Medaillespiegel Olympische Winterspelen 2018

Medaillespiegel Olympische Winterspelen 2018 De Olympische Winterspelen 2018 werden gehouden in Zuid-Korea van 9 t/m 25 februari 2018. Hoe de prestaties van de Nederlandse deelnemers zich verhouden met andere landen is af te lezen in de medaillespiegel. De medaillespiegel geeft weer hoe de Nederlandse prestaties zich verhouden ten opzichte van de wereld. Tijdens de eerste dagen van de Spelen 2018 stond Nederland meerdere malen op de eerste plaats. Uiteindelijk werd Nederland vijfde.

Medaillespiegel Olympische Winterspelen


De medaillespiegel

Zowel tijdens de Olympische Zomerspelen als tijden de Olympische Winterspelen wordt er een medailleklassement samengesteld. In dit klassement wordt eerst gekeken naar het aantal gouden medailles. Vervolgens wordt er gekeken naar het aantal zilveren en bronzen medailles. Het Internationaal Olympisch comité stelt geen officieel medailleklassement op, maar stelt wel een medailletabel ter beschikking vanaf 10 februari 2018.

Record van Canada

De Olympische Winterspelen van 2010 werd gehouden in de Canadese stad Vancouver. Tijdens de Olympische Winterspelen van 2010 werd er op 86 onderdelen gestreden om de Olympische medailles. Uiteindelijk wist gastland Canada de meeste Olympische medailles in de wacht te slepen. Daarmee was Canada het eerste gastland, na de Olympische Winterspelen van 1952, die het medailleklassement wist te winnen. Ook was Canada, met het winnen van veertien gouden medailles, het eerste land dat zoveel gouden medailles tijdens één Olympische Winterspelen wist te winnen. Ook Rusland wist in 2014 als gastland het medailleklassement te winnen, maar wist niet het record van veertien gouden medailles te overtreffen.

Medailleklassement Olympische Winterspelen 2018

PositieLandGoudZilverBronsTotaal
1 Noorwegen 14141139
2 Duitsland1410731
3Canada1181029
4Verenigde Staten 98623
5 Nederland 86620
6 Zweden76114
7 Zuid-Korea58417
8Zwitserland 56 415
9 Frankrijk54615
10Oostenrijk53614
11Japan 45 413
12Italië 32 510
13OAR 26 917
14Tsjechië 22 37
15 Wit Rusland2103
16China 16 29
17Slowakije 12 03
18Finland 11 46
18Groot Brittannië 10 45
20Polen 10 12
21Hongarije10 01
22Oekraïne10 01
23Australië 02 13
24Slovenië 01 12
25 België 01 01
26Nieuw Zeeland 00 22
26Spanje 00 22
28Kazastan 00 11
28Letland 00 11
28Lichtenstein 00 11
Na 102 van de 102 onderdelen. Voor het laatst bijgewerkt op 25 februari 2018 om 13:15

Er werden twee gouden medailles uitgereikt op het onderdeel tweemansbob en eveneens twee bronzen medailles op het tien kilometer langlauf voor vrouwen.

De top tien van de medaillespiegel Olympische Winterspelen 2018 aller tijden

In de medaillespiegel Olympische Winterspelen aller tijden zijn de medailles vanaf de eerste Winterspelen in Chamonix 1924 tot en met Zuid Korea 2018 meegenomen.

PositieLandGoudZilverBronsTotaal
1Noorwegen132125111368
2Verenigde Staten10511089304
3Duitsland928860240
4Sovjet-Unie785759194
5Canada736666199
6Oostenrijk648187232
7Zweden574655158
8Zwitserland554652153
9Rusland514644141
10 Nederland 45 44 41 130
Na 102 van de 102 onderdelen. Voor het laatst bijgewerkt op 25 februari 2018 om 13:34
© 2012 - 2021 Tekstschrijvert, het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming is vermenigvuldiging verboden. Per 2021 gaat InfoNu verder als archief, artikelen worden nog maar beperkt geactualiseerd.
Gerelateerde artikelen
IJshockey mannen Olympische Spelen 2018IJshockey mannen Olympische Spelen 2018De Olympische Winterspelen van 2018 worden van vrijdag 9 tot en met zondag 25 februari 2018 gehouden in Zuid-Korea. Eén…
Schaatsen op de Olympische Winterspelen: 5000 meter mannenSchaatsen op de Olympische Winterspelen: 5000 meter mannenDe 5000 meter oftewel de 5 kilometer schaatsen voor mannen wordt sinds de allereerste Olympische Winterspelen verreden.…
Vlaggendragers Nederland tijdens de Olympische WinterspelenVlaggendragers Nederland tijdens de Olympische WinterspelenOp vrijdag 9 februari 2018 vindt in Pyeongchang de openingsceremonie van de 23e Olympische Winterspelen plaats. Het is e…
Schaatsen op de Olympische Winterspelen: 1500 meter mannenSchaatsen op de Olympische Winterspelen: 1500 meter mannenDe 1500 meter, ook wel de schaatsmijl genoemd, is een officiële schaatsafstand bij het langebaanschaatsen en staat sinds…

Europese kampioenen heren - langebaan-schaatsenEuropese kampioenen heren - langebaan-schaatsenSchaatsen is in Nederland een erg populaire sport, of je het nu beoefent of aan de buis gekluisterd zit bij internationa…
Programma OS 2021 - Hoe laat beginnen de wedstrijden?Programma OS 2021 - Hoe laat beginnen de wedstrijden?De Olympische Spelen 2021 in Tokio worden gehouden van 23 juli 2021 tot 8 augustus 2021. Het zijn de 29ste olympische zo…
Bronnen en referenties
  • www.wikipedia.org
  • www.nos.nl
  • www.ad.nl
  • www.nusport.nl
  • https://www.ad.nl/dossier-olympische-winterspelen/wedkantoren-nederland-wint-minder-medailles-dan-in-sotsji~ab8afa8b/
Reacties

Suus, 08-02-2014
Finland heeft 41 gouden, 59 zilveren 56 brons medailles en dat is samen 561? Reactie infoteur, 09-02-2014
Beste Suus,

Dank voor de opmerkzaamheid en het doorgeven van deze wel heel vreemde uitkomst van het behaalde resultaat.

TekstSchrijverT

Hennie Hehsusius, 04-02-2014
Mag ik vragen hoeveel medailles er in totaal uitgereikt gaan worden deze olympische winterspelen? Reactie infoteur, 06-02-2014
Goedemorgen Hennie,

Bedankt voor je vraag.

Er zijn 15 sporten waaraan deelgenomen kan worden. Daarnaast is het mogelijk om op onderdelen van deze sporten deel te nemen. Er zijn 98 wedstrijden waar een sporter een medaille kan winnen. Voor deze 98 wedstrijden zijn ongeveer 1.300 medailles beschikbaar.
Hoeveel medailles er daad werkelijk worden uitgereikt hangt af van het aantal sporters die aan deze 98 wedstrijden deelnemen en een medaille weten te veroveren.

TekstSchrijverT

Tekstschrijvert (367 artikelen)
Laatste update: 16-03-2018
Rubriek: Sport
Subrubriek: Kampioenschappen
Bronnen en referenties: 5
Per 2021 gaat InfoNu verder als archief. Het grote aanbod van artikelen blijft beschikbaar maar er worden geen nieuwe artikelen meer gepubliceerd en nog maar beperkt geactualiseerd, daardoor kunnen artikelen op bepaalde punten verouderd zijn. Reacties plaatsen bij artikelen is niet meer mogelijk.