InfoNu.nl > Sport > Kampioenschappen > Medaillespiegel Olympische Winterspelen 2018

Medaillespiegel Olympische Winterspelen 2018

Medaillespiegel Olympische Winterspelen 2018 De Olympische Winterspelen 2018 worden gehouden in Zuid-Korea van 9 t/m 25 februari 2018. Tijdens deze Winterspelen zijn de Nederlanders natuurlijk weer met z'n allen zeer benieuwd naar de verrichtingen van de Nederlandse sporters. Hoe de prestaties van de Nederlandse deelnemers zich verhouden met andere landen is af te lezen in de medaillespiegel. De medaillespiegel geeft dagelijks weer hoe de Nederlandse prestaties zich verhouden ten opzichte van de wereld. In 2014 was gastland Rusland de winnaar van de medaillespiegel. Nederland werd vijfde.

Medaillespiegel Olympische Winterspelen


De medaillespiegel

Zowel tijdens de Olympische Zomerspelen als tijden de Olympische Winterspelen wordt er een medailleklassement samengesteld. In dit klassement wordt eerst gekeken naar het aantal gouden medailles. Vervolgens wordt er gekeken naar het aantal zilveren en bronzen medailles. Het Internationaal Olympisch comité stelt geen officieel medailleklassement op, maar stelt wel een medailletabel ter beschikking vanaf 10 februari 2018.

Record van Canada

De Olympische Winterspelen van 2010 werd gehouden in de Canadese stad Vancouver. Tijdens de Olympische Winterspelen van 2010 werd er op 86 onderdelen gestreden om de Olympische medailles. Uiteindelijk wist gastland Canada de meeste Olympische medailles in de wacht te slepen. Daarmee was Canada het eerste gastland, na de Olympische Winterspelen van 1952, die het medailleklassement wist te winnen. Ook was Canada, met het winnen van veertien gouden medailles, het eerste land dat zoveel gouden medailles tijdens één Olympische Winterspelen wist te winnen. Ook Rusland wist in 2014 als gastland het medailleklassement te winnen, maar wist niet het record van veertien gouden medailles te overtreffen.

Top vijf medaillespiegel Olympische Winterspelen 2014

PositieLandGoudZilverBronsTotaal
1Rusland1311933
2Noorwegen1151026
3Canada1010525
4Verenigde Staten971228
5 Nederland 87924

Voorspellingen medaillespiegel Olympische Winterspelen 2018

Statistiekenbureau Gracenote heeft zich gewaagd aan een voorspelling omtrent de medailleverdeling en de bijbehorende plaats in het medailleklassement tijdens de Spelen van 2018. Volgens dit bureau wint Nederland in Pyeongchang achttien medailles, waarvan zes gouden, zeven zilveren en vijf bronzen. Hiermee gaat Nederland volgens de voorspellingen de zevende plaats in het medailleklassement innemen. Duitsland gaat volgens het statistiekenbureau het klassement winnen voor Noorwegen.

Unibet

Wedkantoor Unibet is positiever ingesteld, wanneer het gaat om het aantal medailles van Nederland. Unibet verwacht dat Nederland zeven gouden medailles, vijf of zes keer zilver en zes of zeven keer brons, gaat winnen. Vooral bij het langebaanschaatsen zouden de mannen veruit de besten zijn.

Medailleklassement Olympische Winterspelen 2018

PositieLandGoudZilverBronsTotaal
1 Noorwegen 119828
2 Duitsland106420
3Canada65617
4 Nederland 65213
5Verenigde Staten 53210
6 Zweden4307
7 Frankrijk42410
7Oostenrijk42410
9 ZuidKorea3227
10Japan 25 310
11Zwitserland 24 17
12Italië 21 36
13Tsjechië 12 36
14Slowakije 12 03
15 Wit Rusland1102
16Groot Brittannië 10 34
17Polen 10 12
18Oekraine10 01
19China 04 37
20OAR 03 811
21Australië 02 13
22Slovenie 01 01
23Finland 00 33
24Spanje 00 22
25Kazastan 00 11
25Letland 00 11
25Lichtenstein 00 11
Na 64 van de 102 onderdelen. Voor het laatst bijgewerkt op 20 februari 2018 om 00:15

De top tien van de medaillespiegel Olympische Winterspelen 2018 aller tijden

In de medaillespiegel Olympische Winterspelen aller tijden zijn de medailles vanaf de eerste Winterspelen in Chamonix 1924 tot en met Zuid Korea 2018 meegenomen.

PositieLandGoudZilverBronsTotaal
1Noorwegen128120108156
2Verenigde Staten10110585291
3Duitsland888457229
4Sovjet-Unie785759194
5Canada676160188
6Oostenrijk628086228
7Zweden544354151
8Zwitserland524349144
9Rusland494035124
10 Nederland 43 43 37 123
Na 64 van de 102 onderdelen. Voor het laatst bijgewerkt op 20 februari 2018 om 01:18

Lees verder

© 2012 - 2018 Tekstschrijvert, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Programma bobsleeën Olympisch Spelen 2018Programma bobsleeën Olympisch Spelen 2018Bobsleeën is één van de sporten die beoefend wordt tijdens de Olympische Winterspelen 2018 in de Zuid-Koreaanse stad Pye…
Medaillespiegel Paralympische Winterspelen 2014Medaillespiegel Paralympische Winterspelen 2014Van 7 maart tot en met 16 maart 2014 worden de Paralympische Winterspelen gehouden. De Paralympische Spelen, ook wel Par…
Medaillespiegel Olympische Zomerspelen 2016 in BraziliëMedaillespiegel Olympische Zomerspelen 2016 in BraziliëDe 28e editie van de Olympische Zomerspelen zullen in 2016 worden gehouden in Rio de Janeiro in Brazilië. Het is voor de…
Programma Olympische Spelen 2018: KunstschaatsenProgramma Olympische Spelen 2018: KunstschaatsenKunstschaatsen, ook wel kunstrijden genoemd, is één van de sporten die beoefend wordt in de Zuid-Koreaanse stad PyeongCh…
IJshockey mannen Olympische Spelen 2018: Schema, loting, tvIJshockey mannen Olympische Spelen 2018: Schema, loting, tvDe Olympische Winterspelen van 2018 worden van vrijdag 9 tot en met zondag 25 februari 2018 gehouden in Zuid-Korea. Eén…
Bronnen en referenties
  • www.wikipedia.org
  • www.nos.nl
  • www.ad.nl
  • www.nusport.nl
  • https://www.ad.nl/dossier-olympische-winterspelen/wedkantoren-nederland-wint-minder-medailles-dan-in-sotsji~ab8afa8b/

Reageer op het artikel "Medaillespiegel Olympische Winterspelen 2018"

Plaats een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Reacties

Suus, 08-02-2014 19:49 #2
Finland heeft 41 gouden, 59 zilveren 56 brons medailles en dat is samen 561? Reactie infoteur, 09-02-2014
Beste Suus,

Dank voor de opmerkzaamheid en het doorgeven van deze wel heel vreemde uitkomst van het behaalde resultaat.

TekstSchrijverT

Hennie Hehsusius, 04-02-2014 11:22 #1
Mag ik vragen hoeveel medailles er in totaal uitgereikt gaan worden deze olympische winterspelen? Reactie infoteur, 06-02-2014
Goedemorgen Hennie,

Bedankt voor je vraag.

Er zijn 15 sporten waaraan deelgenomen kan worden. Daarnaast is het mogelijk om op onderdelen van deze sporten deel te nemen. Er zijn 98 wedstrijden waar een sporter een medaille kan winnen. Voor deze 98 wedstrijden zijn ongeveer 1.300 medailles beschikbaar.
Hoeveel medailles er daad werkelijk worden uitgereikt hangt af van het aantal sporters die aan deze 98 wedstrijden deelnemen en een medaille weten te veroveren.

TekstSchrijverT

Infoteur: Tekstschrijvert
Laatste update: 20-02-2018
Rubriek: Sport
Subrubriek: Kampioenschappen
Special: Olympische Winterspelen
Bronnen en referenties: 5
Reacties: 2
Schrijf mee!