedankt voor je vraag.

Er zijn 15 sporten waaraan deelgenomen kan worden. Daarnaast is het mogelijk om op onderdelen van deze sporten deel te nemen. Er zijn 98 wedstrijden waar een sporter een medaille kan winnen. Voor deze 98 wedstrijden zijn ongeveer 1.300 medailles beschikbaar.
Hoeveel medailles er daad werkelijk worden uitgereikt hangt af van het aantal sporters die aan deze 98 wedstrijden deelnemen en een medaille weten te veroveren.

TekstSchrijverT

Infoteur: Tekstschrijvert
Laatste update: 16-03-2018
Rubriek: Sport
Subrubriek: Kampioenschappen
Special: Olympische Winterspelen
Bronnen en referenties: 5
Reacties: 2
Schrijf mee!